Farklı Film (@farklifilm)

Shutter Island. 2010, ABD.
Senaryosu ve kurgusu ile öne çıkan, şaşırtıcı sürpriz sonlu DiCaprio - Scorsese filmi. Psikolojik gerilim türünün güzel örneklerinden. İyi haftalar.
#movies #bestfilm #video #movie #film #films #videos #musical #cinema #cultfilm #instamovies #star #moviestar #photooftheday #hollywood #goodmovie #instagood #flick #flicks #instaflick #instaflicks #sinema #filmtavsiyesi #filmönerisi #filmtavsiye #filmonerisi #haftasonu #instafilm #leonardodicaprio

Movie Club (@movieclubxr)

BƏXT ÜZÜYÜ

1991 yapımı Azerbaycan filmidir. Şiddetle tavsiye edilir!

Bu film, qəhrəmanlardan biri-Saranın bəxt üzüyünün itməsi əhvalatı üzərində qurulmuşdur. Əslində isə burada söhbət bir nəfərin deyil, bütün xalqın bəxtinin itməsindən gedir. Moşu kimilər isə bu itirilmiş bəxti axtarmaqdansa, "xoşbəxtliyə" qafiyə axtarmaqla məşğul olur, öz-özünü və ətrafındakıları aldadırlar. İnsanlar, bir-birinizə laqeyd qalmayın, diqqətli olun. Axı, siz İnsansınız, pul, əşya deyilsiniz, saqqızla aldanmamalısınız. Bu çağırış filmin əsasını təşkil edir. Film bizim bir-birimizə, ətrafdakılarımıza münasibətimiz barədədir.

#1991 #Azerbaycan #Azerbaycanfilmi #dram #komedi #movie #film #filmonerisi #filmtavsiyesi #filmtavsiyeleri #filmonerileri #movieclub

Film önerileri (@sonfilmonerici)

Merhabalar✋
Ingiltere'nin en uzun iktidarda kalan başbakanı Margaret Thatcher'ın yaşamını konu alan Demir kadın(The Iron Lady) filmi Meryl Streep'in harika oyunculuğuyla renklenmiş. Iktidara geldikten sonra gelen güç ve bu uğurda ödenen bedellerin en iyi örneği diyebiliriz bu film için. Erkek egemen toplumda kadınların da varlığını hatırlatan, kadınların yapabileceklerini gösteren biyografik tarzda ve bence 6.4 imdb puanından daha fazlasını hakeden bir filmdir.
Yönetmen: Phyllida Llyod
Imdb: 6.4
#film #theironlady #merylstreep #filmonerisi #demirkadin

İlkay 🙆 (@kagittandunyam)

Link bio'mda. Yeni yazılara göz atmayı unutmayın. 😌🙆
#kitap #book #bookworm #bookworms #blog #bookblogger #filmonerisi

Mycinemagalaxy (@sinemagalaksim)

Gremlins, 80'lerin yaratıcı; korku-komedi filmlerinden. 80li ve 90lı yıllarda birçok farklı, eğlenceli filme rastlamak mümkündü. Bugünlerde hollywood'un eski günlerinden eser yok.
Gremlins that was creative and enjoyable horror-comedy movie. In 90s and 80s had lots of different and beautiful movies. These days, hollywood isn't being bored.
#gununfilmi #filmonerisi #gremlins #gününfilmi #filmoftheday #todaysmovie #filmsuggestion #horrorcomedy #sinemablog #filmblog #filmblogger #cinemablog #sinema #film #cinema #movies

Farklı Film (@farklifilm)

Groundhog Day. 1993, ABD.
Hava durumu sunucusu olan Phil Connors 'un iş için bir kasabadaki festivale katılmak zorunda kalması ve ondan sonraki her günü aynı yaşamaya başlamasını konu alan eğlenceli, komik Bill Murray filmi. Hepimizin hayatına dair güzel mesajlar içerir. İyi pazarlar.
#movies #bestfilm #video #movie #film #films #videos #musical #cinema #cultfilm #instamovies #star #moviestar #photooftheday #hollywood #goodmovie #instagood #flick #flicks #instaflick #instaflicks #sinema #filmtavsiyesi #filmönerisi #filmtavsiye #filmonerisi #haftasonu #instafilm #billmurray #pazar

Maltepe Sigorta (@maltepesigorta)

Pazar günü izlenebilecek harika bir film önerisi: Truman Show

#maltepe #sigorta #hepdahaiyiye #filmonerisi #tatil

Film önerileri (@sonfilmonerici)

Oscar ödülüyle de başarısını kanıtlamış bu filmde, John Nash adındaki bir matematikçinin hayatı anlatılıyor. Üniversite hayatı boyunca zekasıyla ve çalışmalarıyla ün kazanmış matematikci, şizofreni hastalığıyla boğuşmaya başlar. Hastalığı artik zarar verici boyutlara gelince de tedavi olmaya karar verecektir. Akıl oyunları filmi biyografi türündeki filmleri sıkıcı bulanların dahi beğeneceğini düsündüğüm bir film. Russel Crowe'un oyunculuğu ise ayakta alkışlanır cinsten.
Yönetmen: Ron Howard
Imdb: 8.2
#beatifulmind #akiloyunlari #johnnash #film #filmonerisi #russelcrowe

kitap sevgim (@sevdigim.kitaplar)

#film #filmonerisi #blackfilm #bestmovie #drama #indiamovie Eger aglamak istiyorsaniz sizi sonuna kadar aglatabilecek.Zaman zan gulumsetecek harika bir hint filmi.Ben Turk versiyonundan daha cok sevdim.

