روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper) [similar]

از گروه نشریات موسسه بین المللی خبر پرتیراژترین روزنامه جنوب کشور خبرورزشی٬خبرآنلاین٬توریسم٬توریسم آنلاین٬ ماهنامه ورزش و تصویر و کتاب هفته خبر

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
حدس می‌ زنم
که خواهی گریخت
التماس نمی‌کنم
از پی‌ات نمی‌دوم
اما صدایت را در من جا بگذار.
می‌دانم که از من دل می‌کنی
راهت را نمی‌بندم
اما عطر موهایت را در من جا بگذار.
می‌دانم که از من جدا خواهی شد
خیلی ویران نمی‌شوم
از پا نمی‌افتم
اما رنگت را در من جا بگذار.
احساس می‌کنم
تباه خواهی شد
و من خیلی غمگین می‌شوم
اما گرمایت را در من جا بگذار.
فرقش را با حالا می‌دانم
که فراموشم خواهی کرد
و من اقیانوسی خواهم شد
سیاه و غم‌انگیز
اما طعم بودنت را در من جا بگذار.
هر طور شده خواهی رفت
و من حق ندارم که تو را نگه دارم
اما خودت را در من جا بگذار. "عزیز نسین"

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
احمدی نژاد به مشکلات مسکن مهر مناطق زلزله زده غرب کشور واکنش نشان داد.
در جریان بازدید محمود #احمدی_نژاد رئیس دولت نهم و دهم به مناطق زلزله زده غرب کشور به برخی سوالات پیرامون پروژه «#مسکن_مهر» این مناطق واکنش پاسخ داد.

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
دیرین دیرین
#زلزله
🔻این قسمت : #GTA5
💟🔸بر اساس نیازهای اعلام شده، اقدام به ارسال کمک‌ها کنیم.

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
محققان مرکز "ارتباط پیامی با فضا"(METI) به دو سیاره دوردست که احتمال وجود موجودات #فرازمینی در آنها بالاست پیام ارسال کرده‌اند.
 این پیام‌ها به سمت یک ستاره کوتوله سرخ به نام GJ273 ارسال شده‌اند که 12.36 سال نوری از زمین فاصله دارد و حدود 12 سال طول خواهد کشید تا پیام از زمین به آن برسد.
در صورتی که موجودات فرازمینی این پیام را دریافت کرده و به آن پاسخ دهند حدودا پاسخ آنها در سال 2042 به زمین خواهد رسید.
"داگلاس واکوچ"(Douglas Vakoch) مسئول مرکز METI گفت: این حرکت یک نمونه اولیه محسوب می‌شود و ما این کار را باید 100، 1000 و یا یک میلیون بار تکرار کنیم تا به نتیجه مورد نظر برسیم.
وی افزود: نتایج تلاش‌های ما 25 سال آینده مشخص خواهد شد و در صورتی که موفق شویم پاسخی از این پیام دریافت کنیم می‌تواند بسیار به ما در یافتن موجودات فضایی کمک کند.
در پیام ارسالی که از آنتن رادیویی مرکز تحقیقاتی اروپا در نروژ ارسال شده ، توضیحاتی در رابطه با عملیات‌های جمع و ضرب اعداد یک تا پنج، توضیحاتی در رابطه با امواج الکترومغناطیس و 33 موسیقی 10ثانیه‌ای گنجانده شده که همگی به صورت باینری(صفر و یک) کدگذاری شده‌ و با دو فرکانس مختلف ارسال شده‌اند.
این ایده شاید جالب به نظر برسد اما بسیاری از دانشمندان با آن موافق نیستند. برای مثال استیون هاوکینگ دانشمند نام‌آشنای انگلیسی گفته است که اگر فضایی‌ها ما را پیدا کنند ممکن است حیات در زمین نابود شود.
هاوکینگ معتقد است اگر بیگانگان ما را بیابند بلایی را به سر ما می‌آورند که سفیدپوستان بر سر سرخپوستان آوردند اما مسئولان این پروژه چنین نظری ندارند و معتقدند فاصله این منظومه با زمین آنقدر زیاد هست که آنها نتوانند تهدیدی ایجاد کنند.
این تیم قصد دارند در ماه آوریل 2018 نیز پیام‌هایی با فرکانس‌های متفاوت ارسال کنند.
ستاره کوتوله سرخ (red dwarf star) ستاره‌ای کوچک و سرد و سرخ رنگ است که در رده M یا K جای می‌گیرد، و غالباً به ستاره‌ای گفته می‌شود که جرمی کمتر از نصف جرم خورشید داشته باشد (کمتر از ۰٫۰۷۵ جرم خورشید را کوتوله قهوه‌ای می‌گویند) و دمای سطحی آن کمتر از ۳٬۵۰۰ درجه کلوین باشد.
به عنوان مثال سیاره‌های مشابه زمین به دور میلیاردها ستاره کوتوله سرخ می‌چرخند.
اجرام زیست‌پذیر اطراف ستاره‌های کوتوله‌های قرمز بهترین نامزد برای میزبانی زیست فرازمینی هستند. در واقع بهترین جای کیهان برای یافتن حیات فرازمینی، کوتوله‌های قرمز، فراوان‌ترین نوع ستاره در کهکشان ما هستند.

