alirozbeh (@ali.rozbeh1353)

🔰 #پرده_بکارت 👱‍♀ آیا با خود ارضایی پرده بکارت پاره می شود؟ پارگی پرده چگونه تشخیص داده می شود؟

دختران دقت داشته باشند هرگونه آمیزش جنسی حتی اگر پرده بکارت از نوع ارتجاعی باشد و پاره نشود توسط پزشک قانونی قابل تشخیص است. دختران بقدری از پارگی پرده بکارت ترس دارند که با کوچکترین اتفاق فکر می کنند که پرده آنها پاره می شود. مثلا خودارضایی ،بردن انگشت یا یک پنبه درون مهبل و حتی فشار آب هنگام شستن فرج ولی باید به آنها گفت که احتمال صدمه دیدن پرده در اینگونه موارد کم است. (البته احتمال پارگی وجود دارد ولی کم است) توصیه به شما این است که اضطراب را کنار بگذارید و از کسانی که اطلاعات درستی در این زمینه ندارند درخواست کمک و راهنمایی نکنید. بهترین راه تشخیص پارگی پرده بکارت معاینه توسط ماما یا پزشک متخصص زنان است.

پزشکی_سلامت (@pezeshki_insta)

#پرده_بکارت در کشورهای غربی اهمیت ندارد ولی توی کشورهای اسلامی بهش توجه زیادی میشه..پرده بکارت به طرق مختلف پاره میشود و تنها با رابطه جنسی اتفاق نمی افتد...دختران فعال با ورزش، ژیمناستیک، دوچرخه سواری، (خود ارضایی که همراه با دخول باشه) و سایر فعالیت های فیزیکی در معرض کشیده شدن پرده بکارت و پاره شدن آن قرار دارند...وارد کردن تامپون نیز میتواند موجب آسیب دیدن پرده شود پس بنابراین آقایان نباید پس از ازدواج به خاطر اینکه همسرشون پرده بکارت ندارد به او تهمت رابطه جنسی قبل از ازدواج بزنن

shad2017 (@atefa_1100)

#هر_آنچه_باید_درباره_شب_عروسی_بدانید. 🌾 نکات قابل توجه در مورد #پرده_بکارت 💓 رشته های عصبی در پرده کم هستند و به همین دلیل درصورت آرامش جسمی و روانی پارگی آن معمولاً با درد کمی همراه است. عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زمانی که بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی ندارد انجام شود. بنابراین نزدیکی در اولین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمی شود.

زنان بهتر است قبل از نزدیکی نه به منظور گرفتن گواهی سلامت پرده بکارت، بلکه به دلیل آگاهی ازنوع پرده به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و توضیحات لازم را درخواست کنند؛ زیرا در موارد نادری که پرده از نوع ضخیم است احتیاج به عمل جراحی دارد. ضمن این که تحریک زن و خروج ترشحات از دهانه ی واژن موجب روان شدن دهانه ی واژن و سهولت ارتباط جنسی می شود.

گاهی پرده بکارت با یکی دو بار نزدیکی کاملاً پاره نمی شود و هر دفعه قسمتی از آن پاره شده و کمی خونریزی می کند و البته بدون پارگی پرده، مایع اسپرم ریخته شده بر روی آن می تواند موجب حاملگی شود، زیرا اسپرماتوزئید موجود در اسپرم می تواند از سوراخ پرده حرکت کرده و به طرف تخمک زن برود و حاملگی ایجاد شود. در این موارد زن با پرده سالم حامله می شود /

(@nilou.existenti.arta)

