Serkan Sorguç (@serkansorgucsifachi)

Sen iyi olmaya niyet ettiğinde, kendin için güzel bir şey yapmaya karar verdiğinde eğer tüm cesaretini toplayıp, o adımı atma dirayetini gösterdiğin zaman, emin ol ki başaracaksın. Senin ve herkesin sahip olduğum eşsiz ruh, sınırsız bir potansiyele sahip. Sadece bu sıkışık bedende, aklının ve kalbinin yönlendirmeleri ile hareket etmeye çalışmakta. Sen sadece kendin için, kimsenin hayatını kontrol etmeye çalışmadan yaptığın değişiklik, yanlızca kendin için güzel olacaksa, attığın adım sana sınırsız bir Bolluk Bereketin kapısını açacaktır.
Lütfen kendine inan ve kendine güven. Yapabilirsin. Önünde yapmamak için tek engel kafanın içinde sürekli konuşan sürekli planlar yapan Egondur.
Kalbinin sesine kulak ver. Gerçekten ne istiyorsun. Gerçekten sana iyi gelecek, seni, sabah yüzünde güzel bir tebessümle kaldıracak olan şey nedir? Kimisi için sevgi, kimisi için başarı, kimisi için kendini güzel hissetmek.
Herkese güzel olacak şey ayrıdır. O ilk adımı atmak zordur. Cesaret ister, kararlılık ister.
Aylardır yıllardır iyi ya da kötü sahip olduğun bu alışkanlıklarını değiştirmekten korkma. Sen rüzgara karşı yelken kullanamazsın. Kimse kullanamaz. Fizik kurallarına aykırıdır. Rüzgarı ve teknenin kapasitesini iyice anla. İyi bir kaptan bu iki unsuru iyi değerlendiren ve tekneyi hedefine o güzel limana ulaştıran kaptandır.
Sevgiler Serkan Sorguç ŞifaChi - sifachi.com #Serkan #Sorguc #ŞifaChi #bugununkaresi #gununfotosu #hayatinrenkleri #beniminsanlarim #ben #editsiz #turkishot #bugungunlerden #terapi #turkinstagram #durdur_zamani #ayakmasaji #masaj #refleksolog #singingbowl #objektifimden #tr_turkey #zamanakarsi #photogram_tr #refleksoloji #reiki #reikimaster #yoga #aşk #pilates #seans

Serkan Sorguç (@serkansorgucsifachi)

Eğer canızdan çok sevdiğiniz bir kızınız ya da oğlunuz varsa her zaman 'onun için en iyisi olsun, en iyisini yaşasın, hayatta hep güçlü dursun,' diye çabalar durursunuz. Bazen onu motive etmek için sözler verirsiniz ve tutarsınız. Bazen kariyerinde ilerlesin diye 'bir işe girsin gerisini ben tamamlarım' dersiniz. Bazen de işinizi, gücünüzü, kendinize ayırmamız gereken tüm zamanınızı ve diğer herşeyi bırakıp, hayatınızı, o canınızın parçası meleğinize adarsınız.
Engebeli, çukurlu, yorucu ve yıpratıcı bir sürü zorlukları geçerken veya geçtikten sonra, yavrunuzun bir anda hem kendini hem de beklentilerinizdeki kişiyi aştığını gördüğünüzde, göz yaşlarınız hapis olduğu yerden kurtulur ve o pınardan akmaya başlar.
Bir annenin, bir babanın, en büyük hediyesi doğduğu andan itibaren biricik evladıdır. Evlat candır ve her ne badireler atlatmışsanız da evlat, sizin en değerli parçanızdır. Hayatta en büyük hazinenizin tekrardan farkına varın. Ona gerçekten koşulsuz karşılıksız her an her gün " Seni çok seviyorum " deyin. Belki onun sizden tek duymak istediği, sadece bu üç kelimedir. Sevgiyle Serkan Sorguç ŞifaChi #Serkan #Sorguc #ŞifaChi #bugununkaresi #gununfotosu #hayatinrenkleri #beniminsanlarim #ben #editsiz #turkishot #bugungunlerden #terapi #turkinstagram #durdur_zamani #ayakmasaji #masaj #refleksolog #singingbowl #objektifimden #tr_turkey #zamanakarsi #photogram_tr #refleksoloji #reiki #reikimaster #yoga #aşk #pilates #seans

