سرزمين خوشمزه ها (@_tasty_land_)

#ميوه_آرايي #يلدا .لطفاً جهت سفارش و اطلاع از قيمت ها تماس بگيريد.🌺🙏🏻🙏🏻🙏🏻

سرزمين خوشمزه ها (@_tasty_land_)

#ميوه_آرايي #سفره_عقد .جهت سفارش و اطلاع از قيمت ها تماس بگيريد.🍓🍋🍒🍎🍊🌺🙏🏻🙏🏻🙏🏻

سرزمين خوشمزه ها (@_tasty_land_)

#سفره_عقد #ميوه_آرايي .لطفاً جهت سفارش و اطلاع از قيمت ها تماس بگيريد.🍓🍋🍒🍎🍊🌺🙏🏻🙏🏻🙏🏻

سرزمين خوشمزه ها (@_tasty_land_)

#ميوه_آرايي #سفره_عقد .براي اطلاع از قيمت ها و سفارش با ما تماس بگيريد.🍇🥝🍌🍒🍋🍉🍊🍓🍎🌺🌺🌺🙏🏻🙏🏻🙏🏻

سرزمين خوشمزه ها (@_tasty_land_)

#ميوه_آرايي #سفره_عقد .لطفاً براي اطلاع از قيمت ها و سفارش تماس بگيريد.🙏🏻🌺🍇🍎🍉🍒🍌🥝🍓🍊🍋

Saladmaster Iran (@mysaladmaster)

دکتر رابرت یانگ، یکی از نامی ترین متخصصین تغذیه آمریکا، معتقد است که بدن سالم، بدنی ست که محیط قلیایی داشته باشد.
به طور کلی میزان اسیدی و یا قلیایی بودن یک محیط بیولوژیکی و یا شیمیایی را با پارامتری به نام PH معرفی میکنند. این پارامتر بین 0 تا 14 متغیر است. عدد 7 به عنوان محیط خنثی در نظر گرفته میشود و هر چه قدر که این عدد با صفر نزدیک تر شود، محیط اسیدی تر و هر چقدر به 14 بگراید، قلیایی تر میگردد.
بدن انسان به طور طبیعی، محیطی قلیایی دارد. فعالیت های بدنی، هضم غذا و یا بیماریها PH بدن را به سمت اسیدی شدن میبرند و تعادل را مختل میکنند.
به اعتقاد دکتر یانگ، انرژی و سوخت و ساز بدن انسان برمبنای کالری دریافتی از مواد غذایی نیست، بلکه به میزان الکترونی که دریافت میکند، بستگی دارد.
از آنجایی که بدن انسان بر مبنای پراکندگی شبکه عصبی بنا شده است و نیروی فعال در شبکه عصبی ذراتی با بار الکتریکی منفی (نورون) هستند، مواد غذایی نیز بایستی به صورت نوعی از الکتریسیته به بدن رسانده شود. این در حالی است که گیاهان با دریافت نور خورشید، انرژی الکتریکی را در خود ذخیره میکنند.
به تعبیری ویتامین ها و مواد معدنی موجود در مواد غذایی طبیعی مثل میوه ها و سبزیجات، حامل نیروی الکتریکی مورد نیاز بدن هستند که الکترون ها را به سلول میرسانند.
حال اگر مواد غذایی را بیش اندازه حرارت بدهیم یا به نوع دیگری فراوری کنیم، مواد حامل نیروی الکتریکی مفید برای بدن، که همان ویتامین ها و مواد معدنی هستند، از بین میروند. بنابراین بدن که در نتیجه فعالیت هایی مثل ورزش کردن یا هضم غذا، اسیدی شده است، توانایی بازگشت به محیط قلیایی را ندارد. در نتیجه در محیط اسیدی بدن، امکان رشد و تکثیر بیماری ها به وفور ایجاد میگردد.
بنابراین توصیه میشود که برای سلامتی هر چه بیشتر، مواد غذایی را بیش از اندازه (بیش از 90 درجه سانتی گراد) حرارت ندهید و از آب های غنی شده با یون منفی که PH نزدیک به 9.5 دارند، استفاده کنید. #سالاد_مستر #كيفيت_زندگي #سلامتي #خوشحالي #خانواده #لايف_استايل #تغذيه_سالم #مسئوليت #قليايي #مواد_غذایی #مواد_مغذي #پخت_غذا #پخت_سالم #قابلمه #سالادمستر #ورزش #ميوه_آرايي #سبزيجات
More...