رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews) [similar]

🌐پايگاه خبرى اختصاصى هوانوردى و هوافضا با ارسال تصاوير و اخبار هوانوردى به شماره تلگرام زير، خبرنگار افتخارى كن نيوز باشيد⬅️⬅️ 09364444010 @canntell

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
حسن رضایی‌فر: هنوز جعبه سیاه هواپیمای ATR۷۲ پیدا نشده/خلبان هیچ نقص فنی را گزارش نکرد

مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری زمان سقوط هواپیمای ATR۷۲ آسمان را بین ساعت ۹:۳۰ تا ۹:۳۴ دقیقه عنوان کرد و گفت: گرفتن چگ سفید امضا و اجبار خلبان به پرواز را تأیید نمی‌کنم.

حسن رضایی‌فر در گفت‌وگو با تسنیم در یاسوج، با بیان اینکه در هر پروازی خلبان موظف به دریافت گزارشات هواشناسی است، اظهار داشت: خلبان پرواز تهران ـ یاسوج نیز گزارشات هواشناسی را گرفته بود و وضعیتی که برای پرواز به خلبان داده شد همان وضعیتی بود که برج فرودگاه به پرواز اعلام کرد یعنی تغییر چندان خاصی وجود نداشت.

وی در مورد علل سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج، گفت: در گزارشی که دیشب در وبسایت سازمان هواپیمایی کشور منتشر شد، توضیح دادم که گزارش هواشناسی که به خلبان داده شده برای پرواز مناسب بوده چون این گزارش هم مسیر پروازی و هم فرودگاه یاسوج است.

مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری افزود: اگر بخواهیم به طور نقطه‌ای یا لحظه‌ای هوا را ببینیم که آیا پدیده خاصی اتفاق افتاده، باید جعبه سیاه هواپیما وجود داشته باشد تا ببینیم که خلبان با توربولانس یا چیز دیگری برخورد کرده است یا نه، که متأسفانه هنوز جعبه سیاه را پیدا نکرده‌ایم.

رضایی‌فر با بیان اینکه در همه مکالماتی که برج مراقبت با پرواز داشته حتی در لحظات آخر هم خلبان هیچ نقص فنی را گزارش نکرد، گفت: هواپیما ساعت 8 و 5 دقیقه از فرودگاه مهرآباد پرواز کرد، ساعت 9 و 25 دقیقه از رادار خارج شد و بعد از آن سه بار مکالمه داشته است.

وی بیان کرد: خلبان در دو بار از مکالمات که بعد از خارج شدن از رادار هست مسافت را اعلام کرد و در مکالمه سوم که ساعت 9 و 30 دقیقه بود آخرین دریافت گزارشات هواشناسی را اعلام کرد، پس ما تا ساعت 9:30 پرواز داشتیم 5 دقیقه هم خارج از رادار مکالمه وجود داشت یعنی بعد از خروج از رادار به دلیل کوهستانی بودن منطقه 5 دقیقه هم پرواز انجام داده است.

مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد: ساعت 9 و 34 دقیقه که مرکز کنترل خلبان را صدا کرد خلبان جواب نداد یعنی زمان سانحه بین 9:30 تا 9:34 دقیقه بود.

رضایی‌فر با بیان اینکه گرفتن چک سفید امضا از خلبان و اجبار خلبان به پرواز را تأیید نمی‌کنم، گفت: تصمیم‌گیری برای پرواز توسط خلبان انجام می‌شود، خلبان مراجعه کرده و اطلاعات هواشناسی را هم گرفته پرواز هم به موقع انجام شده و بعید است چنین موضوعی صحت داشته باشد.
ادامه در كامنت @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
#فوری
پرواز حامل وزیر راه و شهرسازی مجبور به فرود شد

پرواز ماهان IRM4549 از نوع BAE 462 که از تهران به یاسوج پرواز می کرد به دلیل بدی هوا مجبور به فرود در فرودگاه شیراز شد
🔹گفتنی است، این پرواز حامل عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه وی بود./ كن نيوز @cannews @milad.bastani.official @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
🚨توضیح آخوندی در کمیسیون عمران درباره سقوط ATR آسمان/ کم کاری محرز شود پای استیضاح ایستاده‌ایم

