Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi) [similar]

📚Kitap sever ☕️Kahve Sever 👯En çok ikiz kızlarını sever 📍İzmir/Karşıyaka ❤️💚 📷Fotoğrafları izinsiz almayın! 👀👇🏻

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

#okumayabaşladım .
...
Bugün, farklı birşeyler okumak istediğimden gerilim romanı olan 4. Maymun'a başladım 🙄 Bir seri katil ve kesik kulaklarla hikaye hızlı başladı 😬 Akıcı bir dili var bu yüzden de hızlı ilerliyor. Fikir edinmeniz için yine arka kapak yazısını bırakıyorum.
.
Annem ve babam elleri birbirine kenetli, gözlerinde aşkla, yaşlı bir ağacın gölgesinden beni seyrederken, ben diğer çocuklarla oynardım. Bir top ya da frizbinin peşinden koştururken annemle babamın şakalaşıp gülüştüklerini duyardım. ''Bana bakın! Bana bakın!'' diye seslenirdim. Bakarlardı. Ailelerin çocuklarını seyrettikleri gibi beni seyrederlerdi. Beni gururla izlerlerdi. Oğulları, neşeleri... Geriye dönüp o yaşlarıma bakıyorum da... O ağacın altında ikisi de gülümserken onlara bakardım. Boğazlarının bir kulaktan diğerine kadar kesik olduğunu hayal ederdim, açık yaradan kan fışkırıyor ve o fışkıran kan önlerindeki çimlerin arasında birikiyordu. Gülerdim, kalbim güm güm atardı, çok gülerdim.
Tabii ki bu yıllar önceydi, ancak elbette bunun başladığı yıllar o yıllardı.
.
📚
.
📚
.
📚
.
📚
.
#dördüncümaymun #jdbarker #nemesiskitap #emelinkütüphanesi #kitaponerisi #kitapdünyası #kitapdunyasi #kitapdostu #bookclub #booklover #bookstagram #kitap #kitapoku #kitaplik #kitapaşkı #kitapblog #kitapblogu #kitapblogger #booklover #kitapheryerde #kitaphayattir #kitapdostu #kitapsaati #kitapsızasla #kitapsevgisi #kitapdünyam

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

#okudumbitti .
...
Soraya'nın sıradan ama mutlu hayatı evlerine isabet eden bomba ile sonsuza kadar değişmişti. Türkiye'de kampta yaşamaya başladıktan bir süre sonra kendinden 30 yaş büyük bir adamla evlenmeye razı olduğunda belki de herşey daha kötü olacaktı...
.
Soraya çok etkileyici bir kitaptı.
Kitapta asıl karakter Soraya gibi görünse de aslında tüm kadınlar başroldeydi. Soraya da, Soraya'nın kuma olarak gittiği Murat'ın ilk karısı Nur da; tüm bu acıları izlemek ve kabullenmek, üstelik büyüdüklerinde kendi başlarına gelme ihtimaliyle buna katlanmak zorunda kalacak olan Nur'un kızları da... Hayat hiç birisine adil davranmıyordu aslında. Soraya savaştan kaçıp kendinden 30 yaş büyük bir adamın ikinci eşi olmak zorunda bırakılırken, Nur üzerine gelen kumalara sessiz kalarak kabullenmek zorunda bırakılıyordu. Kitapta birkaç kadının hayatına tanık olduk oysaki kadına işkencenin, aşağılanmanın, yok sayılmanın her türlüsünü yaşayan milyonlarca kadın var dünya üzerinde.
Hangi milletten, kaç yaşında ya da güzel olup olmamalarının önemi yok. Suriye'de adı Soraya, Haya ise Türkiye'de Nur, Ayşe ya da Fatma... Yazarın akıcı anlatımını çok beğendim hiç sıkılmadan kısa zamanda okudum. Kitap Soraya'nın hayatından yola çıkılarak yazılmış olsa da Nur'un varlığına ve duygularına yer verilmiş olması, yani göz ardı edilmemiş olmasını sevdim. Tabi sadece bu da değil Türkiye'nin hem gündemde olan hem de madalyonun diğer yüzüne ait bazı olaylara da değinilmişti. Ben kitabı çok beğendim.
Bence okumalısınız.
Kaleminize sağlık ve teşekkürler @meltemyilmazkitaplari .
Teşekkürler @destekyayinlari .
Sevgili arkadaşım @kahve_kokankitaplar keyifli okuma için Teşekkürler 😘
.
📚
.
📚
.
📚
.
📚
.
#soraya #meltemyılmaz #destekyayınları #emelinkütüphanesi #kitaponerisi #kitapdünyası #kitapdunyasi #kitapdostu #bookclub #booklover #bookstagram #kitap #kitapoku #kitaplik #kitapaşkı #kitapblog #kitapblogu #kitapblogger #kitaplariyikivar #kitapheryerde #kitaphayattir #kitapdostu #kitapsaati #kitapsızasla #kitapsevgisi #kitapdünyam #kitapaşkı #kitapkahve #kitapcandir
..
.