پستی دیگر راجع به افسانه ی بکارت؛
« همه آنچه که باید درباره پرده بکارت بدانید. » (پرده بکارت مفهومی برای تحقیر زنان)
سازمان آموزش جنسی سوئد (RFSU) یک سازمان غیر انتفاعی مستقل است که هدفش فراهم کردن اطلاعات درست و روشن کردن اذهان نسبت به مسائل جنسی است. این سازمان قصد دارد با آگاه سازی٬  آموزش و شکل دادن عقاید افراد، تعصبات را کنار بزند و بر جهل عمومی  غلبه کند و سلامت جنسی را در سوئد و خارج از سوئد بهبود بخشد، RFSU تمایلات جنسی و گرایشات جنسیتی را آزادی فردی و از موارد حقوق بشر می‌داند. بر اساس آن همه ما آزادی آن را داشته باشیم که کسی که دوست داریم باشیم، آزادی انتخاب و آزادی لذت بردن داشته باشیم.
در راستای آموزش و شکستن باورهای غلط، این سازمان در سال ۲۰۰۹ نام جدیدی برای پرده بکارت(Hymen) انتخاب نمود: تاج واژن (Vaginal Corona) و با انتشار جزوه‌ای به تمام سوالات و باورهای مرتبط با مفهوم دروغین و سنتی باکرگی و پرده بکارت پاسخ داد. در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.
۱- تاج واژن چیست؟ چه شکلی است و دقیقا در کجا قرار گرفته است؟
یکی از باور‌ها و تعاریف رایج درباره اندام جنسی زنان این است که ورودی واژن با پرده‌ای پوشیده شده که آن را پرده بکارت می‌نامند. اما این کاملا نادرست است، چنین پرده‌ای وجود ندارد. تاج واژن، یک بافت مخاطی، کشسانی و بسیار شفاف است که از دوران جنینی باقی می‌ماند ودر عمق ۱-۲ سانتیمتری ورودی واژن قرار دارد (یعنی دهانه واژن را نمی‌پوشاند) اما به ندرت در برخی زنان این بافت ضخیم‌تر است و قسمت بیشتری را می‌پوشاند که نیاز به عمل جراحی برای خارج شدن خون دوران عادت  ماهانه دارد.
علت وجود این بافت از نظر علمی صد درصد مشخص نیست و تئوری‌های متعددی در طول سالیان برای آن صادر شده است.
 در افراد مختلف اشکال مختلفی دارد (درست مانند دیگر اجزای بدن) و در برخی زنان هم اصلا وجود ندارد. این بافت پوستی به مرور و بخصوص بعد از زایمان نازک‌تر می‌شود و تحلیل می‌رود، اما در بسیاری زنان میانسال که زایمان طبیعی نداشته اند، بعد از یائسگی و با کاهش فعالیت جنسی امکان دوباره پوشیده شدن دهانه واژن وجود دارد، برای این دسته از زنان در سنین بالا که تمایل به حفظ زندگی جنسی خود دارند شاید لازم باشد که به پزشک زنان مراجعه نموده و تاج واژن را دوباره باز نمایند. پس چیزی به نام پاره شدن، از بین رفتن یا زده شدن وجود ندارد.
🌷🌷🌷 ادامه در کامنت ها 👇👇👇

(@nilou.existenti.arta)