Liberta (@liberta.kse)

"Üzgünüm ama ben imparator olmak istemiyorum. Bu benim işim değil. Ne kimseyi idare etmek ne de ülkeleri fethetmek istiyorum. Elimden gelse, herkese, ister Yahudi, ister zenci, ister beyaz olsun tüm insanlara yardım etmek isterim.
Hepimiz karşımızdakine yardım etmek isteriz. Bütün insanlar böyledir. Karşımızdakinin mutluluğunu görmek isteriz, üzüntüsünü değil. Birbirimizden nefret etmek ve birbirimizi hor görmek istemeyiz. Bu dünyada herkese yetecek yer var. Ve toprak hepimizin ihtiyacını karşılayacak kadar bereketlidir.
Hayatın bize çizdiği yol özgürlük ve güzelliklerle dolu olabilir, ama biz bu yolu yitirdik. Hırs insanların ruhunu zehirledi, dünyayı bir nefret çemberine aldı, hepimizi kaz adımlarıyla sefaletin ve kanın içine sürükledi. Hızımızı arttırdık ama bunun tutsağı olduk. Bolluk getiren makineleşme bizi yoksul kıldı. Edindiğimiz bilgiler bizi alaycı yaptı; zekamızı ise katı ve acımasız. Çok düşünüyoruz ama az hissediyoruz. Makineleşmeden çok insanlığa gereksinimimiz var. Zekadan çok iyilik ve anlayışa gereksinimimiz var. Bu değerler olmasa hayat korkunç olur, her şeyimizi yitiririz.
Uçaklar ve radyo bizleri birbirimize yaklaştırdı. Bunlar, doğaları gereği, insanın içindeki iyiliği ortaya çıkarmaya, evrensel kardeşliği oluşturmaya ve hepimizin birleşmesini sağlamaya çalışmaktadır. Şu anda bile sesim dünyadaki milyonlarca insana, milyonlarca acı çeken kadın, erkek ve çocuğa, suçsuz insanları hapse atan, işkence eden bir sistemin kurbanlarına ulaşıyor. Beni işitenlere şunu söylemek istiyorum: "Kendinizi ümitsizliğe kaptırmayın." Üstümüze çöken bela, vahşi bir hırsın, insanlığın gelişmesinden korkanların duyduğu acının bir sonucudur. İnsanlardaki bu nefret duygusu geçecektir, diktatörler ölecek ve halktan zorla aldıkları iktidar yine halkın eline geçecektir. İnsanlar ölmeyi bildikleri sürece özgürlük asla yok olmayacaktır.
Askerler! Sizleri aldatan, sizleri köle gibi kullanan, ne yapmanız gerektiğini, nasıl düşünmeniz gerektiğini ve nasıl ölmemiz gerektiğini söyleyen bu zalimlere asla boyun eğmeyin. Sizleri bir hayvan terbiye eder gibi şartlandırıp topun ağzına sürenlere boyun eğmeyin.

Uzman Psikolog Gönül ERSOY (@pskgonulersoy)

Selamlar! Haftasonları hep ne izlesek diye düşünüyoruz. Şahsen,  yeni çıkan ve o günlerde çok popüler olan filmlerin biraz eskimesini bekliyorum. Yavaş akan, çok duyulmamış, imdb puanının yüksek olması koşuluyla izlemediğim eski filmleri tercih ediyorum son zamanlarda. Bu hafta izlemekten keyif aldığım Jack Nicholson'ın 1997 yapımı Benden Bu Kadar/As Good As It Gets filmini öneriyorum. Eğlenceli bir film. Aynı zamanda konunun içerisinde obsesif-kompulsif bozukluk da işlenmiş. Ha bu arada, bahsettiklerimin dışında bu film bilinen, senaryo akışı hızlı ve imdb puanı yüksek bir film! Haftaiçi yorgun akşamlar için koltuğa yapışıp uyuklar halde izleyebileceğim ağır filmlere ihtiyacım var. Paylaşın, izleyelim efendim! ✌🏼 #pskgonulersoy #gonulersoy #psikolog #psikoloji #psychologist #psychology #kusadasi #padavana #asgoodasitgets #movie #filmonerisi #haftasonu