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

#okudumbitti .
...
Fatma Erdek kitaplarıyla ilk Melekler Zamanı ile tanıştım. Hikayesini, hikayenin taşıdığı hüznü, yazarın harika betimlemelerini o kadar çok beğendim ki diğer kitaplarını okumak kaçınılmazdı benim için. Emanet çıktığında çok beğeneceğimi bilerek yüksek bir beklentiyle okudum ve kitap beklentimin üzerinde çıktı. Erken Rüya Zamanları okumak için elime aldığımda ise çıta daha ne kadar yükselebilir ki diye düşündüm. Meğerse çok yanlış düşünmüşüm. Kitaba BA-YIL-DIMMM. Yok böyle bir aşk, yok böyle bir özlem, yok böyle bir aşka sadakat... Hikaye yıllar önce birbirlerine aşık olmuş ancak ayrılmış Eser ve Nehir'in, 15 yıl sonra iş için bir araya gelmeleri ile başlıyor. Sonrası mı? Sonrası hiç sönmemiş bir ateşin getirdiği özlem, vicdan azabı, uzak durma çabası, duygulara teslim olma isteği, kıskançlık, affetme isteği, affedememenin verdiği azap gibi bir sürü duygu karmaşasında galip gelmeye çalışan bir aşk... Hikaye çift zamanlı yazıldığından hem geçmişi, gençlik hallerini, onları bu noktaya getiren olayları, hem de o anı okuyoruz. Tüm bunlar, hissettikleri duygular öyle etkileyici yazılmış ki Nehir ve Eser'e, yaşadıkları aşkın büyüklüğüne hayran kalmamak mümkün olmuyor. Yine de her ikisine de bazı hareketlerinden dolayı kızdığım anlar olduğunu söylemeliyim. Eser'in Nehir'e yazdığı ancak hiç göndermediği mektuplar var kiii..... Fatma Erdek'in kalemine duyduğum beğeni okuduğum her kitapta daha artıyor. Kitaplarını, okuduktan sonraki uzun uzun anlatma isteğimi bir kez daha bastırıyor ve size bu güzel kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. .
📚
.
📚
.
📚
.
📚
.
#erkenrüyazamanlar #fatmaerdek #ephesusyayinlari #emelinkütüphanesi #kitaponerisi #kitapdünyası #kitapdunyasi #kitapdostu #bookclub #booklover #bookstagram #kitap #kitapoku #kitaplik #kitapaşkı #kitapblog #kitapblogu #kitapblogger #kitaplariyikivar #kitapheryerde #kitaphayattir #kitapdostu #kitapsaati #kitapsızasla #kitapsevgisi #kitapdünyam #kitapaşkı #kitapkahve #kitapcandir

