ESTEGHLAL | است‍ـقلال (@esteghlal__news) [similar]

🖲️صفحه خبری تصویری استقلال ‌

ESTEGHLAL | است‍ـقلال (@esteghlal__news)


بررسی عملکرد دروازه‌بان استقلال در 5 هفته اخیر لیگ ؛
بالاتر از تمام گلرهای لیگ

حسین حسینی‌ در لیگ هفدهم روزهای درخشانی را پشت‌سر مي‌گذارد و همه چیز برایش رویایی پیش مي‌رود. دروازبانی که به دلیل نیمکت‌نشینی و قرار گرفتن زیر سایه نام مهدی رحمتی دو بار درخواست جدایی داد. یکبار در نیم‌فصل لیگ شانزدهم و بار دیگر در پایان همان فصل که هربار علیرضا منصوریان با این موضوع مخالفت کرد. حتی اوایل فصل هم با نیمکت‌نشینی مقابل تیم دسته اولی گل‌گهر سیرجان در جام حذفی  بار دیگر بحث جدایی او در نیم‌فصل مطرح شد . اما از هفته ششم ورق بازی به نفع او برگشت و فوتبال روی خوشش را به این دروازه‌بان جوان نشان داد. حالا هفت دیدار در لیگ و یک مسابقه در جام حذفی یعنی روی هم هشت بازی است که شماره 22 تبدیل به شماره یک آبی‌ها شده است. دعوت شدن به اردوی تیم ملی و تعریف و تمجید‌هاي وینفرد شفر از حسینی و مقایسه او با اولیور کان دروازه‌بان بزرگ آلمانی روزهای خوب این دروازه‌بان جوان را کامل کرد. بررسی عملکرد دروازه‌بان‌هاي لیگ برتری نشان مي‌دهد حسین حسینی با دو گل خورده که هردوی آنها از روی نقطه پنالتی بود و سه  کلین‌شیت بهترین آمار را بین تمام دروازه‌بان‌هاي لیگ برتری در پنج بازی اخیر دارد.

مهدی رحمتی در پنج بازی اول لیگ که دروازه‌بان  اصلی استقلال بود چهار گل دریافت کرد و دو کلین شیت داشت. اما آمار حسینی در پنج بازی آخرش برای استقلال از عملکرد کاپیتان آبی‌ها در این فصل بهتر است. حسینی در پنج بازی آخر لیگ  فقط دو گل خورده که هردو از نقطه پنالتی بود و سه کلین‌شیت دارد. حسینی با روند رو به رشدی که در پیش گرفته به لحاظ آماری از رحمتی جلو زده و از زیر سایه او خارج شده است.

حسین حسینی از علیرضا بیرانوند، محمد رشید مظاهری و محمد رضا اخباری که دروازه‌بان‌هاي مورد نظر کارلوس کی روش و مورد اعتماد مرد پرتغالی هستند عملکرد بهتری داشته است. شماره 22 آبی‌ها از  دروازه‌بان جوان پیکان که تا اینجا پدیده گلری لیگ بوده هم آمار بهتری دارد  چون هر 2 گلی که حسینی دریافت کرده از روی نقطه پنالتی و خطای که مدافعان انجام داده‌اند بوده و در جریان مسابقه گل  نخورده است. گلر جوان  آبی‌ها فعلا آماده ترین دروازه‌بان لیگ محسوب مي‌شود. شاید به همین دلیل بود که کی روش او را به تیم ملی دعوت کرد و از نام این دروازه‌بان جوان رد نشد.

@hosseini21