Atletik Bilgi (@atletikbilgi)

Merhaba değerli takipçilerimiz bugünku konumuz malesef çoğu insanda bulunan "forward head" postur.Uzun süreli baş önde duruş nedeniyle omuzlar öne doğru gelmekte, baş öne gitmekte ve kollar içe doğru dönmektedir. Başın öne gelmesiyle sırtımızın üst kısmı geriye gitmekte, sırtta kamburluk oluşmakta ve leğen kemiği tüm bu gelişmeleri dengelemek için anterior tilt denilen öne doğru eğilme hareketini yapmakta ve belin çukurlaşmasına yol açmaktadır.
Görselde nelerden uzak durmamız neleri yapmamız gerektiğinden birazda olsa bahsettik ama bunların hepsi geçici çözümler önemli olan farkındalık doğru hareket kabiliyeti kazanmak ve farkında olmak sizi daha uzun sağlıklı bir hayat sağlar.
@efeaksoyek @sertugerdogan
#egzersizgunlugu #spor #pilatesturkiye #yogaturkiye #trxturkiye #antrenman #egzersiztecetesi #macfit #niketurkiye #adidasturkiye #reeboktr #saglik #crossfittr #turkiyecrossfit #mobilty #crossfit #fitness #fit #sport #squat #fitnessturkiye #fitturkiye #atletikbilgi #pushup #kifoz #kyphosis #handstand #hspu #atletikbilgi #ntc #body

Görkem Gürcan (@gorkemgurcan)

every 1.30 min. for 13 round
1.2.round: 3 power snatch(70)
3.4.round: 3 power snatch(75)
5.6.round: 3 ps(80)
7.8.round: 3 ps(85)
9.10.round: 3 ps(90)
11.round: 3ps(95)
12.round: 3ps(100)

son üç günde toplam 27k kürek çektim ve yaklaşık 2 aydır haftanın beş günü düzenli olarak farkli ergometre antrenmanları yapiyorum.Bunun yanı sıra sık sık bodyweight met-con lar yapıyorum ve neredeyse haftada bir weightlifting çalışıyorum.Sanki arada ağır kilolara ara vermek iyi geliyor.Fakat belim çok ağırlık çalıştığım günlere göre daha ağrılı ve kaslarım daha gergin.

Yani iki tane yanılgı var bence
1-cardio gücünüzü azaltmaz
2-ağırlık çalışmak omurga için daha tehlikeli değil

tabi bunlar bilimsel çalışmalar değil sadece küçük deneyimlemeler.

Son olarak uzun cardiolar abartı uzun olmadığı sürece daha sağlıklı hissettiriyor gibi.

@teamdamar
#crossfit #crossfittr #crossfitturkey
#crossfitturkiye #crossfittr #weightlifting #cardio #health #sağlık #ağrı #metcon #fitness #rowing #indoorrowing #snatch #powersnatch
More...