بکارت مسئله ای است که همه ما راجع به آن می دانیم، چیزی است که همه ما در مورد آن صحبت کرده ایم. این موضوعی است که ما، از لحاظ فرهنگی، نسبت به آن وسواس بیش ازحد داریم. بکارت زن برای جامعه ارزشمند است، اما بکارت یک مرد واقعا هیچ اهمیتی ندارد. در واقع، برای موقعیت اجتماعی یک مرد بهتر است که او باکره نباشد و این یعنی تبعیض جنسی٬ به این معنی که زنان برای داشتن رابطه جنسی سرافکنده میشوند و مردان برای آن تشویق.
ایده اینکه اولین رابطه جنسی کامل برای زنان اتفاقی پراهمیت ومتحول کننده زندگی است ریشه دراین دارد که زنان به عنوان کالا در نظر گرفته شده اند.
به عبارت دیگر، بکارت یک ساختاراجتماعی است که با کالاشدگی زنان همراه است.
از آنجا که زنان به عنوان کالا و دارایی در نظر گرفته می شدند و حتی هنوزهم میشوند، زمانی که آنها ازدواج میکردند، آنها از پدرانشان به شوهرانشان سپرده میشدند. این عمل انتقال اموال را از پدر به شوهر بازنمایی میکند. پدر او به معنای واقعی کلمه او را به کس دیگری میبخشد.
به همین دلیل آکبند بودن جنسی یک زن بسیار با اهمیت شد. بکارت او به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی در مورد او دیده می  شد. همچنین تمایلات جنسی به وضوح تحت کنترل مذهب بود، که رابطه جنسی خارج از ازدواج را شرم آور و تابو میدانست و از آنجا که پیشگیری از بارداری غیرممکن بود، به همین دلیل برای زنان مهم بود که برای تضمین اصل و نسب شوهرانشان باکره بمانند.
مطمئنا، در دوران مدرن، بکارت به عنوان یک مفهوم برای مردان نیز وجود دارد، اما پیامدهای اجتماعی و اهمیت یکسانی ندارد. به زنان یاد داده‌اند که بکارتشان، حتی در حد یک کالا، باارزش است. اگر آنها آن را در راه اشتباه از دست دهند – به این معنی که، با شخص اشتباه و یا در زمان اشتباه – به آنها برچسب «سهل الوصول» زده میشود یا حتی «هرزه».
در همین حال، مردان برای «از دست دادن» بکارت خود، مجبورنیستند خجالت زده یا نگران قضاوت دیگران باشند.
بکارت نشانه‌ای ازپاکدامنی است و پاک نبودن درهنگام ازدواج، در بسیاری از جوامع شرم و خجالت برای خانواده به همراه دارد، حتی اگرشخص مورد تجاوز قرار گرفته شده باشد. در برخی از این فرهنگ‌ها،به ویژه برای شرمندگی خانواده‌های آنان، زنانی را که در زمان ازدواج باکره نیستند، تبعید کرده و یا حتی می‌کشند. اما مردانی که درهنگام ازدواج باکره نباشند، با این عواقب فرهنگی مواجه نیستند.
این رفتار، رفتاری جنسیت‌زده و زن‌ستیز است٬ چرا که بر اساس نگاه منفی نسبت به تمایلات جنسی زنان و برپایه ارزش‌های جنسی خشکه مقدس و سنتی، شکل گرفته است.🌷ادامه در کامنت اول 👇

(@nilou.existenti.arta)