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به دعوت از وزیر راه بابت ارائه توضیحات در کمیسیون عمران در هفته‌ آینده، گفت: هیچ زد و بندی با وزیر راه و شهرسازی نداریم و اگر کسی کم‌کاری‌اش محرز شود به جدیت پای استیضاح ایستاده‌ایم. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، پس از وقوع سانحه هواپیمایی ATR و به دنبال بروز برخی از مشکلات در حوزه حمل و نقل و مسکن موضوع استیضاح وزیر راه و شهرسازی مطرح شد. در این راستا عضو کمیسیون عمران مجلس در جمع خبرنگاران درباره استیضاح آخوندی توضیح داد. ابتدا کمیسیون عمران وزیر راه و شهرسازی را بابت ارائه پاره‌ای از توضیحات به کمیسیون دعوت می‌کند و باید قبل از مطرح شدن استیضاح در مجلس آخوندی به کمیسیون عمران توضیحاتی را ارائه دهد.
هاشمی تختی افزود: هفته آینده وزیر راه و شهرسازی بابت ارائه توضیحات به کمیسیون عمران مجلس دعوت می‌شود.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم در این حوزه منطقی عمل کنیم و تحت تاثیر نگاه‌های سیاسی نباشیم اما مطمئن باشید کمیسیون عمران در این باره مو را از ماست می‌کشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تلاش می‌کنیم که وزیر راه و شهرسازی به ایرادات پاسخ دقیق دهد و به هیچ عنوان زد و بندی بین کمیسیون عمران و وزیر راه و شهرسازی در این حوزه وجود ندارد، ضمن آنکه نگران این هم نیستیم که کسی به ما برچسب بزند.

هاشمی تختی افزود: هدف ما کمک به دولت در سطح کلان است، اما اگر ثابت شود وزیری نتوانسته وظایف خود را به خوبی دنبال کند، ما وظایف خود را به خوبی دنبال می‌کنیم.

وی تاکید کرد: اگر مشخص شود کوتاهی از سوی وزیر راه و شهرسازی انجام شده است محکم پای اسیتضاح ایستاده‌ایم.

كن نيوز @cannews @milad.bastani.official @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
🎥تاکید کاپیتان هوشنگ شهبازی؛ خلبان پیشین ایران ایر بر ایمن و بروز بودن هواپیماهای ATR جدید ایران ایر/ كن نيوز @cannews @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
🔹پرونده سقوط هواپیمای ATR روی میز کمیسیون اصل ۹۰

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه قصور در سقوط هواپیمای ATR روشن است، گفت که این کمیسیون وارد بررسی موضوع سقوط این هواپیما خواهد شد./ایسنا

كانال هوانوردي كن نيوز @cannews

#سانحه_سميرم_آسمان @milad.bastani.official @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
🚨احتمال زنده بودن مسافران هواپیما پس از سقوط زیر صفر است /داغ‌دیده‌گان را اذیت نکنید

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر:
🔹️با توجه به شرایطی که محل سقوط هواپیما وجود دارد و نحوه برخورد هواپیما با کوه امکان اینکه پس از حادثه کسی زنده مانده باشد، زیر صفر است. 🔹️خانواده‌های بازماندگان حادثه بسیار عزیزند و حتی وقتی دیدند که شرایط برای انجام عملیات امدادگران خطرناک است، آنها هم خواستند عملیات متوقف شود تا جان کسی به خطر نیفتد.خواهش من این است که با انتشار چنین اخبار و گمانه‌زنی‌هایی بیش از این باعث اذیت این خانواده‌ها و داغ‌دیده‌گان نشوند/ ايسنا
كانال هوانوردي كن نيوز
@cannews

