Marine (@southasiadream)

🗺️ THAILAND - CAMBODIA - LAOS - VIETNAM 🗺️
This is for me, the travel, my beautiful travel !
A trip that I’ll soon live !
.. ✈️ .. A beautiful, a funny, but also a solidarity trip ! That I will share here

More details in the next post !

#thailand #cambodia #laos #vietnam #travel #southeastasia #solidarity

Alexandra Collins (@alexandracollins7)

Days in the jungle without wifi, a signal, or electricity... like kids we came up with a dance routine called “the gibbon dance”. Do you think it was luck we saw gibbons both days, or the power of the gibbon dance that called them to us? 😏😏 also cameos for flying squirrel, snake and spider. We decided gibbons would be into wasn’t me, by shaggy 😎

#dance #gibbon #bokeo #forest #jungle #laos #travel

Patricia Bernadette Mateo (@pb.mateo)

Formerly known as Haw Kham. 📍 🇱🇦

🇱🇦 Top places to eat in Laos (@eatinglaos)

📍ຮ້ານ ມາເດີ້ ເຝີເຮືອ, ນະຄອນຫຼວງວຽງຈັນ
🍜ເຝີເຮືອງົວໝໍ້ດິນ
ຮ້ານນີ້ມີເຝີເຮືອໝໍ້ໄຟນຳ ແຕກຕ່າງ ບໍ່ຄືໃຜ 😍
💸ເລີ່ມຕົ້ນ 20,000 kip .
.
📍Ma der Boat Noodles, Vientiane
🍜 Beef Boat Noodles with Pork rind
#eatinglaos
.
.
.
.
#visitlaos
#laos
#laosfood
#laostyle
#laostrip
#laos🇱🇦
#laostourism
#laostravel
#Laospho
#Pho

N’apılır (@napilir)

#HangSonDoong

Öyle bir mağara düşününki her kare fotoğrafında büyülenebileceğiniz, her adımda kalbinizi yerinde çıkartabilecek bir mağara. #Vietnam ‘ın başkenti #Hanoi’nin 450 km güneyinde #DongHoi’ nin 50 km uzağında #QuangBinh ‘ de yer alan milli parktaki bu mağara 1991 yılında #Laos-Vietnam sınırındaki #PhongNha-KeBang ulusal parkında Vietnamlı bir köylü tarafından bulunmuştur. Bu mağara daha çok yakın bir zamanda beri biliniyor aslında nedeni ise çok basit 2009 yılına kadar bu mağarayı dünyadan saklamışlar. Yapılan ölçümlere göre 200 metre yüksekliğinde, 150 metre genişliğindedir. Bu rakamları şöyle anlatabiliriz bu mağaranın içine 40 katlı bir gökdelen sığabilir. Ne kadar büyüleyici olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Aynı zamanda bu mağaralar sisteminin toplam 139 km uzunluğunda olduğunu tahmin ediliyor. Bu mağarada yapılacak şeyler daha bitmedi çünkü daha tamamı keşfedilmemiş bir yer Son Doong. Mağaraya ulaşım için Ho Chi Minh City otabanının bir noktasında inip ormanın içine 10 km yürümeniz gerekiyor. İdeal koşullarla birlikte yolculuğunuz 6 saat sürecektir. Bu mağara sisteminin en güzel yeri ise # CaXai. 2.5 milyon yıl önce oluştuğu tahmin edilen mağaranın zemini son derece kaliteli kireç taşından oluşuyor bundan sebeptir ki çok düzgün bir yapıya sahip Hang Son Doong. Mağaranın tam adı ‘’Hang Son Doong’’ ve bu yerel dilde ‘’ Dağ Nehri Mağarası’’ anlamına geliyor.
Vietnama gelip yerel lezzetleri tatmadan hiç bir yere gitmek yok. Dünyanın en popüler mutfaklarından biridir Vietnam mutfağı. Bu mutfak hakkında çok küçük iki detay; sokak yemekleri muazzamdır, temel malzemeleri pirinç ve balık sosudur. Kahvesiyle de ünlü olan Vietnam’ın en ünlü yemekleri Pho Bo, Pho Ga, Bun Bo Hue (Çeşitli tavuk ve sığır çorbası), Com (Pirinç), Bun (Şehriye) ile yapılan Annex sebzelisi, sebzeler ve başka eklentilerin olduğu rulolar olan #Banhcuon, #Goicuon, #NemCuon, #Plagues ‘ i yemenizi öneriyoruz.

Vietnam’a gelipte #napılır diye soracak olursanız Hang Son Doong da gezerken fotoğraf makinenizin ayarlarıyla oynamamanızı ve kalabalık sokaklardan geçerken kahve kokularıyla dolu bir gün geçirmenizi öneriyoruz.

Jelle Hannema (@jellehannema)

Fiets in oosterse sferen (7). Vlak voor de grens van Thailand naar Laos. Voor het geval je mocht twijfelen. #cannondale #thailand #laos #uturn #bijtwijfel #awol #cyclingadventures #fietsvakantie #ortlieb
More...