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
آخرین اثر به جای مانده از #«لئوناردو_داوینچی» به قیمت رکوردشکن ۴۵۰ میلیون دلار در یک حراجی به فروش رفت و گران‌ترین اثر نقاشی جهان نام گرفت.
در حراجی کریستیز نیویورک، نقاشی «لئوناردو داوینچی» از حضرت مسیح (ع) با عنوان «سالواتور موندی» با فروش ۴۵۰ میلیون دلاری، رکورد گران‌ترین اثر نقاشی که تاکنون در یک حراجی به فروش رفته را بیش از دوبرابر افزایش داد.
برای این نقاشی که اخیراً پیدا شده و در اختیار مجموعه‌داران خصوصی بود، پیش از شروع حراجی قیمت حدودی ۱۰۰ میلیون دلاری تخمین زده شده بود اما یک خریدار ناشناس با بیش از چهار برابر ارزش تخمینی این اثر هنری را خرید تا رکورد پیشین گران‌ترین اثر هنری را که با ۱۷۹.۴ میلیون دلار در اختیار نقاشی «زنان الجزایر» از «پابلو پیکاسو» بود را با اختلاف فراوان جا به جا کند.
نقاشی «داونیچی» توسط یک خریدار ناشناس و از طریق تلفن و پس از ۲۰ دقیقه رقابت در خانه حراج نیویورک به فروش رفت. دراین حراجی در مجموع ۷۸۵.۹ میلیون دلار اثر هنری فروخته شد که بیش از از، نیمی از آن به نقاشی «داوینچی» اختصاص داشت.
قدمت نقاشی «سالواترو موندی» (ناجی جهان) به سال ۱۵۰۰ میلادی بازمی‌گردد و یکی از حدود ۲۰ نقاشی به جای مانده از «داونیچی» نقاشی نامدار رنسانس است.
در این نقاشی حضرت مسیح (ع) با لباسی آبی با نوارهای قرمز و در حالی که گوی بلورینی در دست دارد به تصویر کشیده شده است. این اثر نقاشی اولین‌بار به سفارش مجموعه شخصی پادشاه چارلز اول کشیده شد و در سال ۱۹۷۳ چوب حراج خورد اما پس از آن تا سال ۱۹۰۰ ناپدید شد. این نقاشی در سال ۱۹۵۸ در حراجی ساتبی به یک مجموعه‌دار آمریکایی فروخته شد و مجددا در سال ۲۰۰۵ در اختیار کنسرسیوم آثار هنری قرار گرفت و مرمت‌های فراوانی روی آن صورت گرفت.
«لئوناردو داوینچی» متولد سال ۱۴۵۲ میلادی در فلورانس ایتالیا بود و در مدت ۶۷ سال از عمر خود، صدها اثر هنری را که مشهورترین آن‌ها تابلوی «مونالیزا» یا «لبخد ژکوند» است، خلق کرد.
هرچند بیشتر شهرت «داوینچی» به‌دلیل خلق دو شاهکار نقاشی جهان، یعنی «شام آخر» و «مونالیزا» است اما او علاوه‌ بر تبحر در نقاشی در مجسمه‌سازی، طراحی و مهندسی بناهای تاریخی نیز یک استاد بود.

