Bookstagram📚 (@kitaplardaki_yerim)

Sayfa99; “Acılaşma’nın ana hedefi iradedir. Bu hastalığa tutulanlar her türlü isteği yitirmeye başlarlar, birkaç yıl içinde kendi dünyalarının dışına çıkamaz olurlar, çünkü tüm enerjilerini çevrelerine duvar örmeye harcamışlardır.”📝 *
*
*
#paulocoelho#veronikaölmekistiyor#okudumbitti#kitapkurdu#kitapsever#bookstagram#kitap#okuoku#engüzelzaman#booklover#kitapkokusu#kitaplık#sayfalar#cümleler#kitapkeyfi#kitapzamanı

Aysima Koçak (@kocakaysima1905)

Ben bu kitabı çok seviyorum bazıları için anlamsız olabilir ama bence güzel #kitapzamanı

A Pirate Who Steals Books ⛵️💀📚 (@piratestealingbooks)

🏇"I have now lived a hundred and nine winters in this world and have never yet met any such thing as Luck. There is something about all this that I do not understand: but if we need to know it, you may be sure that we shall."
.
.
.

Naber millet? Anladığım kadarıyla Narnia'dan pek hoşlanmıyorsunuz ama ben inatla bilmem kaçıncı kez reread yaptığım seriye yorum yazmaktan vazgeçmiyorum.. 😂 Çıkış sırası olarak beşinci ama olaylara göre kronolojik olarak üçüncü kitap olan At ve Çocuk yorumuyla geldim bu kez. Bundan sonra bir Narnia daha okuyup bir süre ara vereceğim. Sevinebilirsiniz. 😂
At ve Çocuk'ta olaylar Pevensie kardeşlerin Narnia'da kral ve kraliçe oldukları zamanlarda geçiyor. Calormen'de baba dediği bir balıkçıyla birlikte yaşayan Shasta, balıkçının kendisini bir Tarkaan'a yani bir lorda satacağını duyup Tarkaan'ın atı Bree'nin konuşan bir Narnia atı olduğunu öğrenmesiyle birlikte başlıyor. Beraber Narnia'ya kaçma kararı alan ikilinin yolda bir Tarkaan kızı olan Tarkeena Aravis ve yine konuşan Narnia atı Hwin'le karşılaşmasıyla ilginçleşiyor. Şimdi Narnia ve komşu ülkesi Archland'ın kaderi onların zamanında ulaşmasına bağlı.

İlk okuduğum zaman serinin en sevmediğim kitabı olan At ve Çocuk, şu anda en sevdiğim kitap sanırım. 😂 Olayların çabuk gelişmesi, macera başlamadan önce gereksiz uzatmaların olmaması ve sıkıcı kısımların kısa ve öz bir biçimde anlatılması kitapta en sevdiğim yerler. Karakterler de gerçekten ilginç... At ve Çocuk okunmadan da seri çok rahat bir şekilde anlaşılacak olmasına rağmen seriyi okumayı düşünen varsa mutlaka okusun bence.. Çıkış sırası olarak beşinci kitap olsa da anlama açısından üçüncü olarak okunması daha iyi bence.. Puanım: 4.5/5

#kitap #book #bookworm #lovingbooks #kitapsevgisi #booktime #kitapkurdu #kitapsever #booklover #bookishgirl #booklove #bookstagram #kitapkokusu #kitapkolik #kitapaşkı #kitapzamanı #okumazamanı #kitapsaati #bookstagramer #readingtime #booksmell #북스타그램 #책읽다 #책스타그램 #오늘의책 #narnia #thechroniclesofnarnia #cslewis #thehorseandhisboy #narniagünlükleri

Pendragon Bookstagram 💐 Rabia (@pendragonunkitaplari)

DAHA ÖNCESİ VE BUNDAN SONRASI | 25.02.2018
Büyük bir hevesle açmış ve yazmaya başlamıştım ki dikkatin dağıldı, nelere gittiler tahmin edemezsiniz. ): Neyse neyse size Mart ayı yapılacaklar planımı atıp, yakın tarihte izlediğim filmleri paylaşıp iki üç müzik önerisi fırlatacağım. Ardından ver eli fizik/ biyoloji ödevi ve anime listemm...
m a r t a y ı i z l e n e c e k l e r
• nanbaka (anime dizi)
• altered carbon (dizi)
• before serisi (üçleme film)
• ateşböceklerinin mezarlığı (anime film)
• saint young men (anime film)
m a r t a y ı o k u n a c a k l a r
• L- DK (manga)
• heroine shikkaku\no longer heroine (manga)
• şah ve sultan^ bir değirmendir bu dünya^ beyaz gemi^ gurur ve önyargı^ toprak ana^ bostan ve gülistan
Kabaca liste böyle. (Okulun aylık kitap sınavlarındakileri çıkarttım, sınavdan 1 hafta önce okumazsam hiçbiri aklımda kalmazz)
Yakın tarihte i z l e n e n l e r:
• call me by ur name
• ruby sparks
• coraline
• coco
• yerdeniz öyküleri
• kabakçığın hayatı
• kurtarıcılar
• alya
• yol arkadaşım
İzlediğim daha vardı ama bunlar dışındakiler aklıma gelmiyor... ö n e r i m ü z i k l e r
• büyük ev abluka, ev bozması
• sema moritz, hasret
• çiğdem talu, içimdeki fırtına
• the police, every breath you take

