Enes Barış (@ebeguveci)

Efendim, burasi Palandöken'in kayak haritası. Aynı zamanda, çocukken tatillerimin geçtiği mahalle.
Öncelikle birkaç merkezi nokta var. Birincisi; 22 denilen yer. Dedeman'ın önündeki pisttir. Çeşme gibidir; kalabalıktır, canlıdır. Ulaşımı kolaydır.
Bir sonraki gondol lift istasyonu, Güney-Kuzey pistlerine gider. İstasyondan çıktıktan sonra sağa dönerseniz, Güney'e çıkarsınız. Burası Foça gibidir. Yolu uzundur ancak, keyiflidir. Foça'ya giderken solda gördüğünüz bir yerden denize girebildiğiniz gibi, Güney'de de alternatif yollarınız çeşitlidir.
İstasyondan sola dönerseniz Kuzey'e varırsınız. Burası Altınkum gibidir. Soğuktur, kalabalık değildir, müptelası gider. Biraz da cesaret ister.
Bir de #ejder3200 var. Anadolu'nun zirvesi. İşte burasını benzetecek net bir yer yok. Kişisel çabalarınızla ulaştığınız ıssız bir koy gibidir burası. Gidersiniz ama denize girmek/burdan kaymak sonradan alınacak bir karardır. Gittiğiniz şekilde geri dönme ihtimaliniz var. #ejder3200 'e gitmek için iki vesayet gerekir. Gondol liften sonra biraz kayıp telesiyeje binmeniz gerekir. #ejder3200 'den inmenin 3 yolu vardır. İlki, iki ayak ve iki kayak üstünde. İkincisi, geldiğiniz telesiyejden inmeyin o sizi geriye götürecektir. Üçüncüsü ise; kayakları özenle birbirine birleştirin, sol omzunuza dayayıp, yere oturun. Sonra kayakları koltuğunuzun altında sabitleyin. Batonları da sağ elinize alın ve yere paralel bir şekilde tutup, yatın. Tek fren mekanizmanız sadece ayaklarınız artık. Ancak sakın durmaya çalışmayın. Hızla giden bir arabada el freni çekilmez, unutmayın.
Palandöken, Türkiye'deki kayak merkezlerinin şahıdır hulasa. Burada kaymadan kayak yapıyorum demeyin.
Son olarak; ezilmemiş pistten kaymayınız efendim, kaymayınız.
*Bu son uyarı, kayakçılar için, snowboard yapanlar dinlemeyecek zira.
#ejder3200 #ejder3200erzurum #erzurum #palandöken #konaklı #eyof2017

(@erzurum.ejder3200)

.
Hikayen, bir şehre gidememek değil,
Bir şehirden dönememek olacak..
-----------
#erzurum
#erzurumportal
#erzurumdayasam
#erzurumda
#ejder3200

Erzurum Büyükşehir Belediyesi (@erzurumbld)

Tüm gençlerimizi, çocuklarımızı ve kayak severleri keyif dolu bir tatil için Palandöken'e bekliyoruz! #Ejder3200 #Erzurum #Palandöken #Kayak #Ski #Kış #Winter

Alperen (@alperen.69)

Yalnızlığa bir adım daha atıcaksın, duygularına hakim olamadığın gün... 😎❄️
#erzurum #palandöken #ejder3200 #kayak #telesiyej
More...