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

. ١٦ساعت گذشته بود. هنوز نتوانسته بود همسرش را پیدا کند. فریادزنان، اسم همسرش را صدا می زد. اجازه نمی داد کسی بولدوزر را روشن کند. امید داشت به زنده بودن همسرش؛ با صدای بلند می گفت: «فرانک باردار است، باید نجاتش بدهیم.»
نیروهای هلال احمر و ارتش همگی با هم بسیج شده بودند تا شاید بتوانند این زن باردار را در میان آوار پیدا کنند. کم کم امیدها ناامید شد. هیچ کس هیچ صدایی از میان آوار نمی شنید. نیروهای امدادی و مردم تقریباً مطمئن شده بودند که زن جوان در میان این همه خاک جان باخته است. مگر می شود کسی در این ویرانه جا مانده باشد و نفس بکشد. آن هم بعد از این همه ساعت؛ بنابراین عملیات آواربرداری با روشن شدن بولدوزر آغاز شد. مرد جوان اما دست بردار نبود. باز هم در میان خاک ها به دنبال همسرش می گشت. چند ثانیه مانده بود تا شروع عملیات که ناگهان صدایی از میان خاک ها شنیده شد. مرد جوان فریاد زد «زنده است.» نیروهای امدادی به سمت صدا رفتند. مرد جوان با اشک اسم همسرش را صدا می زد و حالا دیگر فریادهایش پاسخ داشت. همسرش هم او را صدا می زد. درنهایت فرانک ٢٤ساله زیر خروارها خاک پیدا شد. او را بیرون آوردند و به بیمارستان منتقل کردند. معجزه اصلی این جا بود که این زن بعد از ١٦ساعت هم خودش و هم فرزندش سالم بودند.
گفت‌وگو با زنی که ۱۶ ساعت زیر آوار بود:
«... نه بیهوش شدم و نه خوابم برد. تمام مدت ١٦ساعت بیدار و هوشیار بودم. صداها را هم می‌شنیدم. نیروهای ارتش و هلال‌احمر آمده بودند. به همراه شوهرم به دنبال من می‌گشتند اما صدایم به گوش آنها نمی‌رسید تا این‌ که شنیدم می‌خواهند بولدوزر را روشن کنند. تمام مدت ترسم از همان بولدوزر بود. با خودم می‌گفتم من زنده‌ام و به هوشم.
اگر بولدوزر بندازند و من تکه‌تکه شوم، چه!
بالاخره از آن چه می‌ترسیدم، به سرم آمد. بولدوزر را روشن کردند. می‌شنیدم که می‌گفتند همسرت دیگر زنده نیست. کار آواربرداری را شروع کنید. فقط اسم خدا را صدا می‌زدم. دعا می‌کردم به خاطر بچه‌ام که شده، نجاتم دهند.
هنوز نمی‌دانستم بچه‌ام سالم است یا نه ولی امید داشتم. صدای روشن‌شدن بولدوزر آمد. همزمان همچنان صدای شوهرم را می‌شنیدم. تمام شب را دست برنداشت. حاضر نمی‌شد تسلیم شود.
مرتب صدایم می‌زد درست وقتی که مرگ را جلوی چشمانم می‌دیدم، در یک لحظه صدای شوهرم را از نزدیک شنیدم. انگار همان‌جایی ایستاده بود که من دفن شده بودم. بلافاصله هر چه توان داشتم، فریاد زدم. بالاخره پیام صدایم را شنیدم.‌ فریاد زد همسرم زنده است. نفس راحتی کشیدم. آمدند آوارها را کنار زدند و مرا بیرون آوردند. ...»