« دروغ هایی در مورد سکس که بایداز گفتن آن به دخترها پرهیز کنیم »
همه‌ی ما می‌دانیم که جامعه اصرار زیادی بر کنترل بدن، و میل جنسی دختران دارد. اما ما واقعا چه چیزی به دخترانِ امروز در مورد سکس و رابطه جنسی آموزش می‌دهیم؟
با وجود عقاید تاریخ گذشته‌ای که هنوز درباره نقش‌های جنسیتی وجود دارد و میل جنسی زنان هنوز چیزی شرم‌آور قلمداد می‌شود، به نظر می‌رسد که باورهای مضری هنوز درباره دختران و رابطه‌جنسی وجود دارد که گویا به‌راحتی از بین نمی‌روند.
میزان عدم عاملیت شخصی که دختران درمورد رابطه‌جنسی می‌آموزند باعث شده است که دختران جوان سکس را چیزی می‌دانند که برآنها اتفاق می‌افتد و اعمال می‌شود.
دانش، قدرت است و ما می‌توانیم با تشویق یک دیالوگ بازتر، به دختران آموزش دهیم که با میل‌جنسی خود احساس بهتر و راحتری داشته باشند، به آنها تاکید کنیم که بدن‌های آنها مالِ آنها و فقط مال آنهاست و به آنها کمک دهیم رابطه سالم‌تری با سکس داشته باشند.
اما در ابتدا ما نیاز داریم که تداوم این چند دروغ و باوری که در مورد میل جنسی زنان وجود دارد را متوقف کنیم:
۱) چیزی به اسم «باکرگی» وجود دارد!
چیزی به عنوان پرده بکارت وجود ندارد و این میزان از دانش اندک جامعه درباره بدن زنان، تاسف بار است. مفهوم و معنای بکارت باوری مردسالار مرد محور و دگرجنس‌گرامحور است. باکرگی وجود فیزیکی و واقعی ندارد و تنها یک مفهوم ساختگی است برای سرکوب و تحقیر و تمسخر زنان.
غشایی که به عنوان پرده بکارت در دهانه واژن قرار گرفته،با بسیاری از اسطوره ها و تصورات غلط در ارتباط است و پرده بکارت یک کلمه گمراه کننده است که وجود خارجی ندارد. دختران در دهانه واژن خود غشایی(چین پوستی) یک سانتیمتری دارند که ارتجاعی است و با رسیدن به سن بلوغ، اندازه اش متفاوت می شود. هر چه سن بالاتر می رود، روی این غشا که به صورت مشخص و البته نازک دیده می شود، سوراخ هایی پدید می آید و رنگ آن تغییر می کند. آن هم بعد از اولین زایمان طبیعی از بین می رود. این غشا حاصل تکامل دوران جنینی است که به مرور زمان شکل می یابد. افسانه ها و باورهای غلط به افسانه از دست دادن بکارت دامن زده اند. این غشایی که در دهانه واژن وجود دارد به هیچ عنوان با رابطه جنسی از بین نمی رود. بنابراین، از دست دادن بکارت کاملا بی معنی است.
همچنین اینکه آیا با ورزش کردن، دختران بکارت خود را از دست می دهند کاملا غلط و فرهنگی حقارت آمیز است. هیچ پژوهش و مدرک علمی و مستدلی در این زمینه وجود ندارد و افسانه ای بیش نیست چون پرده بکارتی وجود ندارد. 🌺🌺 ادامه در کامنت اول 👇👇👇

Zoj19 (@zoj19)

براي برداشتن#پرده_بکارت يا رابطه جنسي در اولين با حتما از ژل هاي روان كننده در حين رابطه استفاده كنين بيش از ٥٠٪‏از زوج ها از اين ژل ها استفاده كردن

دکتر نعمت اللهی| زنان و زایمان (@dr_nematolahi)

آیا #احتمال_بارداری_در_زنان_باکره وجود دارد؟

در زنان بالغ باکره، #پرده_بکارت مانند صفحه ای است با ضخامتهای متغیر که #سوراخ_واژن را کم و بیش احاطه می کند. #قطر_سوراخ_پرده_بکارت بین سوراخی به اندازه نوک سوزن تا سوراخی که یک یا حتی دو انگشت را در خود راه می دهد متغیر است. گرچه عقیده دارند #پارگی_پرده_بکارت به همراه #خونریزی است، اما این خونریزی در تمامی زنان دیده نمی شود. بعضی از انواع پرده بکارت ممکن است حتی پس از #نزدیکی_های_مکرر نیز خراشی برندارد. در واقع موارد زیادی از حاملگی در زنان گزارش شده که پرده بکارت آنها پاره نشده است.

#اسپرم_های_موجود_در_مایع_منی دارای حرکت رو به جلو هستند و امکان عبور آنها از دهانه واژن به داخل واژن حتی دقایقی بعد از آلوده شدن سطح خارجی ناحیه تناسلی وجود دارد، زیرا یک اسپرم طبیعی در یک خط مستقیم با سرعت 1 تا 4 میلیمتر در دقیقه حرکت می کند و این امر اجازه می دهد تا در جستجوی تخمک در سراسر مجاری تناسلی زنانه حرکت کند.