Serkan Sorguç (@serkansorgucsifachi)

Kimse bıraktığın yerde bıraktığın şekilde seni beklemiyor. Beklemiyecekte. Bir ayrılık yaşadığında ve ayrılıklar eskimeye başladığında, araya zaman ve mesafeler girdiğinde, siz istemeseniz de çok şeyler değişir. Bilinçaltınız ister ki filmin pause (dondur) tuşuna bastığınız gibi, o kişi, o yaşanmış güzellikler olduğu gibi kalsın. Eğer televizyondaki filmi dondurup dışarı yemeğe çıktıysanız ve televiyonu da açık bıraktıysanız, belli bir süre sonra televizyonun programı hem korumak amaçlı hem de daha fazla enerji harcamamak için o televizyonu komple kapatır.
Eve döndüğünüzde "aaa kapanmış ya da aaa benim bıraktığım gibi değil" demeyin. Şartlar değişti deneyimler farklılaştı herkes akışta kendi intihanını, kendi deneyimlerini yaşamaya devam etti.
Bir süre önce ayrıldığınız sevgiliniz de aynı televizyon gibidir. Ya ayrılma sebebiniz içine oturmuştur yada aynı deneyimleri tekrardan yaşamak istemez. Direk sizi kendine göre değiştirme çalışır ya da önce size bir süre iyi davrandıktan sonra el üstünde tuttuktan sonra yeni programı devreye sokar ve daha önce kendi yaşadıklarını size yaşatmaya başlar.
Herkesin hayat köprüsünün altından her gün gürül gürül sular akıyor. Eski sevgilinizle tekrar birlikte olursanız, bunu sakın unutmayın. O kişi eski bıraktığınız yerde ve şekilde durmuyor. Zaman içinde yenilendi yeni bir işletim sistemi var, aynı sizin gibi. Bu yenilik, ya sizi daha ileri taşır ya da sertleştirir.
Özgürlüğünüzden sizi siz yapan değerlerinizden, kendi ışığınızdan kimse için ödün vermeyin. Çünkü siz tam da şu anda, her nerede ve her nasılsanız, olduğunuz gibi çok Değerlisiniz. Kendinizi her daim değerli hissetmeniz dileğimle. Sevgiyle Serkan Sorguç ŞifaChi - sifachi.com #Serkan #Sorguc #ŞifaChi #bugununkaresi #gununfotosu #hayatinrenkleri #beniminsanlarim #ben #editsiz #turkishot #bugungunlerden #terapi #turkinstagram #durdur_zamani #ayakmasaji #masaj #refleksolog #singingbowl #objektifimden #tr_turkey #zamanakarsi #photogram_tr #refleksoloji #reiki #reikimaster #yoga #aşk #pilates #seans

Serkan Sorguç (@serkansorgucsifachi)