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
«قاسم الاعرجی» وزیر کشور عراق از «پایان کار #داعش» در این کشور خبر داد. «قاسم الاعرجی» وزیر کشور عراق پس از آزادسازی کامل شهرستان راوه از «پایان کار داعش» در این کشور خبر داد.
الاعرجی در گفت‌و‌گو با شبکه السومریه آزادی شهرستان راوه را به مرجیعت دینی و مردم عراق تبریک گفت.
خبرنگار العالم در عراق امروز گزارش داد؛ «راوة» آخرین پایگاه داعش در عراق آزاد شد و پرچم عراق در ساختمانهای اداری این شهرستان برافراشته شد.
سرلشکر عبد الامیر رشید یار الله فرمانده نیروهای مشترک عراقی اعلام کرد شهر راوه به طور کامل از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد شد و پرچم عراق بر فراز ساختمان های آن به اهتزاز درآمد.
راوه از آخرین پایگاههای تروریست‌های داعش در عراق محسوب می‌شود و پیش از این نیز شهر و منطقه «الرمانه» آزاد شده بود. در حال حاضر تروریست‌های داعش هیچ شهر مهمی را در عراق تحت اشغال خود ندارند و صرفا در مناطق حاشیه‌ای و برخی روستاها تردد می‌کنند.

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
دکتر توحید نجفی، پزشک ایرانی مقیم دیتروید آمریکا بعد از زلزله‌ شامگاه ۲۱ آبان غرب ایران، به سرعت صفحه فیسبوکی را برای جمع‌آوری کمک به خانواده‌های قربانیان این حادثه ایجاد و مبلغ ۲۰۰ هزار دلار از کمک‌های هموطنان ایرانی مقیم آمریکا و کانادا در این کمپین جمع‌آوری کرد، اما او در اولین روز تلاشش پیغامی از فیسبوک دریافت کرد که در این پیام به او اطلاع دادند تا زمانی که او مجوز قانونی از سوی خزانه‌داری دولت آمریکا به فیس‌بوک ارائه نکند این مبلغ بلوکه خواهد شد.
متن پیام فیس‌بوک به توحید نجفی به شرح است:
"با تشکر از فاندریزر شخصی که در فیس‌بوک برای زلزله اخیر در ایران ایجاد کردید ما قویا از تعهد شما به این فاندریزر تشکر می‌کنیم و مطمئن هستیم که شما نیز به همین دلیل به این تعهد پایبند هستید، اما متاسفانه افراد نمی‌توانند از حساب‌های شخصی برای سازمان‌های غیرانتفاعی پول دریافت کنند. با این حال فیس‌بوک تمام تلاش خود را برای حل این مشکل انجام می‌دهد. اما فعلا فاندریزر شما مسدود می‌شود. برای رفع این مشکل هر زمان که برای شما مقدور است همکاران ما به شما گفت‌وگوی تلفنی خواهند داشت."
توحید نجفی امروز جمعه در توئیت جدیدی با اشاره به رایزنی چند ساعته با مسئولان فیس‌بوک، مطلب زیر را منتشر کرد: "فیس‌بوک اعلام کرد که مبلغ ۲۰۰ هزار دلار جمع‌آوری شده در این کمپین را به تمام اهداکنندگان باز می‌گرداند، اما درعوض خود این کمپانی برابر مبلغ جمع آوری شده را از حساب این شرکت به کمپین‌ ما اهدا می‌کند."

