heliokids (@heliokids)

بازی تقویت #حس_لامسه . کارگاه مادر کودک . مخصوص یک تا یک سال و نیم .
درون بادکنک را از خاک ژله ای پر کنید و کمی آب بریزید . و در بادکنک دیگر آب و دانه هایی سفت مثل نخود پر کنید و به دست کودک بدهید .
#روانشناسی_کودک #بازی_درمانی #heliokids

heliokids (@heliokids)

#کودکان را روی صندلی و دایره وار بنشانید . روی یک لوله مقوایی #توپ بگذارید و موزیک را روشن کنید . از بچه ها بخواهید مادامی که موزیک پخش می شود ؛ لوله را دست به دست رد کنند و با قطع موزیک متوقف شوند.
این بازی با هدف #افزایش_تمرکز و #همکاری_گروهی طراحی شده است.
کودکان #4تا سال به بالا می توانند در این بازی شرکت کنند.
#heliokids
#روانشناسی_کودک #بازی_درمانی

HelioPower Inc. (@heliopower)

#flashbackfriday to our last day of #HelioKids. The kids had an awesome time making and devouring their milkshakes! Read all about it through the link in our description! #renewableenergy #solar #community #school

heliokids (@heliokids)

#بازی #برج_سازی برای #تقویت #کارکردهای_مغز به ویژه در بخش #برنامه_ریزی و بالا بردن #اعتمادبه_نفس در کودک . از کودک بخواهید تا چند تا که می تواند مکعب رنگی را روی هم بگذارد و در آخر اگر خود برج فرو نریخت آن را بریزد.
#heliokids
#بازی_درمانی #روانشناسی_کودک

heliokids (@heliokids)

تقویت حس بساوایی یا لامسه و کمک به تخیل. هدف بازی توانایی به اجرا در آوردن و حضور دادن به تخیل. همچنین #کودک می آموزد با گروه همراه و همکار شود.
#بازی_درمانی #روانشناسی_کودک #heliokids

heliokids (@heliokids)

تخیل #کودکان را در #بازی ها به کار بیندازید. رشد فکری ، پیدا کردن مسیر دلخواه و پی بردن به افکار کودک همین جاست. ببینید در ذهن کودک شما چه میگذرد . چه دغدغه ای دارد ؟!
#heliokids
#روانشناسی_کودک #بازی_درمانی

heliokids (@heliokids)

بازی برچسب ها. بچند برگه برچسب و تعدادی بازیکن شاد و سرحال احتیاج داریم. به هر نفر یک ورق برچسب می دهیم. بازیکن ها باید طوری که دیگری متوجه نشود به پشت آنها برچسب بچسباند تا ورق تمام شود. هر کس زودتر ورقه اش را تمام کرد؛ برنده است. اما اگر شما را حین چسباندن برچسب دیدند آن وقت همان شخص اجازه دارد یک برچسب به شما بچسباند. 😁😁
#heliokids
#روانشناسی_کودک #بازی_درمانی #دراماگیمز

heliokids (@heliokids)

چرا بهداشت روانی مهم است؟
تا به حال فکر کرده اید بهداشت روان چه تاثیری در زندگی ما دارد ؟ سالم بودن روان یک فرد یعنی داشتن رابطه متقابل صحیح. سالم بودن روان فرد یعنی توانمند بودن او در حل مساله. سالم بودن روان فرد یعنی توانایی همدلی کردن و خیلی ویژگی های متعالی دیگر که اگر در وجود هر انسانی تقویت و بروز پیدا کند سطح بهداشت روانی بالا رفته. وقتی سطح بهداشت روانی فردی بالا باشد ؛ سطح بهداشت روانی در جامعه افزایش یافته است و این یعنی خلوت شدن دادگاه ها، حداقل شدن طلاق ها، کاهش چشمگیر آسیب های اجتماعی و چه چیز بهتر از این؟
شما والدین و مربیان عزیز از کودکی می توانید نقش مهمی در تنظیم تعادل روانی کودکان داشته باشید . از طریق بازی ، بسیار ساده و آرام آموزشی دل انگیز داشته باشید .
#روانشناسی_کودک #روان_شناسی #بازی_درمانی_کودک #heliokids

heliokids (@heliokids)

مهارت حرکات ظریف را با کودک از طریق بازی تمرین کنید . با ابزار ساده . احتیاج به خرید وسایل گران نیست. گره زدن، رد کردن، تاب دادن و ... این فعالیت ها را از دو سالگی می توانید شروع کنید . تجاربی که کودک در ذهن ذخیره می کند بعدها در حل مسایل به او کمک می کند. هر چه میزان تجارب و تنوع آن ها بیشتر باشد موفقیت های حل مساله افزایش پیدا خواهد کرد.
#heliokids

heliokids (@heliokids)

#بازی مربع های رنگی برای #تقویت #تمرکز و #حافظه_دیداری. از کودک می خواهیم مطابق با دستورالعملی که به او نشان داده می شود روی مربع های رنگی حرکت کنید.
#heliokids

heliokids (@heliokids)

#دراما_گیمز #بازی هایی بر پایه #روان_شناسی و #تاتر هستند؛ که با توجه به کارکردهای مغز، از بروز انواع اختلالات جلوگیری می کنند.
#heliokids
#کودکان #بازی #روانشناسی_کودک

heliokids (@heliokids)

#قطار_بازی #کاغذی
هدف این بازی افزایش #تمرکز و #توجه و بالا بردن #حس_همکاری در #کودکان است.
نوارهای کاغذی پهن، مثل کاغذهای کامپیوتر تهیه کنید و حلقه ای کاغذی بسازید طوری که قطر حلقه کمی از قد کودک بلندتر باشد. و بعد بخواهید با همکاری هم مثل قطار حرکت کنند و نوار کاغذی را دور خودشان بچرخانند.
#heliokids
#روانشناسی_کودک #بازی_درمانی

HelioPower Inc. (@heliopower)

Another great #HelioKids session! Last week's installment was on the Applications of #solar PV! Check out the full blog post through the link on our bio! #solarpower #solarenergy #energyefficient #energy #education #community #solarpanels #renewableenergy

heliokids (@heliokids)

مهارت داشتن در استفاده از دست، در انجام حرکات ظریف و درشت در روند تحصیلی کودک بسیار مهم و موثر است. کودکانی که توانایی های دست ورزی کمتری نسبت به دیگران دارند؛ در انجام تکالیف از دوستان خود عقب می مانند و کم کم دچار دلسردی و نا امیدی می شوند که نتیجه ای جز افت تحصیلی به دنبال نخواهد داشت. فعالیتی که معرفی شده مهارت دست #کودک را افزایش داده ضمنا در بخش برنامه ریزی #مغز موثر می باشد.
#heliokids

heliokids (@heliokids)

#نقاشی_انگشتی یک فعالیت مناسب برای بالا بردن سطح شناخت و توجه کودک است.
#heliokids

heliokids (@heliokids)

دوست دارید #توجه #کودک را بالا ببرید؟
#بازی با شن رنگی و چسب را امتحان کنید .
توجه خوب باعث جلوگیری از تقص تمرکز می شود.
#heliokids
More...