Rüya Ertürk (@ruyaertrk)

“Yanlışlarımı Halk Düzeltsin”

Atatürk bir gün Türkiye'ye ziyarete gelen yabancı bir zatla Ankara Palas'ta halkın önünde ve arasında konuşurken şöyle demişti: “Ben düşüncelerimi daima halkın huzurunda söylemeliyim.Yanlışım varsa,halk beni tekzip etsin."
#mustafakemalatatürk #mustafakemalpasa #atatürk #atam #paşam #uluönderatatürk #gazi #gazimustafakemalatatürk🇹🇷 #başkomutan #cumhurbaskani #türk #türkiye #nemutlutürkümdiyene #vatan #cumhuriyet #kurtuluşsavaşı #millimücadele #ankara #istanbul #izmir #laiklik #türkbayrağı #türkmilleti #baba #siyahbeyaz #halk #yanlış #iyigeceler

TÜRK BEKLENENDİR . (@ulkuculer_duysun)

Nur Yerlitaş'tan Aziz Şehitlerimiz için yapılan saygısız konuşmaya gereken tepki gösterilecektir !! .

#nuryerlitas #türkiye #gündem #şehit #hakaret #gazi #millet #vatan #15temmuz #temmuz #kasım #aralık #türk #kız #erkek #instagram #fenomen #canli #yayin

Rüya Ertürk (@ruyaertrk)

“Babalık Duygusu”

Düğün, Onun varlığı ile son sınırına ulaşan bir neşe içinde geçmişti. Ata ayrılmak üzere ayağa kalkınca kendisini uğurlamak için halk iki sıra diziliverdi. Sevecen bakışlarını sağa sola yönelterek yavaş yavaş ilerlerken bir yerde durakladı, sonra durdu, elini yedi sekiz yaşlarında bir kız çocuğunun başına uzattı.
Çocuğun arkasında yer alan ve anası ile babası olan çifte yavaşça seslendi: "Öpeyim mi?" Herkesi derinden duygulandıran bu isteği ana babanın nasıl yerinde bir minnetle karşıladıkları kestirilebilir.
Atatürk çocuğu iki eliyle kaldırdı, öptü ve yere bıraktı. Fakat sahne bununla kapanmış olmadı.
Uyanık ve duygulu çocuk : "Ben de öpeyim, ne olursunuz Atatürk" diye direndi.
Ata, belki de hiç ummadığı halde kendisine babalık mutluluğu tattıran bu içten davranışı, çocuğu bir daha yerden alarak yüzüne yaklaştırmakla karşıladı.
Bilmiyorum, halk bu dokunaklı sahneyi, gözleri yaşlı alkışlayarak kutlu kılarken, o çelik iradeli insanın da iki damla gözyaşını tutamadığını görebilmiş mi idi?
#mustafakemalatatürk #mustafakemalpasa #atatürk #atam #paşam #uluönderatatürk #gazi #gazimustafakemalatatürk🇹🇷 #başkomutan #cumhurbaskani #türk #türkiye #nemutlutürkümdiyene #vatan #cumhuriyet #kurtuluşsavaşı #millimücadele #ankara #istanbul #izmir #laiklik #türkbayrağı #türkmilleti #baba #siyahbeyaz #aile #çocuk #iyigeceler #hüzün

TAHT (@t_a_h_t)

Soldan sağa doğru Osmanli'daki ilk kumandanlardan; Akçakoca Bey
Osmanlı Devleti kurucusu; Osman Bey
İlk kumandanlardan; Konur Alp.

Kaynak : https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Osmanlı_İmparatorluğu

#tarih #araştırma #haber #teşkilat #kurum #tariharaştırmalarıvehaberleriteşkilatıtaht #osmanlı #devlet #osmanlıdevleti #osmanlıimparatorluğu #osman #bey #gazi #osmangazi #osmanlıbeyliği #dirilişertuğrul #diriliş #dizi #film #fotoğraf #fotografy #foto #ertuğrulgazi #ertuğrulbey #Türk #Türktarihi #cumhuriyet #Türkiye #TürkiyeCumhuriyeti #T.C.

вιѕмιllαнιrrαнмαɴιrrαнιм '' (@mutluevlertasarim)

Yepyeni modellerimizle karşınızdayız , kitap ayracı tercih etmeyenler için anahtarlık modellerimiz sizlerle ulu önder Mustafa Kemal Atatürk imzalı ve silüetli ,sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan silüetli anahtarlık modellerimiz , bilgi ve sipariş için mesaj atabilirsiniz (silüetler fotograftakilerden daha belirgindir) #gazi #mka #MustafaKemalAtatürk #anahtarlık

Claire Hart (@clairehartofficial)

When u feelin yourself and they take a random pic smh
#spontaneous #gazi #athens #paleaf #trippy
More...