Başkası için, en sevdiğin insan da olsa, önce kendin kendinle iyi olacaksın, kendini çok değerli seviyeye çıkarmayı isteyeceksin Her insan, çocuğun da sevgilin de, eşin de hayatta kendi seçimlerini yaşıyor.
Herkesi kendin gibi zannetmek senin mücadeleni hırsını azmini ya da yaşadıklarınla verdiğin mücadeleyi sevdiğin birinde de görmek istersin onlara tecrübelerini anlatırsın imkanlar sunarsın ve senden daha iyi yaşamasını daha başarılı ve mutlu olmasını istersin. Bunu görememek bir süre sonra seni üzer, moralini bozar ve seni dengeden kaçırır. Çünkü onlar, sen değil, sen de onlar değilsin.
Aynı şekilde sevgide, aşkta, bir birktelikte, onsuz içimde boşluk oluyor demek, kendine ve ruhuna haksızlık etmekten başka birşey değildir.
Sen bu hayata gelirken, yüreğinde teninde, ruhunda boşlukla doğmadın sadece ruhuna yüreğine tenine iyi gelen, ten ve ruh uyumu olan birini hayatına çekmiş olabilirsin, bunda da hatalı bir şey yok ama sen eksik değilsin. O da senin eksiğini tamamlayacak kapasitede değil.
Sen eğer, ben aşkım, kendimi seviyorum, kendime iyi davranıyorum ve güveniyorum dediğin zaman, o uzaklıklar bir anda yakın olmaya başlar. Ama sen ona bağımlı olduğun zaman hep ayağında pranga olur. Hep bir ulaşılmazı gündeme getirecek işler, olaylar, uzaklıklar ve anlaşmazlıklar olur.
O yüzden her zaman kendi değerli hissetmen gerekiyor o zaman hayatın akışı bolluk bereketi sana gelecektir.
Özetle bağımlı değil, bağlı ol. Sevgiler Serkan Sorguç ŞifaChi - sifachi.com #Serkan #Sorguc #ŞifaChi #bugununkaresi #gununfotosu #hayatinrenkleri #beniminsanlarim #ben #editsiz #turkishot #bugungunlerden #terapi #turkinstagram #durdur_zamani #ayakmasaji #masaj #refleksolog #singingbowl #objektifimden #tr_turkey #zamanakarsi #photogram_tr #refleksoloji #reiki #reikimaster #yoga #aşk #pilates #seans

Serkan Sorguç (@serkansorgucsifachi)

Mitolojik zamanda insanoğlu zaman içinde çok güçlenmeye başlamış. O kadar güçlenmişler ki her istediklerini elde etmeye başlamışlar. Kötü niyetli olan insanlar ve kıskanç insanlar, ellerindeki gücü kullanarak, kendinde olmayan ve başkalarının elindekilerini de istemeye başlamışlar. Bu durum kısa sürede insanlar arasında büyük bir kaos başlatmış.Zeus olayların büyümesi üzerine tanrılar heyetini toplamış ve insanların her şeyi yapabilme gücünü, insanlar ve tanrılar arasında çok eskiden yapılmış anlaşmaları bozmadan, nasıl gizleyebileceklerini tartışmışlar. Poseidon, bu gücü denizin derinliklerine saklayalım demiş. Diğerleri, insanlar çok zeki zaman içinde bir denizaltı yaparlar ve sırları ele geçirirler, diye itiraz etmişler. Apollo, o zaman uzayda bir yere saklayalım demiş, yine diğerleri, insanlar uzay gemisi yapar araştırmaları sırasında her şeyi yapabilme gücünü bulabilirler demişler. Zeka, sanat, strateji, ilham ve barış tanrıçası olan ve kurnazlığı ile bilinen Athena, o zaman bu gücü insanların hiç bakmayacakları bir yere saklayalım demiş. Zeus hemen sormuş, “Athena neresidir bu insanların hiç bakmayı akıl etmeyecekleri yer ?”
Athena, yüce Zeus her şeyi yapabilme gücünü insanların kalbine saklayalım. İnsanlar hiç buraya bakmayı aklından geçirmezler demiş. Hikaye bu ya, Zeusun emri ile bu güç kalbin içine gizlenmiş.
Bizler hareketlerimizi davranışlarımızı etrafımızdakilere göre ayarlamaya çalışırız. Başkasının ne yaptığına nasıl davrandığına ne giydiğine, hangi arabayı kullandığına, nerede oturduğuna, işinde başarılı ise hangi yollardan geçtiğine bakar ve onlara benzer şeyler yapmaya çalışırız.
Yukarıdaki hikayede de söylendiği gibi huzuru, mutluluğu, keyifi, başarıyı, aşkı ve sevgiyi yakalamanın en önemli adresi kalbin içine bakmak ve kendini tanımaktır.
Kendine vakit ayırmak ve yaptığın hatalardan, yanlışlardan ya da seçimlerinden dolayı kendini affetmek, kalbin ve koşulsuz sevginin kapılarını size sonuna kadar aralayacaktır.
Güzel bir meditasyon ile gözlerinizi kapatarak kalbinize doğru bakın…. Birkaç defa burnunuzdan diaframınızı şişirerek derin nefes alın ve tekrarlayın…
“ Ey benim en değerli parçam,
Varoluşumda dünyaya gelirken ilk oluşan organım,
Güzel