#روز_هفتم_سانحه_ياسوج
#سانحه_سميرم_آسمان @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
📸 بازدید فرانسوی‌ها از محل سقوط پرواز تهران - یاسوج در روستای دنگزلو پادنا
كانال هوانوردي كن نيوز @cannews #روز_هفتم_سانحه_ياسوج #سانحه_سميرم_آسمان @cannews @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
❓وضعيت ريموت كنترل نمايشگرهاي ايرباس جديد هما/ #فرهنگ_صحيح_مسافرت_هوايي / كانال هوانوردي كن نيوز @cannews @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
🎥پرواز استانبول به تهران امروز ایران ایر از دوربين امير خدايي/ كن نيوز @cannews @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
📸 #بقاياي_هواپیما زیر برف دفن شد❗️ بارش #برف سنگین در ارتفاعات دنا بقاياي هواپیما را از دید خارج کرد
كن نيوز @cannews @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
میلاد باستانی| چگونه سقوط یک فروند هواپیمای DC3 در سال 1331 مقدمات ثبت و تاسیس هواپیمایی ملی ایران (هما) را فراهم آورد.

قبل از ایران ایر، شرکتی با نام "هواپیمایی ایران" وجود داشت که که تا سال 1327 سانحه ای نداشت.

از این سال تا سال 1331 هواپیمایی ایران، سه سانحه در سال های 1948، 1951 و 1952 داشت که تلفات دو سانحه اول شدید و قابل توجه نبود اما سانحه سوم، نخستین سانحه تأسف انگیز هواپیمای مسافربری در ایران بود.

در روز 4 دی ماه 1331 پرواز شیراز-اصفهان-تهران به دلیل مه غلیظ و دید بسیار کم خلبان، در هنگام فرود در فرودگاه مهرآباد دچار سانحه شد. خلبان موفق به کنترل هواپیما نشد و هواپیمای DC3 به زمین برخورد کرد و آتش گرفت.

در این سانحه هواپیما به طور کامل از بین رفت و به روایتی 22 نفر و طبق اعلام ایکائو، 27 نفر در این سانحه جان باختند و فقط یک نفر به نام آقای "عدل" زنده ماند که گفته می شد، بعد از این سانحه، از یک سانحه هوایی دیگر نیز جان سالم به در برده بود.
صراف معروف شیراز، "رجبعلی هوایی" مکرر با پرواز های شیراز - تهران، مقدار زیادی پول به تهران ارسال می کرد اما در آن زمان به دلیل اینکه هزینه ارسال پول هنگفت توسط بانک زیاد بود؛ جناب هوایی تصمیم گرفت پول هایش را با هواپیما به تهران ارسال کند. طبق معمول این صراف در این پرواز هم مقدار زیادی پول به شکل اسکناس نقد داشت که پس از سقوط هواپیما، اسکناس ها در محل سانحه پراکنده شده بودند.

داستان بررسی این سانحه را در یک مطلب جداگانه به تفصیل ارائه خواهم داد.

بعد از این سانحه، نیاز به تاسیس یک شرکت هوایی (دولتی) در ایران احساس شد و به همین منظور در 5 اسفند 1340 هواپیمایی ملی ایران شکل گرفت و در 29 اسفند با سرمایه 17 میلیون تومان به ثبت رسید.

هواپیمایی ملی ایران (هما) سپس شرکت "هواپیمایی ایران" را خریداری کرد و دارایی ها و بدهی های این شرکت را در اختیار گرفت.

تیمسار "علی محمد خادمی" که رئیس وقت ستاد نیروی هوایی بود به سمت مدیر عامل هما منصوب شد. وی تجربه پرواز با هواپیماهای بازرگانی و فرماندهی ناوگان حمل و نقل هوایی را داشت.

فکر ایجاد یک ایرلاین ملی زمانی قوت گرفت که به دستور دکتر محمد مصدق، هواپیمایی ایران در حدود 40 روز تعطیل شد تا سقوط هواپیمای دی سی 3 ایر شرکت بررسی شود.