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

#okumayabaşladım .
...
Ben yine çok güzel bir Fatma Erdek kitabına başladım. Bu sefer Nehir ve Eser'in hikayesini okuyorum. Size de arka kapak yazısından bir bölüm bırakıyorum. Bir bölümü diyorum çünkü tamamını bencillik yapıp kendime saklıyorum. ''Merak ettik ama'' derseniz, ''siz de okuyun o zaman'' derim 🤷‍♀️🙋 Keyifli bir gün olsun...
.
Yarım kalan aşklar, tamamlanmamış cümleler gibidir. Bir hıçkırığa düğümlenmiş itiraflar, bastırılmak zorunda kalınan hevesler, gönderilmemiş, hatta kaleme dahi alınmamış, yürekten yüreğe yazılan mektuplar, saklanmış duygular, beklenmedik bir veda, zor anlar zor yıllar...
Ayrılık...
Oysa söylenecek ve yaşanacak ne çok şey vardı daha. Aradan geçen yıllar, onların aşklarını güçlendirmekten başka bir işe yaramamıştı. Birbirini kıyamete kadar sevmek için yaratılmış olan Eser ve Nehir için de, cümle tamamlanmamıştı henüz.
.
💓
.
💓
.
💓
.
💓
.
#erkenruyazamanlar #fatmaerdek #ephesusyayinlari #ephesusyayınları #emelinkütüphanesi #kitapoku #kitapaşkı

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

#okudumbitti .
...
Mert yıllarca ailesinden uzak yaşamış, nişanlısının isteğiyle gittiği askerde onun tarafından terk edilmiş, döndüğün de babasını kaybetmişti. Ailesinden uzak yaşanmasının vicdan azabı ve babasını kaybetmenin acısıyla yaptıklarını, yapamadıklarını, yapmak isteyip beceremediklerini hatta hayattaki varlığını bile sorgulamaya başlamıştı. Bir gece ''sesleri dinle'' diyen babasını karşında gördüğünde onu dinlemeye karar verdi. .
Elif, engelli doğmuş 27 yaşında çok güzel bir kızdı. Sürekli ''neden ben'' diye soruyordu kendine. Bunun neden onun başına geldiğini düşünüyordu. Bir gün bayıldığında gördüğü rüyanın hayatını değiştireceğine inanmaya başlamıştı. .
Yüreğimin Diğer Yarısı içimi cız ettiren, Mert'in babasını kaybetmesiyle başladı. O satırlar beni hüzünlendirdi, gözlerim doldu.
Sonra Elif'i tanımaya başladım. Neden tekerlekli sandalyeye bağlı olduğunu, sımsıcak aile ortamını, hüzün ve sorgulamalarını okudum. Otomatik olarak kıyaslama başladı tabi. Ben olsam ne düşünürdüm, nasıl yaşardım ve arkasından sağlıklı olduğum için ettiğim şükür geldi. Tabi biraz sıkılarak ve hatta utanarak. Sonra Mert ve Elif'le birlikte koşuşturma başladı. Günlük hayatlarına tanık olma, onlarla birlikte sorgulama ve onlar için umut etme. Kitap boyunca devam etti bu duygular. Mert ve Elif'in birbirlerini görmeden, tanımadan birbirlerini hissetmeleri, sevmeleri muazzamdı. Aşkın çok üstü bir şey gibi yani, ne olduğunu anlatamadığım.
Bir an önce kavuşmaları ümidiyle hızla okumaya çalıştım. Bu da tatlı bir işkenceye dönüştü tabi.
Elif'in gözünden ve gönlünden geçenleri okumak ve bunların tahmin edilerek değil birebir gözlemlenerek yazılmış olması ayrı bir etki yarattı. Çünkü yazarın bu kitabı oluşturma süresinde Elif'i iki yıl boyunca gözlemlediğini kendisinden dinlemiştim. Yazarın akıcı anlatımı sayesinde oldukça kısa bir sürede okumuş oldum.
Kitapta Kuran-ı Kerim'den ayetler vardı Mert'e yol gösteren. Onları okurken durup düşündüm ben de Mert gibi. Emek verilmiş, düşündüren, sorgulatan bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim.
.
❤️
.
❤️
.
❤️
.
❤️
.
#yüreğiminkayıpyarısı #raşittokgöz #ugurtunayayinlari #emelinkütüphanesi #kitaponerisi #kitapdünyası

