😍My Little Prince AHMET SELİM😍 (@nevraakgun)

#ahmetseliminkitapligi 😍
Kitabin büyüklüğünü çok mu çok sevdik 😉
Açıyoruz kitabımızı kocaman yere başlıyoruz anlatmaya 📚
İçindeki resim zenginliğinde #anaoğul kayboluyoruz. Hem resimli kitaplarda içeriğe bağlı kalmak zorundada değilim. Resimlere bakarak farklı farkli hikayeler anlatabiliyorum. Yok bu kuzu şöyle meeeledi , yok bu inek onun sesini duydu , bak burada köpek uyuyor nasıl uyuyor oğlum gibi bir çok şey yapabiliyoruz.
Teşekkürler anneannesi 😘😘😘

Kitap Özeti (@kitapozeti)

Kitabın Adı: Selvi Boylum Al Yazmalım
Kitabın Yazarı: Cengiz Aytmatov
Kitabın Türü: Roman
İlk Baskı Yılı: 1970
Selvi Boylum Al Yazmalım filmi Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un 1970 yılında yayımlanan Selvi Boylum Al Yazmalım romanından aynı adla 1977 yılında sinemaya uyarlanmıştır.
Selvi Boylum Al Yazmalım filminde; Asya karakterini Türkan Şoray, İlyas karakterini Kadir İnanır, Cemşit karakterini Ahmet Mekin, Hamit karakterini Cengiz Sezici, Gülşah karakterini Nurhan Nur, Samet karakterini Elif İnci ve Yakup karakterini İhsan Yüce canlandırmıştır.
İngilizce The Girl with the Red Scarf olarak çevrilen Selvi Boylum Al Yazmalım filminin Imdb puanı 8,7 puandır.
Kamyon şoförü İlyas İstanbul’dan Asya’nın kaldığı köye gelir. İlyas ile Asya birbirlerine âşık olurlar ve daha sonra evlenirler. Bir çocukları olur. Çocuklarının adını Samet koyarlar.
İlyas, kamyon şoförü olduğu için sık sık yollara çıkar ve Asya, Samet’le yalnız kalır. Bir gün yine yola çıkan İlyas, eve dönmez ve eşi Asya’yı başka bir kadınla aldatır. Asya bunu pencerede görür ve İlyas’tan kaçar. İşleri bozulan İlyas, Asya’nın karşısına öyle çıkmak istemez ve bunalıma girerek Asya’yı terk eder. Asya, bu acıya dayanamaz ve oğluyla birlikte yollara düşer. Yolda Cemşit isimli bir adamla karşılaşırlar. Cemşit onlara kol kanat gerer. Birlikte yaşamaya başlarlar.
Bir gün İlyas karşılarına çıkar. Asya şimdi büyük aşkı ve kendisine zor gününde kucak açan Cemşit arasında bir tercih yapmak zorunda kalır. Ve ‘’sevgi emektir’’ diyerek kendisine ve çocuğuna emek veren Cemşit’i seçer.
#kitapözeti #kitapozeti #kitap #book #türksineması #kitaplar #kitapkurdu #kitapaşkı #edebiyat #roman #novel #instabook #instakitap #bookstagram #kitapönerisi #kitaptavsiyesi #kitapokumak #kitaplariyikivar #kitapoku #yeşilçam #thegirlwiththeredscarf #selviboylumalyazmalim #türkanşoray #kadirinanır #ahmetmekin #turkansoray #kadirinanir #selviboylumalyazmalım #cengizaytmatov #okudumbitti

Kitap Özeti (@kitapozeti)