در ضمن #اسپرم در #محیط_داخل_بدن (واژن یا رحم) حدود 5 روز زنده می ماند و از طرفی بدن یک خانم در شرایط طبیعی در محدوده #روزهای_تخمک_گذاری (3 تا 4 روز قبل و بعد از روز تخمک گذاری که این روز حدودا اواسط سیکل است) دارای شرایط مناسبی برای انتقال اسپرم به تخمک خواهد بود...
ادامه مطلب را در آدرس زیر مشاهده فرمایید:
http://drnematolahi.com/NewsDetails.aspx?id=733
برای دریافت لینک مربوطه، عضو کانال تلگرام ما شوید.

حقایق پزشکی (@pezeshkifact)

.
🌾 نکات قابل توجه در مورد #پرده_بکارت 💓 .رشته های عصبی در پرده کم هستند و به همین دلیل درصورت آرامش جسمی و روانی پارگی آن معمولاً با درد کمی همراه است. عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زمانی که بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی ندارد انجام شود. بنابراین نزدیکی در اولین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمی شود.

زنان بهتر است قبل از نزدیکی نه به منظور گرفتن گواهی سلامت پرده بکارت، بلکه به دلیل آگاهی ازنوع پرده به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و توضیحات لازم را درخواست کنند؛ زیرا در موارد نادری که پرده از نوع ضخیم است احتیاج به عمل جراحی دارد. ضمن این که تحریک زن و خروج ترشحات از دهانه ی واژن موجب روان شدن دهانه ی واژن و سهولت ارتباط جنسی می شود.

گاهی پرده بکارت با یکی دو بار نزدیکی کاملاً پاره نمی شود و هر دفعه قسمتی از آن پاره شده و کمی خونریزی می کند و البته بدون پارگی پرده، مایع اسپرم ریخته شده بر روی آن می تواند موجب حاملگی شود، زیرا اسپرماتوزئید موجود در اسپرم می تواند از سوراخ پرده حرکت کرده و به طرف تخمک زن برود و حاملگی ایجاد شود. در این موارد زن با پرده سالم حامله می شود / 🌹 ✅ @pezeshkifact
.
.
.
همین الان عضو شوید لینک آبی اول پیج💬👇
طرح سوال و پاسخ توسط پزشک💉
مطالبی جالب و ساده و کاربردی📚🔬
اگر موفق نشدین ب کانال وارد شوید آیدی زیر را با ادساین در تلگرام سرچ کنین👇👇
@pezeshkifact👈

دكتر مامك پاركي (@drparki)

#کلینیک_زیبایی زنان
#پرده_بکارت
🔸یکی از حقیقی ترین تصورات ما از #پاره_کردن_پرده_بکارت , احساس درد زیادی است که به دختران داده می شود . 🔹اما جالب است بدانید که این درد و احساس ناراحتی در همه موارد دیده نمیشود و گاها مواجه هستیم با دخترانی که بدون درد هم وارد رابطه می شوند . 🔹کبودی های اطراف #واژن در صورتی که در حین رابطه ایجاد شود بعد از چند روز برطرف می شود . اندازه پرده بکارت در دختران با توجه به این نکته که آیا هنوز آن فرد باکره باشد یا خیر, متفاوت است . ولی حدودا 2.75 میلی متر است .
telegram.me/drparki

dayani_midwife (@moshavere_zanashui_mamai)