پس از آن بود که در نشست های متعدد، مقامات دولتی به این نتیجه رسیدند که هیچ کدام از دو ایرلاین موجود در ایران (هواپیمایی ایران و پارس) جوابگوی نیاز های هوانوردی ایران نیستند و در نهایت دولت تصمیم به ملی کردن هواپیمایی گرفت.
ادامه در كامنت

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
پروازساعت١٨:١٠ هواپیمایی آسمان تهران به تبریز که به دلیل نقص فنی به مهرآباد بازگشته بود بعدازپیاده شدن برخی ازمسافران وباچهار ساعت تاخیرمهرآباد را به مقصد فرودگاه شهید مدنی تبریز ترک کرد/ نصر @cannews @cannews @milad.bastani.official @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
🎥پرواز تهران-شاهرود-مشهد هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران با ATR72 و فرودگاه شاهرود كه هواپيماي هما را امروز ميزباني كرد/ كن نيوز @cannews @milad.bastani.official @iranair

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
#خبر_فوري 🚨گزارش مقدماتي سانحه هوايي تهران - ياسوج هواپيمايي آسمان منتشر شد.

پرواز شماره 3704 هواپیمايی آسمان در تاریخ 29/11/96 با تعداد 6 نفر خدمه پروازي (خلبان، کمک خلبان، 2 نفر مهماندار و 2 نفر نيروي امنیت پرواز) و 60 نفر مسافر(59 نفر بزرگسال و يك كودك) برابر برنامه پروازی از فرودگاه مهرآباد تهران در ساعت 08:05 به پرواز درآمد و پس از گذشت حدود يك ساعت و 25 دقيقه از آغاز پرواز، مكالمه مابين خلبان هواپیما و برج مراقبت فرودگاه ياسوج قطع گردید و هواپیما در حوالي 9 مايلي شمال فرودگاه یاسوج دچار سانحه شد.

بر اساس نقشه‌های عملیاتی كمترين ارتفاع مجاز در مسير پروازي W144 كه هواپيما در آن مسير قرار داشته‌است 17000 پا بوده‌ است.
چنانچه هواپيما دچار وضعيت اضطراري گردد ارتفاع 15500 پا به عنوان حداقل ارتفاع مجازي كه هواپيما مي‌توانسته در شمال فرودگاه كاهش ارتفاع داشته باشد.

طي سه سال اخير در فرودگاه ياسوج سرمايه‌گذاري زيادي صورت‌گرفته و علاوه بر تطويل باند پروازي و جمع‌آوري موانع متعدد در اطراف آن، داراي دستگاه كمك ناوبري NDB عملياتي بوده و دستگاه كمك ناوبري DVOR/DME نيز در فرودگاه نصب گرديده و اقدامات لازم براي بهره‌برداري از آن برابر با مقررات ايكائو انجام شده است.

مطابق دستورالعمل‌هاي شرايط اضطراري، همزمان با اطلاع رسانی به کلیه مراجع و مبادی ذیربط، کمیته تجسس و نجات در مركز كنترل فضاي كشور و مرکز مدیریت بحران در سازمان هواپیمایی کشوری، ستاد مديريت بحران در استان‌هاي تهران- فارس- اصفهان و كهگيلويه و بويراحمد تشكيل شد و تیم هماهنگي تجسس و نجات به منطقه عازم گرديد. هم‌زمان، هماهنگی‌های لازم به منظور اعزام ارگان‌هاي كشوري و لشگري مورد لزوم به منطقه، اعزام هواپیمای شناسایی، بالگرد و پهپاد بمنظور تصویر برداری و جستجوی نقطه‌ای منطقه عملیاتی سانحه و تشکیل تیم تخصصی ویژه بمنظور بررسی و پایش اطلاعات ماهواره‌ای و تصاویر منطقه از ديگر اقدامات در اين مرحله بود.