Film önerileri (@sonfilmonerici)

Uykusuzluk(Insomnia) filmi kaliteli kadrosu ve beraberinde getirdigi kaliteli oyunculukla öne çıkmış gizem dolu bir filmdir. Filmi izlerken kafanızın karışmaması mümkün değil.
Filmde Alaska'da kücük bir kasabada meydana gelen bir cinayeti soruşturmak üzere detektif Will Dormer ve Hap Eckhart görevlendirilir. Al pacino'nun rolünü üstlendigi detektif Will Dormer 6 ay boyunca güneşin batmayacağı kasabada uykusuzluk problemi çekmekte ve bu problemin neden oldugu halusinasyonlarla gercegi ayirt edememeye baslamaktadir. Bu derece uykusuzluk cekmemisseniz dahi uykusuzlugun ne denli kötü bir sey oldugunu iliklerinize kadar hissedeceksiniz
Yönetmen: Christopher Nolan
Imdb: 7.2
#film #movie #filmonerisi #insomnia #uykusuzluk #alpacino #robinwilliams

Movie Club (@movieclubxr)

ALLIED-MÜTTEFİK

Romantik savaş türü Müttefik filmi birbirine aşık olan iki apayrı insanı temel alıyor. İstihbarat subayı Max Vatan 1942 yılında Kuzey Afrika’da düşman hattında savaşmaktayken, Fransız direniş savaşçısı Marianne Beausejour ile tanışır. İkili hemen birbirlerine aşık olurlar. Londra'da tekrar bir araya geldiklerinde ise aşkları savaşın büyük baskısına direnip direnememenin sınavını vermek zorunda kalacaktır.
Filmin başrollerinde Brad Pitt ve Marion Cotillard yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Oscar ödüllü yönetmen Robert Zemeckis oturuyor.

#2016 #abd #bradpitt #movie #movieclub #film #filmtavsiyeleri #filmtavsiyesi #filmonerisi #tbt

Farklı Film (@farklifilm)

Im Juli. 2000, Almanya.
Sıradan bir hayatı olan Alman bir fizik öğretmeninin Melek isimli Türk kızına aşık olup, aşkının peşinden İstanbul 'a kadar uzanan bir maceraya çıkmasını anlatan eğlenceli, samimi Fatih Akın filmi. İzleyin, izletin.
#movies #video #movie #film #films #videos #cinema #cultfilm #instamovies #star #moviestar #photooftheday #goodmovie #instagood #flick #flicks #instaflick #instaflicks #sinema #filmtavsiyesi #filmönerisi #filmtavsiye #filmonerisi #haftasonu #instafilm #istanbul #hamburg #yol #aşk

ozge dundar taskin (@dogummelegi)

Uzun zamandır izlediğim en iyi psikolojik gerilim filmi👍🏼Tavsiye ederim😉 #split #sinema #filmonerisi

Sağlıklı Yaşam 😊 (@brocolic)

Film önerisi: 🎬🎥📽️🎞️
Son 3 haftadır film önerisi paylaşmamışım 😳😬 Bu ara izleyecek film bulamıyorum. Her hafta 1 film izleyebildim.
Not: Film önerisi paylaşımlarıma #brocolicfilmonerisi hashtaginden ulaşabilirsiniz👍
✔️A Monster Calls: Küçük bir çocuğun hayal dünyasına yolculuk ve yaşadığı duygusal dönemle nasıl başa çıktığını anlatıyor. Görüntüleri baya beğendim. Ama acıtasyonu biraz fazla kaçmış gibi. Yine de izlenir, ders çıkarılır. 👍
✔️La La Land: Emma Stone'un oyunculuğu yine çok beğendim. En iyi film oscarını alır mı bilemem ama en iyi kadın oyuncu kesin bence 👍
Bu film diğer müzikallerden biraz farklı. Her konuşma, ağızdan çıkan her söz melodik değil. Öyle olsa hiç sevmezdim. Ancak müzikleri bence yeterince başarılı olmamış. Hiçbir şarkısı dilime dolanmadı, hatırlamıyorum bile. Son olarak duygusu da az olmuş. Filmi izledim, sinemadan çıktım ve benim için bitti. Hiçbir etki bırakmadı 😳 izlenir mi, tabi mutlaka 😊👍
✔️Nocturnal Animals: Kitap uyarlaması. 3 farklı zamanda geçişler yapılarak anlatılan konu yer yer çok geriyor. Pür dikkat izledim. İnsanda, üzerine yorum yapma, konuşma isteği uyandırıyor. Bu da izlenir bence 👍
#film #filmonerisi #movie #sinema #cinema #imdb #thriller #horror #action #adventure #crime #brocolicfilmonerisi #amonstercalls #canavarincagrisi #lalaland #emmastone #ryangosling #nocturnalanimals #gecehayvanlari #liamneeson #felicityjones #sigourneyweaver #amyadams #jakegyllenhaal #asiklarsehri
More...