🔴 چرا بعضی زنان در #اولین ارتباط جنسی #خونریزی ندارند و برخی دارند؟ 🔺👈گذشته از فقدان مادرزادی #پرده_بکارت در بعضی زنان، نوع پرده بکارت در داشتن درد یا خونریزی موثر است 🔺👈بعضی از انواع پرده بکارت هر چند هم که سالم باشد شب زفاف خونریزی یا درد ندارد گاها پرده بکارت ارتجاعی بوده و با وارد شدن آلت تناسلی مرد کش میاد و پاره نمیشود یا به شکل حلقه باز دو رتا دور واژن را از داخل پوشانده و بنابراین مانعی برای دخول نیست و در نتیجه پاره نمیشود 🔺👈گاهی اوقات هم پرده بکارت پاره میشود اما خونی ندارد که باز هم دلیل بر باکره نبودن زن نیست زیرا مویرگهای خونی در این ناحیه بسیار ظریف هستند که در حین پارگی خونی مشاهده نمیشود 🔺👈بعضی مردها ادعا می کنند که می توانند در حین سک-س تشخیص بدهند زن قبلا سکس داشته یا نه، چنین نیست. 🔺👈تنها چیزی که مردان می توانند حس کنند، مضطرب و نگران بودن زن است که به همین دلیل خودشان را منقبض کرده و دهانه واژن به نظر تنگ تر می آید. 🔺👈از آنجائیکه در نظر مردم پرده بکارت، پرده ای بسیار سفت و محکم است که تنها با فشار پاره می شود، برخی مردها در هنگام سک-س فشار زیادی به دهانه واژن آورده و موجب پارگی دهانه واژن، درد و خونریزی می شوند. 🔺👈 در صورتیکه، اگر زن هنگام سک-س آمادگی کافی داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هیچ نیازی به فشار از جانب مرد نیست.

متخصص بیماریهای زنان زایمان (@moshavere.f.m)

یکی از مشکلاتی که در جامعه ما به وجود آمده است مربوط به پرده بکارت در دختران باکره هست که بسیاری از دختران به دلیل نداشتن اطلاعات کافی پرده بکارت خود را از دست میدهند که در ازدواج برایشان ایجاد مشکل میکند.
توضیحاتی در مورد پرده بکارت👇👇 #پرده_بکارت
👈پرده بکارت یک غشاء نازک است که در پایین و انتهای واژن خانم های باکره قرار دارد. هنگامی که خانم ها برای اولین بار رابطه جنسی خود را با مردان شروع می کنند، سر آلت تناسلی به این غشاء فشار آورده و باعث پاره شدن آن می شود. این فرایند اغلب باعث خونریزی جزئی می شود.
البته لازم به ذکر است که طبق مطالعات اخیر، تنها 43 درصد از خانم ها در هنگام پاره شدن پرده بکارت با خونریزی مواجه می شوند.
👈از طرفی، پرده بکارت می تواند از طریق #خود_ارضایی و به ویژه با وارد کردن سایر اجسام به داخل واژن پاره شود.
🔹بر طبق یک نظریه ی قدیمی، ورزش هایی مانند اسب سواری و دوچرخه سواری نیز می توانند باعث پاره شدن پرده بکارت شوند که البته درستی این نظریه هنوز نامشخص است.
⛔️ساختار پرده بکارت چگونه است
اگر شما واژن را به شکل یک تونل تصور کنید، پرده بکارت شبیه به یک پرده است که در دهانه ی تونل قرار گرفته و تقریبا بیشتر آن را مسدود کرده است.
بیشتر خانم ها هرگز پرده بکارت خود را نمی بینند. 👈پرده بکارت تقریبا صورتی رنگ است و در بیشتر موارد هلالی شکل میباشد، (البته می تواند اشکال مختلفی داشته باشد.)
تقریبا در تمام خانم های جوان یک شکاف بزرگ در غشاء پرده بکارت وجود دارد. به عبارت دیگر، پرده بکارت به طور کامل دهانه واژن را مسدود نمی کند.
وجود این منفذ در پرده بکارت الزامیست زیرا که به خون قاعدگی اجازه می دهد که از رحم خارج شود.
👈متاسفانه در تعداد معدودی از خانم های جوان هیچگونه شکاف یا منفذی در پرده بکارت وجود ندارد که همین قضیه می تواند بعد از سن بلوغ باعث مشکلات نسبتا بزرگی شود.
علائم این نوع از پرده بکارت به این شکل خود را نمایش می دهد که دختر جوان تمام علائم قاعدگی ماهانه مانند درد در شکم و نفخ را دارد اما به هیچ وجه هیچگونه نشانه ای از خونریزی ندارد.
🔹خون قاعدگی به تدریج و بعد از چند ماه در داخل واژن، رحم و احتمالا لوله های فالوپ جمع شده و آنها را مسدود می کند. به این حالت بیماری هماتوکولپوس (hematocolpos) گفته می شود.
🔹در این بیماری، مشکل اصلی تشخیص آن است. درمان این بیماری کار چندان دشواری نیست.
متخصص زنان بعد از تشخیص بیماری، با یک عمل جراحی ساده یک سوراخ در پرده بکارت ایجاد میکن تا خون به راحتی خارج شود.
🚫🚫سوالات و مشکلات از طریق دایرکت🚫🚫

