heliokids (@heliokids)

تقویت حس بساوایی یا لامسه و کمک به تخیل. هدف بازی توانایی به اجرا در آوردن و حضور دادن به تخیل. همچنین #کودک می آموزد با گروه همراه و همکار شود.
#بازی_درمانی #روانشناسی_کودک #heliokids

heliokids (@heliokids)

تخیل #کودکان را در #بازی ها به کار بیندازید. رشد فکری ، پیدا کردن مسیر دلخواه و پی بردن به افکار کودک همین جاست. ببینید در ذهن کودک شما چه میگذرد . چه دغدغه ای دارد ؟!
#heliokids
#روانشناسی_کودک #بازی_درمانی

heliokids (@heliokids)

بازی برچسب ها. بچند برگه برچسب و تعدادی بازیکن شاد و سرحال احتیاج داریم. به هر نفر یک ورق برچسب می دهیم. بازیکن ها باید طوری که دیگری متوجه نشود به پشت آنها برچسب بچسباند تا ورق تمام شود. هر کس زودتر ورقه اش را تمام کرد؛ برنده است. اما اگر شما را حین چسباندن برچسب دیدند آن وقت همان شخص اجازه دارد یک برچسب به شما بچسباند. 😁😁
#heliokids
#روانشناسی_کودک #بازی_درمانی #دراماگیمز

heliokids (@heliokids)

چرا بهداشت روانی مهم است؟
تا به حال فکر کرده اید بهداشت روان چه تاثیری در زندگی ما دارد ؟ سالم بودن روان یک فرد یعنی داشتن رابطه متقابل صحیح. سالم بودن روان فرد یعنی توانمند بودن او در حل مساله. سالم بودن روان فرد یعنی توانایی همدلی کردن و خیلی ویژگی های متعالی دیگر که اگر در وجود هر انسانی تقویت و بروز پیدا کند سطح بهداشت روانی بالا رفته. وقتی سطح بهداشت روانی فردی بالا باشد ؛ سطح بهداشت روانی در جامعه افزایش یافته است و این یعنی خلوت شدن دادگاه ها، حداقل شدن طلاق ها، کاهش چشمگیر آسیب های اجتماعی و چه چیز بهتر از این؟
شما والدین و مربیان عزیز از کودکی می توانید نقش مهمی در تنظیم تعادل روانی کودکان داشته باشید . از طریق بازی ، بسیار ساده و آرام آموزشی دل انگیز داشته باشید .
#روانشناسی_کودک #روان_شناسی #بازی_درمانی_کودک #heliokids

heliokids (@heliokids)

مهارت حرکات ظریف را با کودک از طریق بازی تمرین کنید . با ابزار ساده . احتیاج به خرید وسایل گران نیست. گره زدن، رد کردن، تاب دادن و ... این فعالیت ها را از دو سالگی می توانید شروع کنید . تجاربی که کودک در ذهن ذخیره می کند بعدها در حل مسایل به او کمک می کند. هر چه میزان تجارب و تنوع آن ها بیشتر باشد موفقیت های حل مساله افزایش پیدا خواهد کرد.
#heliokids

heliokids (@heliokids)

#بازی مربع های رنگی برای #تقویت #تمرکز و #حافظه_دیداری. از کودک می خواهیم مطابق با دستورالعملی که به او نشان داده می شود روی مربع های رنگی حرکت کنید.
#heliokids

heliokids (@heliokids)

#دراما_گیمز #بازی هایی بر پایه #روان_شناسی و #تاتر هستند؛ که با توجه به کارکردهای مغز، از بروز انواع اختلالات جلوگیری می کنند.
#heliokids
#کودکان #بازی #روانشناسی_کودک

heliokids (@heliokids)