Serkan Sorguç (@serkansorgucsifachi)

"Bazen herşey üstüste gelmeye başladığında, kenara çekil, gözlerini kapa ve derin nefesler al. Rahatlık frekansına geç. Ruhunu şifalandır. Stres, negatiflik bir çamuru yıkar gibi aksın aurandan gitsin."
Hadi bugün bir değişiklik yap ve gün içinde her ne yaşıyacaksan hepsine bu bardak dolu diyerek iyimserlikle bak.
Bugün ister döviz umduğun pozisyonda olmasın, ister beklediğin para gecikmiş olsun, ister sevdiğin kişi dün de aramamış olsun, kendine ve kalbine "hiç önemli değil, bu gün endişelerime kaygılarıma bir günlük tatil veriyorum. Takıntılarımı, içimi yiyip bitiren vesveseleri bugün için durduruyorum." de.
Bugün senin için yeni bir gün ve her aldığın nefes aslında sana hayatı hatırlatıyor. Sıkıntıların ardından güzelliklerde yaşayabileceğini müjdeliyor.
Bir kapı düşünün içeriye sadece kartınızı optik okuyucudan okutarak geçebiliyorsunuz.
Olumsuzluklar zaten yıllardır bu okuyucuya tanımlı ve her istedikleri zaman bu kapıdan kolayca geçip sana ulaşabiliyorlar. Bu negatiflerin herbirinin de ayrı anahtarı var. Kimisi vesvese anahtarı, kimisi telaş, heyecan, korku (özellikle kaybetme ve yanlız kalma korkusu), endişe ve halsizlik.
Mutluluğun anahtarı diğerlerininki gibi çok değildir. Bir tanedir o da kalbinin sesidir. Kendini farketmek ve kendine değer vermektir. Haytın içindeki güzel ışıkların birinin de kendin olduğunu anlayabilmektir.
Bu anahtarı bir kere kullanmayı başarabildiğinde, duygusu ve yaşadıkların benliğine yazılır. Hep güzel bir tebessüm ile hatırlanır. Gözlerin parlar kalbinde güzel bir his oluşur. Bu hissi arttırmak senin elinde.

Sen yeterki elindeki mutluluk kartını, kapıyı açıp kapatan bilgisayar işlemcisinin okuyucusuna tanıt ve zaman zaman hayatın tüm koşuşturması içinde dur ve nefes al, bardağın dolu tarafına bak, kendine zaman ayır ve sahip olduğun imkanlara, sağlığına ve seni seven insanların yakınında olduğuna şükret. Şükretmek farkındalık kapısını ardına kadar açar. Elindekilerin değerini bildiğini gösterir ve bir sonraki adıma hazır olduğunu belirtir. Daha da iyilerinin sana gelmesine imkan tanır.
Geç olmadan deneyin ve uygulayın. Emin olun işe yarayacak.
" Bugün kendimi dengeye almaya niyet ediyorum. Bir gün boyunca endişe etmek

Serkan Sorguç (@serkansorgucsifachi)

