Emre Haçan (@emrehacann)

eski izmir'in kokusunu soluyorum.
bir kente birbirinden farklı noktalardan bakmak ne güzel! 🌧️🏚️

Tatil Delileri 🌍 (@tatildelileri)

Merhaba arkadaşlar. İtalya'nın Ligurya kıyıları bizim için ayrı bir öneme sahip. La Spezia'ya bağlı meşhur Cinque Terre bölgesi de kesinlikle gidilip görüşmesi gereken yerlerden.
.
Nedendir bilinmez, Cinque Terre bundan 4-5 yıl kadar önce aşırı popülerken şimdilerde kendisinden pek söz edilmiyor. Son iki yıldır da Fransa'nın Alsas bölgesi ve Colmar civarı aynı popülariteye sahip. Bu bahsettiğimiz yerlerin tamamı harika da olsa seyahatin de modası olduğu fikri bizi biraz sinir ediyor. 😣
.
Ligurya kıyılarında Cinque Terre'nin meşhur köyleri Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola ve Riomaggiore dışında hazır oralara kadar gitmişken görülmesi gereken Camogli, Portovenere, Portofino, Levanto ve Sestri Levante gibi yerler de var.
.
Cinque Terre için konaklama konusunda "Genova mı yoksa La Spezia mı?" diye soracak olursanız biz oyumuzu Genova'dan yana kullanırız.
.
Köyler arasında en rahat ulaşımı Cinque Terre Card (tren yolculuğu içereni) ile yapabilirsiniz. Bu kartlar günlük, iki günlük ve yüksek sezonda üç günlük olarak da satılıyor. Fiyatlar tarihlere göre değişkenlik gösteriyor. Günlük kart 2017 yaz dönemi €16'ydu. Kart ücretine La Spezia - Levanto arasında sınırsız tren ulaşımı, milli park alanı içinde trekking bedeli, tuvalet kullanımı, tren istasyonlarında Wi-Fi, Corniglia'da otobüsle merkeze transfer gibi hizmetler dahil. Beş köyün birbirlerine uzaklığı trenle en fazla 6-7 dakika. İyi bir plan ve güne erken başlama ile beşini aynı günde gezebilirsiniz.
.
Bizim gibi Genova'da kaldıysanız önce Genova'dan Trenitalia ile Monterosso köyüne gidip istasyondan Cinque Terre Card alabilirsiniz.
.
Fotoğraftaki köy de bu beş köyün en büyüğü Monterosso. Plaj kullanımı ve konaklama konusunda köyler içinde en ideali... 😉😃
.
🌍www.tatildelileri.com🌍
.
#TatilDelileri #monterosso #5terre #cinqueterre #laspezia #liguria #italia #italya #italy #travel #cokgezenlerkulubu #kadrajturkiye #objektifimden #gununkaresi #beautifuldestinations #aniyakala #ig_europe #gununfotografi #yirtik_harita #fotografheryerde #hurriyetseyahat #milliyetrota #geziblog #seyahatblog #neverstopexploring #travelphotography #cnnturkseyahat #çokgezenportreler #turkishfollowers #travellercouple

🌿 p a s t e l l l i l a (@pastelllila)

Esiyor tane tane yine beyaz bir rüzgâr.
Söyleyin hangi kuşun kanatları yolundu,
Yine hangi ağaçtan döküldü bu yapraklar?

Yağan beyaz bir sükût, bir mahşerdir sanki kar!

Bir hicret sevdasıdır ruhumu sardı yine.
Ruhum gibi pervasız yoldaşlar da bulundu.
Ruhum karıştı gitti bu kar tanelerine;

Şimdi yağan kar değil, ruhumdur kar yerine…

#cahitsıtkıtarancı
More...