Duygu Arslan (@lrduyguarslan)

"Aaaa evet bende evimde yetiştiriyorum. Kırıp kırıp yüzüme elime sürüyorum." Son günlerde ürünlerimin tanıtımını yaparken çok sık duyduğum bir cümle. Şimdi lütfen iyi okuyun... Dünyada en iyi ALOE VERA, en uygun ortama sahip olmasından dolayı Meksika’da yetişmektedir. LR, Aloe Vera özlerini Meksika’dan temin etmektedir…

400 den fazla Aloe Vera çeşidi içerisinde #insan yapısına en uygun ve en #şifalı türü BARBADENSIS MILLER dır… Bu cinsi saksıda yetişmez. Maalesef iklimlerden çabuk etkilenir ve bu yüzden
vatanı Meksika haricinde yetiştirildiğinde aynı #performansı almak pek mümkün olmamaktadır…

Saksıda yetişmemesinin sebebi de boyutlarının insandan #uzun bir ölçüye sahip olmasidir.

Haliyle Meksika’dan almak yerine LR Almanya’ da seralarda yetiştirebilirdi... Eğer aynı etkiye sahip olsaydı. Peki evdeki saksıdaki Aloe Vera'nız? Maalesef pencere önünde amatörce yetiştirdiğiniz Aloe Vera size aynı şekilde faydasi olmaz, olmadıgı gibi #alerjik #reaksiyon gösterip yan etki görmenize de #sebep olabilir... Kabuğun hemen altındaki ince tabaka jelden ayrıştırılmazsa cilde direkt #temas halinde #toksik etki yaratabilmektedir…

Şimdi siz karar verin bir çok #test aşamalarından geçen ve dünya #dermatest onaylı ve aloe vera #bilim konseyi #sertifikalı LR ürünleri mi yoksa #pencere kenarınızdaki Aloe Vera mı????

İslam Köşkü (@islaminkosku)

İslâm, kadın olsun erkek olsun bütün müslümanlara ilim sahibi olmayı farz kılmıştır. Her müslümanın dinî görevlerini yerine getirecek, helâl ile haramı, hak ile batılı birbirinden ayırt edecek kadar bilgi sahibi olması farzdır. Nitekim Hz. Peygamber (s.a.s): “İlim tahsil etmek her müslüman erkek ve kadına farzdır” (İbn Mace, Mukaddime, 17) buyurmuştur.

İnsana bilmediklerini öğreten yüce Allah “Sakın ha cahillerden olma” (En’âm, 5/35) diyerek cehaletten kaçıp bilginin peşinden gitmemizi istemektedir.

İnsanı dünya ve ahirette mutlu etmek için gönderilen son din İslamın hira dağında yankılanan ilk mesajı çok dikkat çekicidir: “Yaratan rabbinin adıyla oku! O, insanı ataktan (asılıp tutunan zigottan) yaratmıştır. Oku! Ka­lemle (yazmayı) öğreten rabbin sonsuz kerem sahibidir. 0, insana bilme­diklerini öğretti”. (Alak, 96 /1–5)

İnsanlığın tamamına hidayet rehberi olarak gönderilen ve kıyamete kadar geçerli olan bir dinin temel kitabının “Oku” emriyle başlaması üzerinde durulması gereken önemli bir konudur.

Bu ilahi mesaj insanlığın müreffeh bir hayat yaşaması için takip edeceği yolun okuyup yazmaktan, ilim sahibi olmaktan geçtiğini açıkça ortaya koymuştur.

Kitabın, okumanın, bilgi sahibi olmanın önemini bugün daha iyi anlıyoruz. Zira dünyaya hükmetmeye çalışan, teknolojide akıllara durgunluk veren yeniliklere imza atan milletlerin elde ettikleri bu başarıyı ilmi çalışmalar sayesinde yakaladıkları herkesin bildiği bir gerçektir.

Bilgi sahibi olanlarla cehalet bataklığında bocalayanların aynı olmadıklarını yüce Allah zümer suresinin dokuzuncu ayetinde şöyle bildiriyor: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Bu ayet genel olarak ilmin Allah katında mutlak bir değer olduğunu gösterir. Bununla beraber Kur’an-ı Kerîm’de gerek dinî gerekse din dışı konularla ilgili olarak ilim kelimesi ve türevlerinin 750 defa geçmesi, ilmin ve ilmi faaliyetin önemine işaret eder. #islamilmedegerverir🌸#islam#musluman#akıl#din#kuranıkerim#ilim#bilim#ibadet#namaz#ibadetAllahayaklaştırır#öğrenenbilir#mekke#medine#recepayi#oruç
More...