Elifavare (@aydinlanma)

Bir martı konmuş buraya🐦

herseyinblogu (@herseyinblogu)

^^ Insanlar yalan söyler. ^^ Sızi kullanır ve yalan söylerler. Ve bunların nasıl sadık olduklarindan ve sizi asla terk etmeyeceklerini anlatirken yaparlar. Kimse böylesine bir söz veremez , Çünkü hayat mevsimlerden ibarettir ve mevsimler değişir. Degişiklikten nefret ederim. Değişikliği göremezsiniz, güvenebileceginiz tek şey değişimin gerçekleşeceği gerçeğidir. Ama bu gerçekleşene kadar ve siz ögrenene kadar onların aptalca ve saçma sözlerine inanırsınız. İnanmayi seçersiniz , Çünkü inanmaya ihtiyacınız vardır..
📚
📚
📚 #siyahdamar #book #bookandcoffe #herseyinblogu #forever #followforfollow #nazimhikmet #takibetakip #cemalsüreya #gununkaresi #isyan #kitapzamanı #kitapkahve #yanlizlik #insta #ozdemirasaf #gunaydin #oğuzatay #şems #sabahattinali #ahmetarif #cahitzarifoğlu #turgutuyar #aspendos #tomrisuyar #atillailhan #tbt #bakü #tarraynfisher #milena

Pendragon Bookstagram 💐 Rabia (@pendragonunkitaplari)

YUSUF İLE ZÜLEYHA || NAZAN BEKİROĞLU | 25.02.2018
Has Yorum: Önerilir, önerilir, kesinlikle önerilir! *Kitap yorumlarımı Instagram üzerinden #pendragonunyorumu etiketiyle bulabilirsiniz!
❄️
• Konan göçer, doğan ölür elbet. Irmak denize, deniz ırmağa kavuşur sonunda; ruh kaynağına, kaynak da ruhuna muhtaç değil mi şunun şurasında?
• Bil ki kelamdan da ötede sadece ah var, ah ki dünya onun üzerinde durur, gök kubbe onun hararetiyle döner.
❄️
— "Kesinlikle önerilir demişsin Rabia, peki herkes okusa beğenir mi?"
• Beğenmez, herkese hitap eden bir kitap değil. Dili şiirsel, merak unsurundaki eksikliği yazarın kalemi kapatıyor. Devrik cümlelerle dolu kitap, kimisine yapmacık kimisine çok sıcak gelebilecek satırlar var. — "Ne anlatıyor bu? Tahmin ettiğimiz kıssa varsa okumadan önce ek bilgiye ihtiyaç duyar mıyız?"
• Kitap, evet adından da anlaşılacağı üzere, Kur'an'daki Hz Yusuf kıssasını anlatıyor. Yitik Cennet'te olduğunun aksine olayları yazar anlatıyor, ardından açıklıyor. Deneme ürünü değil yani, ön okumaya da gerek yok. — "Kitabın beğendiğin ve beğenmediğin kısımları neler? Bahseder misin genel olarak dilinden?"
• Kitaba adapte olmakta zorlanmıştım, dili diğer kitaplara kıyasla çok farklıydı. Devrik cümleleri severim ama kitaptaki kullanımın sıklığı ara ara kopukluk yaşattı bana. Cümleler çok uzun değildi yine de cümlenin başıyla sonunu kaçırdığım kısımlar oldu. Biraz yoğun dönemimde okuduğum için bu sorunlarla karşılaştım sanırım. Aşırı dolu kafayla okunmamalı, derin anlamları atlayabilirsiniz yoksa. Sizi ferahlatacak satırları var elbette, akıp gidiyor ama dediğim gibi kalemdeki farklılık size boğucu da gelebilir. Altı çizilecek o kadar çok satır vardı ki... Mükemmeldi. Yusuf aleyhisselamın şiirini okur gibi hissettim. Ama Hz Yusuf'un peygamberliğinden ziyade bir aşk anlatılmış, bu noktada daha iyi bir içerik oluşturulabilirdi.
— "Biraz kısa oldu sanki biraz bu analiz? Ekleyecek bir sözün var mı?"
• Evet evet, kısa oldu ama ne yapayım yazar tüm hünerlerini dökmüş ortaya, diyecek sözüm yok. Herkes bir şans vermeli bu yazarımıza ve bu kitaba. Belki kıssayı özümsemek için yetersizdi ama edebi açıdan benim için doyurucuydu.
Ama'larla dolu bir yorum.
Saygılarımla,

