Amanda Tenório (@amanda.tm)

O importante é ser feliz!
(Quem vê até pensa que sou rica!)

Burcu K. Metin (@burcukaratasmetin)

Sabah 5.30. Komşu ergenlerinin Serdar'dan Gülşen'e bir çok şarkıyı katlettiği çılgın partisi sebebiyle 1.30 da uyuyabilmişim ancak 3.30 da Mert'in sesiyle uyanmışım, bir Mert bir Efe şeklinde 5.30'a kadar mesai yapmışım, babam almış nöbeti tam gözüm tutmuş bebek ağlamaları birbirine karışıyor....
Sevgili kızkardeşlerim, değerli hemcinsler, Romalılar.. Bu da kafa di mi? Bu da bünye! Bu da insan yani! Gece uyuyamıyorum madem gündüz uyuyayım gibi bir lüksüm yok azizim.
Gündüz hayat devam ediyor, sabah 9.00 da kahvaltı verilecek, öğle yemekleri organize edilecek, evde yapılacak işler var, dışarıda yapılacak işler var; hayat bi duruversin ben uyuyacağım denmiyor. Günlerdir devam eden, sonu belirsiz bir süreçten bahsediyorum; çoğunuzun aşina olduğu... Eskiden mahkumlara işkence yapmak için sistematik olarak her gece aralıklarla uyandırıldıklarını, sinir sistemlerinin alt üst olması için bilinçli olarak uyutulmadıklarını biliyor muydunuz? Bir an pembe annelik dünyamızdan çıkıp, realite kanalından hayata bağlanırsak, bahsettiğim işkence şekline doğal olarak maruz kaldığımızın farkındasınız değil mi? Sonuç ne peki? Vallahi sistem bende başarıya ulaştı. Mütemadiyen olduğu gibi cinnet geldi. Evin içinde "yeteeeer yeter! İstifa ediyorum, anne olmaktan yoruldum, yapmayacağım artııııkkk" diye şarlayan bir ben ve neye uğradığını şaşıran ev ahalisi. Devamında elime geçenleri oraya buraya fırlatıp saat 6.30 sularında bebekleri emzirdim. Sonra güya uyuyacağım. 2 saat sonra yarı uyku pozisyonunda bugün ki dosyalarımdan birine mazeret göndermem gerektiği geldi aklıma,kalktım tıpış tıpış cepheye indim tekrar.
Ve yine gün muhteşem(!) başladı. Biliyorum hikaye çoğunuza çok tanıdık, biliyorum yalnız değilim. Lakin uykusuzum, halsiz, yorgun ve keyifsizim. Tavan arasına iki koltuk attım, ufak çaplı bir oturma odası düzeneği kurdum kaçıp oraya saklanıyorum bazen. Bazen orası da kesmiyor evden kaçasım geliyor.
Amaaaan bende işte... Pek şımarığım yahu! Ne var yani iki bebekle, hem ev hanımı hem iş kadını olmaya çalışıyorsam, arada da bedenime zaman ayırmak gibi bi gayretim varsa... Benimki de laf, ne hakkım var yoruldum demeye, öpeyim de başıma koyayım halimi! İnsanlar ne haldeler,(⬇️⬇️)

Amanda Tenório (@amanda.tm)

Que os dias ruins se tornem raros, e que os bons virem rotina.

Kaili Aiono (@kailiaiono_positivevibes)

Are you eating enough? It is essential to fuel your body every day. Try this Coriander Cauliflower and Chickpeas recipe from Live Naturally Magazine. It is high in protein, fiber, and is full of essential amino acids.
#tuesday #goodmorning #hello #mealoftheday #recipe #motivation #eathealthy #cleaneating #nutrition #newyear #bake #cook #chef #goals #positivevibes #kitchenlife
More...