Hayatınızda hiç kızınıza / oğlunuza yaptığı her ne ise hiç üzülme, hiç stres olma her ne yaparsan yap ben baban olarak / annen olarak yanındayım dediniz mi?
Bir çocuğun hayat yolculuğunda tek duymak istediği budur. O en güvendiği kalenin her ne olursa olsun orada durduğunu bilmesidir.
Çocuğunuz ister 6 aylık bebek olsun, ister 40 yaşında bir anne/baba olsun, lütfen bunu ona söyleyin. Ben bu akşam yapacağım. Siz de yapın.
Bilsin ki karamsar olduğunda kendini kötü hissettiğinde, sığınabileceği, kendini güvende hissedeceği bir kalesi var. Bilsin ki her ne seçim yaparsa yapsın onun hep arkasinda olacak koşulsuz karşılıksız sevgi verecek bir güç var. Siz anne ya da babanızdan bunu aldıysanız ya da almadıysanız hiç farketmez, o karmayı kesin. Çocuğunuza en ihtiyacı olduğunda bunu söyleyin. " Ben hep yanındayım ve her zaman seninle guru duyuyorum." Sevgiler Serkan Sorguç ŞifaChi - sifachi.com #Serkan #Sorguc #ŞifaChi #bugununkaresi #gununfotosu #hayatinrenkleri #beniminsanlarim #ben #editsiz #turkishot #bugungunlerden #terapi #turkinstagram #durdur_zamani #ayakmasaji #masaj #refleksolog #singingbowl #objektifimden #tr_turkey #zamanakarsi #photogram_tr #refleksoloji #reiki #reikimaster #yoga #aşk #pilates #seans

Serkan Sorguç (@serkansorgucsifachi)

Birinden, birşeyden ya da bir hedeften vazgeçebilmek, her zaman kolay değildir.
Emek harcamışsındır, kendinden ödün vermişsindir. O kişi için, o amaç için ortaya sevgini koymuşsundur. Kimseye söylemediğin şeyleri duygusal yaralarını seni de inciten olayları belki de o kişi hep senin yanında olacağını sandığin için, zamanı geldiğinde sana da bu konuda destek olacağını beklediğin için, onunla paylaşmışındır.
Belki de bu kişi, bu hedef ya da bu dilek senin hayrına değildir? O an bunu hiç düşünmezsin görmezden gelirsin.
Sen genel anlamda iyi bir insan isen, isteklerin, dileğin, amacın, gönül gözünle dilenmişse ve istediğin kafana taktığın her ne ise eğer senin hayrına değilse ilahi sistem sana sürekli mesaj göndermeye başlar. "Lütfen uyan, lütfen farkına var" der.
O an eğer enerjilerin ve sistemin nasıl çalıstığının farkında isen, hemen uyanır ve mesajı doğru algılarsın.
Eğer inatçı isen, malesef genelde öylesin/öyleyiz buzdağına çarpan gemide kalmaya onu kurtarmaya çalışmaya ve sanki o geminin kaptanı gibi, o gemiden en son inmeye israr etmeye devam edersin.
Sonuçta o gemi mutlaka batacak ve sen harcadığın zaman için emek için pişman olacaksın.
Olmamak için lütfen kendin ol. Yaradanın sana verdiği kalbi, ruhunun gücünü ve hislerini doğru kullan.
Niyetin kimseyi kontrol etmek değilse, kimsenin hayatını kendi isteklerin için şekillendirmeye çalışmıyorsan, zaten doğru yoldasın. Sadece beyninin/ egonun sana söylediği, bunu düzeltiriz şöyle yaparız böyle yaparız sözlerine değil, kalbinin," ben mutlu olmak istiyorum, sevip sevilebilecegim hayrıma olan bir aşk istiyorum , kapasitemi iyi kullanacağım keyifle çalışıp, keyifle kazanıp keyifle harcayacağım, kendime ve çalıştığım işe fayda sağlayacağım harika bir kariyer istiyorum... " gibi isteklere kulak veriyorsan, ruhuna, kalbine, aklına ve hayatın akışına güveniyorsan, gerisini Yaradana ve ilahi sisteme bırak.
Geri çekil ve rahat et. Akışta kalmak budur. Hep mutlu olman ve dengede kalman dilegimle. Sevgiler Serkan Sorguç ŞifaChi- sifachi.com #Serkan #Sorguc #ŞifaChi #bugununkaresi #gununfotosu #hayatinrenkleri #beniminsanlarim #ben #editsiz #turkishot #bugungunlerden #terapi #turkinstagram #durdur_zamani #ayakmasaji

Serkan Sorguç (@serkansorgucsifachi)