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
محمود رضا #خاوری درحالی قراراست سه شنبه۳۰ آبان دریک فرایند استثنایی به طور غیابی محاکمه شودکه ابهامات زیادی در پرونده وی مطرح است و باید دید دادگاه انقلاب چطور به این ابهامات۶ساله رسیدگی می‌کند.
شش سال پیش بود که محمودرضا خاوری دقیقا در آغازین روزهای پاییز۹۰کشور را به مقصد کانادا ترک کرد. خاوری که پیش‌تر از مدیران بانک ملی ایران بود، دستی هم در فسادهای مالی بزرگ داشت به طوری که در پرونده فساد سه هزار میلیاردی بارها نام وی مطرح شد.
خاوری که خود فارغ التحصیل رشته حقوق و آشنا به مسائل حقوقی بود، با اخذ تابعیت کانادا و فراهم کردن شرایط زندگی در خارج از کشور به بهانه شرکت در یک جلسه از کشور گریخت.
اگرچه حکم پرونده فساد سه هزار میلیادری برای همدست خاوری یعنی امیرمنصور آریا صادر و در نهایت هم اجرا شد و نام خاوری مدتی در سایت اینترپل قرار گرفت اما هنوز پس از گذشت شش سال و اقدامات ملی و بین المللی گره پرونده او باز نشده است.
حالا بعد از گذشت شش سال پرونده محمود رضا خاوری آنطور که غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری تهران می گوید:با توجه به مرتبط بودن پرونده خاوری با پرونده فساد سه هزار مییلیاردی این پرونده به جای دادگاه کارکنان دولت به دادگاه عمومی و انقلاب تهران ارسال شده است.
به گفته وی اتهام اخلال در نظام اقتصادی دراین پرونده مطرح است.
داستان پرونده شش ساله خاوری نکات مبهم فراوانی دارد و باید منتظر ماند و دید رای صادره از سوی دادگاه تا چه حد قابلیت اجرا دارد و با توجه به اینکه نام محمودرضا خاوری در سایت پلیس اینتر پل از بین اسامی تحت تعقیب حذف شده است، می توان به بازگشت این فرد امیدوار بود یا خیر؟
نکته دیگری که رای دادگاه روزسه شنبه سی آبان تعیین می کند،سرنوشت اموالی است که خاوری به غارت برده است.آنطور که محسنی اژه ای سخنگوی دستگاه قضا می گوید:حداقل حکم صادره برای خاوری مصادره اموالش است. اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که سرنوشت اموال و املاکی که خاوری با پول بیت المال در کانادا برای حود خریداری کرده است،چی می شود؟
با همه ابهاماتی که مطرح است دادگاه خاوری در حالی روز سه شنبه هفته آینده برگزار می شود که هنوز وی هیچ وکیلی را به دادگاه معرفی نکرده است.در صورت برگزاری دادگاه، خاوری تا۲۰آذر فرصت دارد به حکم صادره دادگاه انقلاب اعتراض کند.
برخی از حقوقدانان معتقدند در صورتی که خاوری در دادگاه ایران محکوم شود و وضعیت وی از حالت متهم به مجرم بودن تغییر یابد، پلیس اینترپل موظف به بازگرداندن محکوم است که این مسئله نیازمند پیگیری های هرچه بیشتر مراجع بین المللی است.

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
حسین زاده از آغاز پرداخت تسهیلات ۵ تا ۱۰ میلیون تومانی به زلزله زدگان از فردا (شنبه،۲۷ آبان ماه) خبر داد. محمدرضا حسین زاده رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی اظهار کرد: وام های 5 تا 10 میلیون تومانی و همینطور انواع مختلفی از تسهیلات قرض الحسنه را برای زلزله زدگان مناطق غرب کشور در نظر گرفته ایم.
وی با بیان اینکه همکاران شبکه بانکی به طور کامل در شعب مختلف بانک ها در مناطق زلزله زده حاضر خواهند بود، اعلام کرد: افراد می توانند از فردا( شنبه، 27 آبان ماه) برای تشکیل پرونده دریافت تسهیلات به بانک های مختلف مراجعه کنند.
این مقام مسوول با ابراز همدردی با زلزله زدگان تاکید کرد: این هموطنان هیچگونه نگرانی از بابت تعمیرات خانه های خود که بر اثر زلزله اخیر آسیب دیده اند، نداشته باشند.
رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی تاکید کرد: این افراد می‌توانند با کمترین مدارک لازم، برای دریافت تسهیلات به بانک ها مراجعه کنند.
وی در خاتمه گفت: جدا از تسهیلات در نظر گرفته شده برای کمک به زلزله زدگان، به نمایندگی از بانک های دولتی وضعیت مسکن در این مناطق را مورد بررسی قرار داده و برای بازسازی هرچه سریعتر آنها تسهیلاتی را در نظر خواهد گرفت که جزییات آنها متعاقبا اعلام خواهد شد.