📚❤️ (@sundaydiaryy)

📚Zweig okumaya doyamıyorum!🙈 Bu kitabı 4 hikayeden oluşuyor, ben etkilendiğim 2 tanesini yorumlamak istedim.
📚Kitaba ismini veren 1. hikayede 2 küçük kızın etraflarında yaşanan, onlardan saklanan olayları ilk fark edişleri ve bu uyanıştan sonra söylenen yalanları öğrenme çabaları aktarılıyor. Bu çabalar sonucu sadece o anki olayları öğrenmekle de kalmıyor, yetişkin dünyasının gaddarlığına da adım atıyorlar. Roman olsa soluksuz okunacak olan hikaye ağızda bir tat bırakırcasına sonlanıyor, yani zweig okumamızı değil düşünmemizi istiyor.
📚3.hikaye ise insanlık dersi verircesine bence en güzeli.. ❤️
Yıllar öncesinde onu yazarın tabiri ile, "Beni kendi gençliğimin cehaletinden korumuştu." diyen kadın, platonik aşkına olan vefa borcunu ödüyor. Ve gerçekten muazzam bir hikaye! Bu hikayeden bir alıntı; "Onun yaşamımın başlangıcında bana yardım etmiş olması gibi, ben de ona sonunda yardım etmiştim.Borcumu ödemiştim."
📌 "İnsana mutlu kadar sağlık katan bir şey yoktur ve en büyük mutluluk da bir başka insanı mutlu etmektir." ❤️
#okudumbitti#zincirikırma #stefanzweig #mürebbiye #geçödenenborç #mutluyumçünkü

Pendragon Bookstagram 💐 Rabia (@pendragonunkitaplari)

YİTİK CENNET || SEZAİ KARAKOÇ | 25.02.2018
Sayfa Sayısı: 144
HasYorum: Şiddetle önerilir, okuyun, okutun!
*Artık kitap yorumlarımı Instagram üzerinden #pendragonunyorumu etiketiyle bulabilirsiniz!
❄️
• Eşek anırtısı da vardır elbet yeryüzünde. Ama bu anırtı bülbül sesini yok edemez.
• Bülbülsüzlük baykuşa gebedir. Ortalığa renk saçan, bukalemunları bir bir seçmesini bilmelidir, eşsiz gözlerle. İmar yasalarını unutan sarayını örümceklere ve yarasalara ısmarlamış demektir.
• Kuralsız hayat olmaz. Ama kuralların ruhu vardır. O ruhu çekerseniz kaskatı zulüm sisteminin iskeleti, sırıtkan ölü suratıyla, yüzünüze bakar.
❄️
Sezai Karakoç... "Ben bir meselede Sezai Karakoç'un bir dizesiyle ya da bir metniyle karşılaştığım vakit, o mesele zihnimde başka türlü söylenmesi icap etmezmiş gibi..." diyor onun hakkında Tarık Tufan. Çok haklı. Karakoç okurun köşeye ittiği, sonraya ertelediği birçok soruya cevap veriyor. Cenneti kazanmak için cenneti yitirmek gerekir mesela. Kazanmak ve yitirmek demişken kitap Hz Adem ve Hz Havva'dan başlayıp Hz Nuh'a, ondan Hz İbrahim'e, sonrasında Hz Yusuf, Hz Musa, Hz Süleyman, Hz Yahya, Hz İsa ve Hz Muhammed
sallallahu aleyhi ve selleme kadar açıklıyor kilit noktaları. Tabi hiçbir şey bilmeyen bir insan için anlamlandırmak biraz zor gelebilir, başlamadan önce peygamber kıssalarını okumanız lazım çünkü yazar o olayların perde arkasını, yorumlamasını derinden derine incelemiş ve anlatmış. İkinci okuduğum kitabı Sezai Karakoç'un. Net bir şekilde söylüyorum, bu yazarın kaleminden akan her şey muazzam, herkes okumalı Sezai Karakoç'u. Şiirlerini okurdum, ardından gelen iki kitaba da okulun yarışmaları vesile oldu. Elimdekiler bitsin kütüphanedeki Karakoç köşesini ele geçirmeyi planlıyorum. :>>
Yazarın dili ağır, cümleler uzun ve kitap sakin kafayla düşüne düşüne okunmazsa anlaşılmaz. Cahit Zarifoğlu'nun Yedi Güzel Adam'ında değişen son iki yazarlardan birisi benim için Sezai Karakoç'tur. Mutlaka onunla ve fikirleriyle tanışmalısınız.
Saygılarımla,
Rabia
More...