Kanat vardır, doğanı padişaha götürür.
Kanat vardır, kuzgunu leşe götürür...
Her insan kendi özgür iradesi ile aldığı seçimlerini yaşar ve bu seçimler sonucunda yaşadıklarıyla ruhunu ya yüceltir ya da yerle bir eder. Kimi zaman bu tecrübe başarı olur kimi zaman da hata.
İnişli çıkışlı ilerlemiş olduğunuz hayat yolculuğunuzda her defasında en çok kendi kendinize konuşmuş, en ağır eleştirileri kendinize yapmış, en büyük cezaları kendinize vermiş olabilirsiniz. Tüm bunları yaptığınızdan eminim. Hala ayakta, hala güçlü iseniz bu sizin güzel ruhunuz ile her ne yaşadıysanız yaşayın bir şekilde düze, dengeye ve sakinliğe çıkmayı başardınız yada çok yakınsınız. Bütün derdinizi sıkıntınızı hep kendiniz halletmeye çalıştınız. Bazen oldu bazen olmadı ama genelde kimseye yük olmadınız yada olmamaya çalıştınız.
Bütün bunları yaşarken az birşey enerjiniz yükseldiğinde, etrafınıza farkında olmadan, yazın mangal yaparken yaktığınız gece lambası gibi ışık saçmaya başlarsınız. Bu ışığı gören tüm uçanlar nasıl gelmeye başlarsa, kendi derdinden kolay yolla kurtulmaya çalışan, emek harcamak yerine yükünü hemen üzerinize atıp rahatlamaya çalışan tüm insanları kendinize çekmeye başlarsınız. Hele ki seninle konuştuktan sonra çok hafifliyorum, rahatlıyorum gibi söylenen sözler bunun en güzel göstergesidir.
Siz bu işi profesyonel yapan enerji terapisti olmadığınızdan farkında olmadan o enerjinize ve ışığınıza atılan enerji kancalarından kurtulamazsınız. Bu olay, lisede üstten iki muslukla havuza su doldururken aşağıdan su boşaltan su musluğunu anlatan havuz problemine benzer. Havuzunuzun altında musluk açılmasına izin verirsiniz. Devamlı enerji hattınızdan sızıntılar başlar. Dengede kalamazsınız bir gün iyi iken diğer gün sinirli üzgün veya yorgun hissedersiniz.
Dostluk, arkadaşlık çok güzel şeydir ama sakın kimse ile çok fazla empati yapmayın. Kendi derdiniz gibi içselleştirmeyin. Hele benim evlatlarımın, eşimin, ailemin başına gelseydi diye senaryo oluşturmayın. Bunları yaparak, o frekansa gereğinden fazla enerji koridorunuzu açarsanız. O kişinin kendi üzerindeki karmayı bir anda üzerinize çekebilirsiniz. Bunu farkedene kadar da çok vakit kaybedebilirsiniz
Karmanın bir anlamda Tü

Serkan Sorguç (@serkansorgucsifachi)

Iyi uyku için 4-7-8 tekniği: Yatağınızın üzerine bağdaş kurup dik oturun. Gözlerinizi kapatın ve içinizden harika bir uyku uyumaya niyet ediyorum" deyin. Gözler kapalıyken 4sn de burnunuzdan nefes derin nefes alın ve 7 sn nefesi tutun. Ağzınızdan 8 saniyede yavaşça vuuuuu yada ommmmm sesi çıkararak verin. Videoda 3 tekrar dese de siz 7 tekrar yapın ve uyku moduna geçin. (Not: The Telegraph dan alıntıdır.) Harika bir uyku uyumanız dileğimle. #Serkan #Sorguc #ŞifaChi #bugununkaresi #gununfotosu #hayatinrenkleri #beniminsanlarim #ben #editsiz #turkishot #bugungunlerden #terapi #turkinstagram #durdur_zamani #ayakmasaji #masaj #refleksolog #singingbowl #objektifimden #tr_turkey #zamanakarsi #photogram_tr #refleksoloji #reiki #reikimaster #yoga #aşk #pilates #seans
More...