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
امیر #تتلو این بار سر از کرمانشاه در آورد!

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
پلیس راه استان کرمانشاه از تردد خودروهای شخصی از اسلام‌آباد غرب به سرپل‌ذهاب جلوگیری می‌کند.
در حالی که محورهای منتهی به مناطق زلزله‌زده در استان #کرمانشاه دارای ترافیک سنگین است براساس اعلام پلیس راه کرمانشاه از تردد خودروهای شخصی به مناطق زلزله‌زده جلوگیری خواهد شد.
فرمانده پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه محورهای منتهی به مناطق زلزله‌زده در غرب استان کرمانشاه دارای ترافیک سنگین است گفت: به‌دلیل ترافیک سنگین در محورهای منتهی به مناطق زلزله‌زده امدادرسانی با کندی انجام می‌شود.
سرهنگ محمد حیدری در کرمانشاه، از ترافیک نیمه‌سنگین و روان در محورهای استان کرمانشاه خبرداد و گفت: جاده‌های منتهی به سرپل‌ذهاب نیز با ترافیک سنگین و گره ترافیکی روبرو است.
حیدری با بیان اینکه از تردد خودروهای شخصی از اسلام‌آباد غرب به سمت سرپل‌ذهاب جلوگیری می‌شود افزود: یک کامیون می‌تواند بار بیش از صد دستگاه خودرو سواری را حمل کند و براین اساس از مردم تقاضا داریم کمک‌های خود را تجمیع کرده و با یک کامیون به مناطق زلزله‌زده ارسال کنند تا از حجم ترافیک در این مناطق کاسته شود.

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
دختری که جنازه مادرش را پنهان کرده بود.

روایت تلخ جواد خیابانی از وضعیت مناطق #زلزله زده روی آنتن تلویزیون

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
تولد معجزه در زلزله! ▪️خانواده پسری که در زلزله به دنیا آمد اسم او را معجزه گذاشتند/ صدا و سیما

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
هلال‌احمر: 55 هزار چادر در مناطق زلزله توزیع شده و این یعنی تا به حال 55 میلیارد تومان فقط چادر از سوی هلال‌‌احمر توزیع شده است

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
هیچ اتفاقی نمی‌تواند غرور شیرزنان کرد را بشکند؛ نه زلزله هفت ریشتری، نه خانه ویران و نه مرگ عزیزان
زن کردی که به تنهایی تیر چوبی را به کول گرفته بود؛ یکی از قاب های ماندگار