گام مهم بعدي، تعيين نقاط احتمالي سقوط هواپيما بود كه با تشكيل جلسه RCC و مديريت بحران هوایی و مصاحبه با شاهدان عيني، افراد محلي آشنا به ارتفاعات منطقه و نيروهاي انتظامي محل و تكنيك‌هاي فني و تخصصي، سه موقعیت تقریبی محل برخورد هواپیما در ساعت 05:30 دقيقه بامداد دوشنبه مشخص و اعلام شد. بالگردهاي موجود در محل بر اساس موقعيت‌هاي سه گانه پيش‌بيني شده به جستجو در محل پرداختند. نقطه نهايي در ساعت 19:00 روز دوشنبه با استفاده از تصاوير دريافت شده از پهپادها،...
ادامه در كامنت @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
🎥شبيه سازي ثانيه هاي آخر سانحه ATR72-212 خطوط هوايي امريكا در اطراف شيكاگو/ اين سانحه، تغييرات بنيادين در طراحي بال و سيستم يخزدايي اين نوع هواپيما ايجاد كرد/ كن نيوز @cannews @milad.bastani.official @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
🚨جعبه سیاه ATR آسمان از لاشه هواپیما جدا نشده است!

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
🔹جعبه نارنجی رنگ هواپیمای ATR آسمان معروف به جعبه سیاه توسط امدادگران مشاهد شده است. 🔹آنگونه که امدادگران می‌گویند جعبه سیاه، از یکی از قطعات بقاياي هواپیما جدا نشده است! 🔹جست‌وجو و انتقال پیکر جانباختگان اولویت‌ اول ما بوده و بعد از انجام این عملیات به سراغ جعبه سیاه می‌رویم. 🔹جعبه سیاه سنگین بوده که امکان حمل آن در این شرایط آب و هوایی و با وجود برف، کولاک و وجود پرتگاه‌های خطرناک امکان پذیر نبود./
اخبار لحظه ای کهگیلویه_و_بویراحمد
عكس آرشيو است.
كانال هوانوردي كن نيوز @cannews
#سانحه_سميرم_آسمان
#روز_ششم_سانحه_ياسوج @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
#فوري
🚨هواپیمای آسمان ۴ دقیقه قبل از سقوط وضعیت عادی داشته است

رئیس کمیسیون عمران مجلس:
🔹بزرگترین قطعه‌ای که تاکنون از اجساد پیدا شده، بالاتنه بدن یک انسان است که این نشان می‌دهد هواپیما با کوه برخورد کرده و اجساد تکه تکه شده است.
🔹این امکان وجود دارد که هواپیماهای مشابه ATR نیز دچار سانحه شوند، لذا تا بازخوانی جعبه سیاه دیگر این هواپیماها پرواز نمی‌کنند که اقدام صحیحی است.
🔹۴ دقیقه پیش از سقوط هواپیما مکالمه‌ای از یکی از مسافران هواپیما با فردی که در فرودگاه یاسوج منتظرش بوده وجود دارد.
🔹این مکالمه بسیار عادی بوده و نشان می‌دهد که شرایط هواپیما پیش از سقوط بسیار عادی بوده و مشکلی وجود نداشته است/ فارس

كانال هوانوردي كن نيوز @cannews

#سانحه_سميرم_آسمان
#روز_ششم_سانحه_ياسوج @cannews @cannews @milad.bastani.official @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
ساخت فرودگاه یاسوج از ابتدا کارشناسی شده نبود

امام جمعه موقت یاسوج:
🔹این‌که یک طرف فرودگاه یاسوج زندان، یک طرف شهرک صنعتی و سایر موانع وجود دارد هم‌چنین احداث گلخانه در محوطه فرودگاه نشان می‌دهد که ساخت آن کارشناسی شده نبود/ ايسنا

كانال هوانوردي كن نيوز @cannews
#سانحه_سميرم_آسمان
#روز_ششم_سانحه_ياسوج @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
🚁هم اكنون/ حرکت دكتر علايي، مديرعامل هواپيمايي آسمان به سمت منطقه پادنا محل سانحه توسط بالگرد/ كن نيوز @cannews @milad.bastani.official

رسانه خبرى هوانوردى كن نيوز (@cannews)

.
❓چه كسي پاسخگوي خونهاي ريخته شده در صنعت هوانوردي ايران است/ كليپي تأثيرگذار از سوانح هوايي ايران/ براستي علت چيست؟
اين ويدئو در چهار بخش تنظيم شده و براي مشاهده ورق بزنيد.

كانال هوانوردي كن نيوز @cannews @milad.bastani.official @milad.bastani.official
More...