Kitabın Adı: Alis Harikalar Diyarında
Kitabın Yazarı: Lewis Carroll
Kitabın Türü: Fantastik, Hikaye, Öykü
Orijinal Adı: Alice's Adventures in Wonderland
İlk Baskı Yılı: 1865
Ünlü İngiliz Yazar, Matematikçi Charles Lutwidge Dodgson’un Anlattığı Bir Hikaye Dünya Klasikleri Arasında Yer Buldu.
Charles Lutwidge Dodgson ya da kitaplarda kullandığı adı ile Lewis Carroll bir matematikçi olarak bir okulda görev yapıyordu. Bir gün bir piknikte okulun dekanının küçük kızı Alice’ye bir öykü anlattı. Alice bu öyküyü çok beğendi ve küçük kız bu öykünün kitap olarak yayımlanmasını ısrar etti.
Lewis Carroll mahlası ile Charles Lutwidge Dodgson 1865 yılında kitap olarak İngilizce orijinal ismi Alice’s Adventures in Wonderland adı ile Alis Harikalar Diyarında kitabını yayımladı.
Öykü bugüne kadar birçok farklı dile çevrildi ve bir dünya klasiği haline geldi.
Alis Harikalar Diyarında, dünya çocuk edebiyatının en tanınmış klasiklerinden birisi olarak kabul edilir.
Charles Lutwidge Dodgson’un kaleme aldığı Alis Harikalar Diyarında kitabı ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan ilköğretimler için MEB 100 Temel Eser Listesi’nde yer almıştır.
Alis adlı bir kızın fantastik bir dünyada başından geçen hikâyeler anlatır.
Charles Lutwidge Dodgson’un Alis Harikalar Diyarında kitabı birçok kez animasyon ve film olarak uyarlanmıştır.
#kitapözeti #kitapozeti #kitap #book #cizgifilm #kitaplar #kitapkurdu #kitapaşkı #edebiyat #instabook #instakitap #bookstagram #kitapönerisi #kitaptavsiyesi #kitapokumak #kitaplariyikivar #kitapoku #çizgifilm #animasyon #alisharikalardiyarinda #fantastik #hikaye #öykü #oyku #kitapyorumu #alicesadventuresinwonderland #charleslutwidgedodgson #alisharikalardiyarında #lewiscarroll #100temeleser

İsilay Gül (@gulisilay)

"Hayat; tıpkı bana yaptığı gibi, sizi de, bir mengenede soluğunuz kesilinceye kadar sıktığında, sizi içinden çıkamayacağınız hayal kırıklıklarına uğrattığında ve hiç bir çıkışyolu bulamadığınızda... işte ancak o zaman bu kitap, bir anda elinize geçecek ve sizi bulacaktır. Böylece Bireysel Devrim'iniz için, bir insanın hayal edebileceği en büyük maceraya hazır olduğunuzu bileceksiniz: Bütünlüğün üzeve yolunu kaybettiğiniz cennetinize yeniden kavuşmak.

Oluş'umuz yaşamımızı yaratır.
Dış dünyamın kalitesinin daha iyi ya da daha kötü olmasının benim temel sorumluluğum olduğunu, hayatımdaki tersliklerin ve bazen trajik olayların Oluş seviyeme bağlı olduğunu, ve bunların yalnızca, korkularımın, yıkıcı düşüncelerimin ve olumsuzca kurduğum hayallerimin maddeleşmiş halinden başka bir şey olmadığını farkettiğim andan itibaren, şikayet etmekten, başkalarını suçlamaktan, pişmanlık duymaktan yada kendime acımaktan vazgeçtim.
Bu Kitap, yolculuğumu sizlerle paylaşırken,her hangi bir şey öğretme niyeti taşımıyor. Benim asıl amacım bir yol göstermek ve sizi kendi yolculuğunuz açıkmanız için zorlamak. Ancak bilmelisinizki, bu yol, tıpkı akıntıya karşı yüzen somon balığının izlediği yol gibi korkutucu olduğu kadar muhteşem, zor olduğu kadar keyifli, yorucu, ama bir o kadar da gereklidir.

Düş ve gerçeklik bir ve aynı şeydir.
Düşünüzü, dolayısı ile gerçeğinizi genişletecek üç yöntem:
Korkularınızdan ve olumsuz düşüncelerinizden kurtulmak.
Düşmanınızı sevmek.
Zamandan bağımsız olmak." #Stefano E.D'Anna #Tanrılar Okulu #kitapönerisi #kitap #kitaplariyikivar #kitapaşkı #kitapkurdu #edebiyat

İsilay Gül (@gulisilay)

"Sadece olduğun kadarına sahip olabilirsin.Daha fazlasına sahip olmak için,daha fazlası olmalısın." #Stefano E.D'Anna #Tanrılar Okulu #kitap #kitapkurdu #kitaplik #kitapaşkı #edebiyat #kitaplariyikivarlar

Meryem Gül Eren (@meryem_gul_eren)

Bir ülke, bir şehir ve insanlarını düşünün. Kimliği, kişiliği olmayan sadece harf ve numaralardan oluşan bir insan topluluğu. Nesneleşmiş insanlar... damgalanmış, robotlaşmış... ve bir gün nesneler ortadan kaybolarak isyan ederler.... insanın bir daha nesnelerin yerine konmaması için #josesaramago #ölümlünesneler #kitapaşkı #bilinmeyen #evrenselkültür #latinedebiyatı #nobel #kitapönerileri
More...