hadi (@hadi.urmulu)

پایتخت سومر در بین النهرین 8000 سال قبل شهر اوروک بود و زبانشان جز زبان های التصافی
زبان های التصافی ترکی ،آلتایی ، باسک اسپانیا . تامیل سریلانکا . ژاپنی و کره ای و فلاندی عیلامی و اوراتویی
بصورت اتفاقی نام اور را در مناطق زبان التصافی با #googlemap جستجو کردم اینکه این یافته ها تصادفی است یا نه به عهده اهل فن . و نکته جالب اینکه تمام شهرها مانند فرهنگ سومر ارتباط تنگانگی با آب داشتند.
#urmia #urmu #tumblrpictures #tumblrphotos #tumblrthings #tumblrstuff #love #tumblrposts #tumblrfunny #tumblrlife #perfect #likes #blog #sumer #tumblrpost #tumblrpicture #prilaga #tumblrpics #tumblrgram #beautiful # #instatumblr #instagood #fun #tumblrphoto #tumblrquote #tumblrquotes #سومر #chomor #چومورلر

پاپک آریا (@papak_arya)

هنگامی که درباره افسانه نوح از دین گرایان پرسش می کنیم که چگونه می شود کسی در هنگامه ای کوتاه از همه جانداران روی زمین یک جفت را گردآوری کند با ماست مالی کردن به ما پاسخ خواهند داد که تندباد ( توفان ) نوح همه گِرداگِرد زمین را زیر آب نبرده و تنها بخش زندگی نوح در میانرودان ( بین النهرین ) را به زیر آب برده است . شگفت اینجاست که اگر پیرامون تندباد نوح تنها در یک بخش خُرد ( کوچک ) بوده پس چرا آنچه که در نسک های دین گرایان آمده است خدا از نوح می خواهد برای پاسداشت ریشه جانداران ، از هر کدام یک نر و ماده را به کشتی بیاورد ؟ اگر پیرامون تندباد هم خُرد بوده که دیگر نیازی به این فرمان نبود . بی گمان از نگر دانش هیچ بارانی توانایی زیر آب بردن سراسر زمین را ندارد آنچه که روشن است آب روی زمین روانه می گردد و در یک جا گِرد نمی آید ( آن هم جایی همانند میانرودان ) . اگر تندباد نوح را همانند تندآب ( سیل ) بدانیم در اینجا هم ساخت کشتی بی مانَک ( بی معنی ) می شود آن هم کشتی به بزرگی و سنگینی که دین گرایان از آن یاد می کنند ! کشتی که گنجایش یک جفت از همه جانداران روی زمین را داشته باشد . از خُرده هایی که می توان از این داستان گرفت این است که در این داستان گردنباری ( تحمیل ) و به زور واداشتن به باور ( عقیده ) دیده می شود به گونه ای که هر که به دین نوح نیاید کشته خواهد شد و بایست از میان برود . اکنون بماند که چگونه جانداران درنده و رام می توانند در پیش یکدیگر باشند ، گِردآوری هزاران گونه جاندار به هیچ روی شدنی نیست . اگر هم سراسر زمین زیر آب رفته بوده یَنی ( یعنی ) آب تا بالای کوه اِوِرِست آمده است در آن گونه هم دم و بازدم ( تنفس ) برای جانداران و کسانی که در کشتی بوده اند هستی نداشته است . آنچه که می توان گفت افسانه نوح ساخته شده و برگرفته از داستان زندگانی گیلگَمش پنجمین پادشاه سومر می باشد که در کمابیش چهارهزار و هفتسَد و خُرده ای سال پیش بر سومریان فرمانروایی می کرد . در داستانی پهلوانی ( حماسی ) از گیلگمش که بر روی سنگ نپشته ای به جا مانده است از تندبادی سهمگین و گردآوری جانداران در کشتی و راز جاودانگی زیوِش ( عُمر ، سن ) او در رهسپاریش ( سفرش ) دیده می شود و همین داستان را دینگرایان از آن روزگار گرفتند و برای کسی به نام نوح ساختند .

