Filiz Dilken (@filiz.dilken)

İnsanların mutluluk sebebi olun, mutsuzluk değil... 🙇 Mutlu, huzurlu haftalar şimdiden...💜
#günaydın#iyihaftalar##huzur#sağlık#mutluluk#morning#gülümse#love#aşk

ışık (@hzlsade)

Kalbe, şiire ve hüzne dair ne varsa, hepsine cevap olan bir şairle tanıştırmak istiyorum sizi;
Taşköprülü yazar İbrahim Tenekeci "Bilirsiniz, şiir yazarken güçlü bir kalbiniz olması gerekir. Mesela kaçan bir gol kadar üzülmeli Afrika'da çocuklar ölürken. Veya dünyanın dile kolay, kalbe zor bir yer olduğunu" kavrayabilmeli... İbrahim Tenekeci kimdir?

1 Eylül 1970 taɾihinde Кastamonu'nun Taşköpɾü ilçesinde doğdu.
Lise eğitimini yaɾıda bıɾakıp edebiyata yöneldi. Biɾ dönem kitaρçılık yaρtı.

İlk şiiɾi 1988 yılında yayınlandı. Sonɾasında ağıɾlıklı olaɾak Deɾgâh, Kıɾklaɾ, Deɾkenaɾ, Meɾdiven, Endülüs, Кaɾdelen, Düş Çınaɾı ve Кaşgaɾ deɾgileɾinde göɾündü. 1998-99 yıllaɾı aɾasında Sağduyu gazetesinde kültür sanat editörü ve köşe yazarı olarak çalıştı.
Milli Gazete'de köşe yazarlığı ve düşünce sayfası editörlüğü yaρtı. 2000-2005 yılları arasında, 36 sayı yayınlanan Kırklar dergisinin genel yayın yönetmenliğini yaρtı. Aynı yıllar iςinde, Birey ve Birun yayınlarında dizi editörlüğü yaρtı.
sozkimin.com Kırk civarında şiir, hikâye ve deneme kitabının yayınlanmasına vesile oldu.

Ağır Misafir adlı eseriyle, 2008 yılında, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Yılın Şairi seςildi. Aynı yıl, Yılın Yazarı ödülünü de aldı. Evli ve Ьeş çocuk babasıdır.

ESERLERİ:
Şiir:
Üç Köpük, Peltek Vaiz, Güzellik Uykusu, Giderken Söylenmiştir, Ağır Misafir.

Deneme:
Uçuş Denemeleri, Son Düzlük.

Ayrıca üç kitaρ halinde Dergâh dergisi Şiir, Hikâye ve Yazı Güldesteleri'ni yayına hazırladı.
-Hüseyin Karadeniz
#istanbul #istanbulcity #istanbuldaysam #gulumseaska #benimkadrajım #zamanidurdur #istanbullovers #kitap #kahve #me #sister #turkhiscoffee #birkarehayat  #iyigeceler #goodnight #goodevning #kurbanbayramı #ramazanbayramı #iyibayramlar #gununfotografi #eyüpsultan #lights #gununkaresi #vscolife #selfie #me #skylovers #günaydın #goodmorning #100happydays

Burçak Buse BAŞARAN 🇹🇷 (@basaranburcakbuse)

#günaydın 🌙
Ömrüm, sana karşı boş bulunmakla geçiyor. Seni her ziyaretimde, tabancamı emanete bırakıyorum. Gözlerin uçaklarla bombalarken bağrımı, kendime affından gayrı sığınak bulamıyorum. Şimdi elimi her belime attığımda, bana doğrultulan tabancanın aslında benim tabancam olduğunu anlıyorum. Elimi her beline attığımda, bir müzik kutusu infilak ediyor gibi başlayan bir şarkı... Yo hayır, seninle dans etmek için değil bütün bu arbede, tüm bu devranın efsunlu çarkı! Seni dansa kaldırmam için bir çocuğu hıçkırık tutsa, kâfi!
Mesele şu; biz bir şeyden bahsederken, bir şeyden bahsettiğimizin her daim farkındayız! Susup, sadece birbirimize baksak? Ve bu sıra gözlerimiz dahi konuşmasa… Sanki o vakit, gerçek bir suskunluk koyabiliriz aramıza.
Başımıza ne geldiyse, hep konuştuklarımızdan! Tabi bir de anladıklarımız var. Oysa ne varsa, konuşamadıklarımızda! Ne varsa, işte o anlamadıklarımız var ya, hepsi onlar! Oraya gitmenin bir yolunu bulmalıyız. Konuşmadan ve anlamadan, insan neyin farkında olabilir ki? Ey senin farkında olmamla başlayan maceram, bana borç ver biraz! Ey sırrın bir işe yaramadığı açıklık! Ey sen! Ve ey sen olmayan! Ve ey sen olmakla olmamak arasında salınan! Bütün yazmadıklarım beni bulsun, böylece yazmayabilirim!
Alper Gencer
Ölmek Gibi Sevmek!

Esra Başcın (@ziktirella)

Yeni bir haftaya sendromsuz başlamak için meditasyon yaparak kendimizi motive edelim o zaman.... Hadi hep beraber OMMMUNAGOYMMM 😂😂😂 #iyigeceler #günaydın #meditasyon #komik #pazartesisendromu #goodnight #goodmorning #monday
More...