نجمه نوربخش روانشناس tehran (@healthymind2)

#پرده_بکارت
#+18
این زائده در بخش خارجی دستگاه تناسلی زنانه قرار داردو پس از اولین مقاربت از بین رفته و مسیر واژن را برای همیشه باز میکند و اینگونه  زن باکره وارد مرحله دوم زندگی خود می شود
این اتفاق چون در برخی با اندکی خونریزی همراه است در بسیاری از فرهنگها روشی برای سنجش دوشیزه بودن زن محسوب گردید و مشکلاتی را نیز به همراه آورد

اما بهتر است بدانید همه پرده ها شبیه هم نیستند و برخی از آنها ممکن است مانع ورود آلت مردانه نباشند . بنابراین اینگونه افراد در زمان مقاربت هیچگونه خونریزی ندارند

این مسئله نباید نگران کننده و شک برانگیز باشد همه خانمها دارای پرده بکارت مشابه هم نیستند  آیا همه پرده های بکارت شبیه هم هستند و در همه آن ها موقع پاره شدن،خونریزی وجود دارد؟
پرده های بکارت با یکدیگر متفاوتند. انواع گوناگونی از پرده بکارت شناسایی شده اند اما از بین آنها به طور کلی رایجترینشان عبارتند از:

الف) پرده بکارت حلقوی: در این نوع پرده بکارت، پرده به صورت  حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند. لذا در خیلی از موارد خون ریزی ندارد.

ب) پرده بکارت ارتجاعی: پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و  قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی پاره نمی شود، یا اینکه به طور جزئی پاره می شود و معمولاً خونریزی ندارد.

ج)پرده بکارت تیغه ای: پرده تیغه ای یا دو سوراخی، پرده ای است که یک تیغه ممتد در طول واژن دارد. خون ریزی دارد.

د) پرده بکارت غربالی: پرده غربالی یا سوراخ سوراخ، پرده ای است که به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است. خون ریزی دارد.

ھ) پرده بکارت بسته: پرده بسته یا پرده بدون سوراخ، پرده ای است  که تنها با خروج نوزاد پاره می شود. امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. همان طور که قبلا هم گفتیم، در دخترانی که به سن بلوغ می رسند. در صورتی که دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود و در نتیجه باعث بروز درد می شود. اینگونه افراد باید به پزشک مراجعه نمایند تا طی عمل جراحی و ایجاد برش در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

ادامه در کامنت
@healthymind2 🌺🍃🌺 ..
برای پیوستن به کانال ذهن سالم لینک درج شده در بیو را کلیک کنید
جهت تنظیم وقت مشاوره با شماره های ذکر شده در بیو تماس بگیرید

#روانشناسی #روانشناس_نوربخش #مشاوره #ذهن_سالم #زندگی #رابطه #جنسی #سکستراپی #psycholog
#ravanshenas #noorbakhsh
#healthymind2 #sextherapy
More...