#نوح #گیلگمش #خرد #میانرودان #سومر #سومریان #خرد #خردورزی #دانایی #تاریک_اندیشی #بی_خردی

پاسخ به چرندیات آریایی (@anti.pan_)

.
⚀بنابر ادعای پارسی پنداران ،#هخامنشیان به حدی متمدن بودند که بر کل آسیای غربی از #هندوستان گرفته تا #آناتولی و از #قفقاز گرفته تا دریای #عمان را تحت تاثیر خود قرار داده بودند.
.
کار بجایی رسید که با ادعاهای دروغین خود را تا #اهرام شش هزار ساله #ترکان #اویغور در ترکستان شرقی نیز کشاندند وادعا کردند #پارسیان تمامی عالم و آدم را تحت تاثیر قرار دادند .😲😲
.
کتاب #یونانیان_و_بربرها نوشته شده توسط #ولاس_سوپولوس به وضوح پارسیها را بربر میداند و از آنجا که ریشه زبان پارسیها #آرامی است،لذا اثبات میکند که وجود گویشوران آرامی زبان در آسیا بدلیل تاثیریست که زبان #آرامی که توسط #یونانیان در #آسیا گذاشته اند رواج دارد نه تاثیر #پارسیان هخامنشی.
.
زبان #آرامی همان زبانیست که #تورات اصلی به آن زبان نوشته شده .همانطور که میدانید زبان رسمی واصلی #هخامنشیان،#آرامی بوده .
زبان #پارسی،شدیدا به زبان آرامی نیازمند است ودرواقع شالوده اصلی پارسی(باستانی) را #آرامی تشکیل میدهد.
#آرامی_زبان_اصلی_یهودیان_است
.
👈" #ژیلبر لازار " که خود از یهودیان فرانسوی است در کتاب " شکل گیری زبان فارسی(#دری) " به روشنی اعتراف می کند که زبان #پارسی(باستانی) قبل از آنکه زبان رسمی ایران هخامنشی شود بیش از یک هزار سال بوده است که در بین یهودی ها رواج داشته است : " اما موضوع مقاله حاضر گویش نیست، بل زبان فارسی- یهودی است، یعنی زبان مشترک ایران .
بدان گونه که زبان پارسی دست کم به مدت دوازده قرن نزد یهودیان کاربرد داشته است.»(ژیلبر لازار، شکل گیری زبان فارسی، ص 32)
.
#پارسیان حتی #هنر ساخت بنا نیز نداشتند واز تمدنهای #آشور و #یهودی آنهم بوسیله معماران #یونانی بهره می جستند.
.
👈 #ویل_دورانت به اینکه تمدن #هخامنشی و #پرسپولیس دنباله تمدن #آشوری و #یهود است،میگوید:
" #تمدن نیز با تغییر اقامتگاه و خون خود می تواند زنده بماند. به همین جهت است که تمدن از اور(#سومر) به بابل و یهودا
و از بابل به نینوا(آشور)
و از #آشور به #پرسپولیس و ساردیس و ملتوس و جزیره کرت و یونان و روم انتقال یافته است."
(تاریخ تمدن_ویل دورانت _ فصل نهم جلد اول)
.
☝️نکته:(کوچ اقوام آریایی از شمال خزر به ایران تحریف و دروغ است.)
‌.
🚫بعلت محدودیت اینستا متن اصلی را در کانال تلگرامی بخوانید
t.me/pasokh07

العراق ليس عربي (@iraq_is_not_arab)

Iraq is not an Arab country. Iraq was colonized by the Arab and forced its people to forget their language, history, religions And cultures. Mithal al Ausi is an Iraqi politician who was honest enough to say the truth. #iraq #not_arab #sumerian #Mesopotamia السياسي مثال الأوسي يقول الحقيقة #العراق #سومر #بابل #اشور #آور #الموصل #كردستان #كركوك #الرمادي #النجف #الانبار #الكوت #دهوك #اربيل #سليمانيه #عرب #عروبة #العراق_ليس_عربي
More...