#قطار_بازی #کاغذی
هدف این بازی افزایش #تمرکز و #توجه و بالا بردن #حس_همکاری در #کودکان است.
نوارهای کاغذی پهن، مثل کاغذهای کامپیوتر تهیه کنید و حلقه ای کاغذی بسازید طوری که قطر حلقه کمی از قد کودک بلندتر باشد. و بعد بخواهید با همکاری هم مثل قطار حرکت کنند و نوار کاغذی را دور خودشان بچرخانند.
#heliokids
#روانشناسی_کودک #بازی_درمانی

HelioPower Inc. (@heliopower)

Another great #HelioKids session! Last week's installment was on the Applications of #solar PV! Check out the full blog post through the link on our bio! #solarpower #solarenergy #energyefficient #energy #education #community #solarpanels #renewableenergy

heliokids (@heliokids)

مهارت داشتن در استفاده از دست، در انجام حرکات ظریف و درشت در روند تحصیلی کودک بسیار مهم و موثر است. کودکانی که توانایی های دست ورزی کمتری نسبت به دیگران دارند؛ در انجام تکالیف از دوستان خود عقب می مانند و کم کم دچار دلسردی و نا امیدی می شوند که نتیجه ای جز افت تحصیلی به دنبال نخواهد داشت. فعالیتی که معرفی شده مهارت دست #کودک را افزایش داده ضمنا در بخش برنامه ریزی #مغز موثر می باشد.
#heliokids

heliokids (@heliokids)

#نقاشی_انگشتی یک فعالیت مناسب برای بالا بردن سطح شناخت و توجه کودک است.
#heliokids

heliokids (@heliokids)

دوست دارید #توجه #کودک را بالا ببرید؟
#بازی با شن رنگی و چسب را امتحان کنید .
توجه خوب باعث جلوگیری از تقص تمرکز می شود.
#heliokids

heliokids (@heliokids)

انجام نقاشی خلاق دیواری یکی از بهترین روش ها برای برون ریزی احساسات است. کاور مناسب به تن کودک کنید و بوم و قلم را به دستش بدهید تا از اسرار درون او آگاه شوید. گاهی رنجش ها و یا هیجاناتی هست که ما به عنوان والدین یا مربی برای ارتقا بهداشت روانی کودک باید از آن مطلع باشیم.
#heliokids
#بازی_درمانی_کودک #روانشناسی_کودک

heliokids (@heliokids)

هر چیز را که می خواهید می توانید با #بازی به #کودک بیاموزید. فقط کافیست کمی حوصله به خرج دهید و خود را به سن کودک برسانید .
#heliokids

heliokids (@heliokids)

ادامه پست قبلی
#کودک را در صورت نیاز به فقط به صورت کلامی راهنمایی کنید . طوری که خودش قطعه ها را پیدا کند . از اشکال ساده شروع کنید و در مراحل بعد اشکال را سخت تر کنید. برای کودکان دو ساله می توانید از تصویر صورت پدر و مادر استفاده کنید. #heliokids

heliokids (@heliokids)

بازی مناسب برای یک سال به بالا. تحریک و تقویت حس لامسه و همچنین تقویت خلاقیت کودک . کاغذ رولی را باز کنید و پای کودک را با محافظ بادکنکی بپوشانید و از او بخواهید پایش را با رنگ آغشته کند و هر طور می خواهد راه برود یا نقاشی کند. ♡♡♡♡
#heliokids #روانشناسی_کودک #بازی_درمانی_کودک

heliokids (@heliokids)

تصویر های همانند را جای مناسب بگذار♡
با ابزار ساده این طرح را درست کنید . کودکان بالای دو سال هم می توانند این بازی را انجام دهند . افزایش توجه آن هم توجه انتخابی باعث افزایش تمرکز و عدم بروز بیش فعالی می شود
#heliokids

Thắng HÓt (@h.o.t.pt)

Cảm ơn đời đã đưa tôi đến với chốn này.
Chắc sẽ không quên những kỉ niệm, nơi mà tôi gặp bó lâu nhất trong sự nghiệp kiếm tiền của mình ngoại trừ nghề múa.
#kidsstaff
#heliokids
#heliocenter
#21old
#jod
#yêuthương
More...