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
یک وکیل پایه یک دادگستری از صدور قرار یک میلیارد تومانی برای پیمانکار بیمارستان سرپل ذهاب خبر داد و تاکید کرد: این قرار نوعی مسامحه به مقصود است یعنی دادستانی هم قرار صادر کرده و هم خیلی آسان گرفته است. وقتی در یک بیمارستان به دلیل #زلزله پنج نفر کشته می‌شوند یا اینکه اصلاً در شرایط بحران از دسترس خارج شده و این چنین قراری برای آنها صادر می‌شود نشان از این دارد که در کشور ما جان مردم ارزش ندارد.
محمدصالح نیک‌بخت در رابطه با پیمانکار بیمارستان سرپل ذهاب گفت: دادستانی قراری یک میلیارد تومانی برای پیمانکار بیمارستان سرپل ذهاب صادر کرده است.
وی ادامه داد: ما امروز از طریق دوستان خودمان در کانون وکلای کرمانشاه از این موضوع مطلع شدیم. این در حالی است که این بیمارستان با هزینه ۵۰ میلیارد تومانی آن هم در زمانی که دلار هزار تومان بود، ساخته شده است. وقتی برای یک خبرنگار به‌خاطر نوشتن یک گزارش یا یک جمله قرار ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیونی صادر می‌شود چگونه برای این فرد که در بیمارستانی که ساخته حداقل پنج نفر کشته شده‌اند چنین قراری صادر می‌شود.
نیکبخت درخصوص حضور خود در منطقه زلزله‌زده اظهار داشت: پس از وقوع زلزله وکلای کرد مقیم مرکز به من مراجعه کردند و خواستار حمایت و کمک به مردم این مناطق بودند. ما هم به کانون وکلای مرکز رفتیم و خوشبختانه دیدیم که قبل از حضور ما هیات‌رئیسه تصمیم گرفته ۱۵۰ میلیون تومان از محل دارایی کانون به این مردم کمک کند و اعضای هیات رئیسه هر کدام نیز یک میلیون تومان به صورت شخصی که در مجموع ۱۸ میلیون تومان می‌شود به این امر اختصاص دادند.
وی ادامه داد: همچنین تصمیم بر این شد که من به اتفاق دکتر بلوری برای هزینه این مبلغ و نیازسنجی به منطقه اعزام شویم ضمن آنکه موکلان ما نیز اقدام به اهدای دو هزار تخته پتو کردند که امروز با نظارت جمعی از وکلای کرد بین مصدومان توزیع شد.
این عضو کانون وکلا افزود: خوشبختانه مواد غذایی، آب، چادر و پتو به اندازه کافی موجود است و در حال حاضر مهم‌ترین نیازها برای مردم لباس گرم نو، کفش، پلاستیک و اسباب‌بازی و وسایل سرگرم‌کننده برای بچه‌هاست.
منبع: ایلنا

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
فرمانده بهداشت و درمان ارتش از شهادت یکی دیگر از نیروهای #ارتش در حین کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان خبر داد.
امیر سرتیپ جلیل رجبی فرمانده بهداشت و درمان ارتش اعلام کرد: #مرتضی_قبادی از اعضای کادر بهداشت و درمان ارتش به دلیل فعالیت زیاد و استرس های وارده در حین کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان و بر اثر ایست قلبی، به شهادت رسید.
شهید مرتضی قبادی عضو کادر بهداشت و درمان ارتش از بهیاران بیمارستان 520 ارتش در کرمانشاه بوده است.

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
واکنش پلیس به فیلم کتک کاری مامور در پخش کمکهای مردمی به زلزله‌زدگان کرمانشاه
سخنگوی ناجا در واکنش به فیلم منتشر شده در فضای مجازی که نشان از برخورد فیزیکی یکی از ماموران پلیس در حال توزیع کمکهای مردمی را نشان می‌دهد گفت: با فرد خاطی برخورد شد.
‏‎‏ سردار سعید منتظر المهدی در رابطه با انتشار فیلم برخورد ناصواب یکی ازماموران ناظر، بر توزیع اجناس به زلزله زدگان گفت: گرچه در وقوع رفتار و برخورد تند و توام با خشونت افراد، عوامل زیادی به ویژه رفتار حاضرین در صحنه، سهم و تقش زیادی دارند اما پلیس هیچ نوع رفتار غیرمتعارف و ناپسندی را بر نمی تابد و لاجرم با عوامل مسبب ومولدآن برخورد انضباطی و قانونی می شود.
وی افزود:در این مورد خاص نیز فردخاطی احضار و موردتذکر و تنبیه انضباطی قرار میگیرد.

روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper)

.
همه ی آدمها مغز دارند ، اما با یک تفاوت کوچک....
#خبر_جنوب
More...