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

...
#alıntı #kuyucaklıyusuf .
....
Halbuki, Muazzeze karşı olan hisleri büsbütün başkaydı. Onu hariçte bir mevcut, yabancı ve başka bir insan olarak düşünmüyor, kendinin bir parçası, kolu, gözü ve yüreği olarak tasavvur ediyordu. Burada beğenmek ya da beğenmemek, sevmek veya sevmemek, hayran olmak veya küçük görmek bahis mevzuu olamazdı; çünkü böyle şeyleri bir kere bile kafasından geçirmiş değildi. Muazzeze dair içinde uyanan ve şuuruna varan his, onun kendisinden koparılması ihtimaline karşı duyduğu müthiş bir acı oldu.
.
📚
.
📚
.
📚
.
📚
.
#emelinkütüphanesi #kitaponerisi #kitapdünyası #kitapdunyasi #kitapdostu #bookclub #booklover #bookstagram #kitap #kitapoku #kitaplik #kitapaşkı #kitapblog #kitapblogu #kitapblogger #kitaplariyikivar #kitapheryerde #kitaphayattir #kitapdostu #kitapsaati #kitapsızasla #kitapsevgisi #kitapdünyam #kitapaşkı #kitapkahve #kitapcandir

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

#okumayabaşladım .
...
Güzel bir fidandan sonra yeni kitabımla buluştum. @okumacemberiolusturalim etkinliği için seçtiğim üçüncü kitap.
Aslında dün gece okumaya başladım ve şu an çok güzel gidiyor. Daha şimdiden anlatım dilini beğendiğimi söyleyebilirim. Yoruma kadar her zamanki gibi size arka kapak yazısını bırakıyorum.
.
Şimdi anlıyorumdum ki bazı insanlar, sizin için çok önemli başka insanlara ulaşabilmeniz için karşınıza çıkarlar. Herkes illa bir diğerini, onun için doğru olan noktaya taşımak üzere vardır. İşte bu sebeple dünyadaki her insan eşit derecede önemlidir. Büyük zincirin birer halkası olduklarından... .
Küçümseyeceğiniz, ilgilenmekten kaçınacağınız düşkün birisi, sizin gitmeniz gereken yere ulaşabileceğiniz tek köprü olabilir, bunu bilemezsiniz! .
Dünyayı gereğince dinleyip, doğru duraklarda, doğru zamanlarda sabırla bekleyebildiğinizde, mutluluk denen otobüs mutlaka gelip size kapılarını açar...
.
📚
.
📚
.
📚
.
📚
.
#yüreğiminkayıpyarısı #raşittokgöz #ugurtunayayinlari #emelinkütüphanesi #kitaponerisi #kitapdünyası #kitapdunyasi #kitapdostu #bookclub #booklover #bookstagram #kitap #kitapoku #kitaplik #kitapaşkı #kitapblog #kitapblogu #kitapblogger #kitaplariyikivar #kitapheryerde #kitaphayattir #kitapdostu #kitapsaati #kitapsızasla #kitapsevgisi #kitapdünyam #kitapaşkı #kitapkahve #kitapcandir

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

...
Kısa günün karları;
Mis gibi havada dışarıda olmak ,
Güzel bir yürüyüş ,
Yürürken dinlenen müzik ,
Kahve ,
Ve tabiki kitap alışverişi (Bir tane alarak alışverişi sonlandırdığım için kendimi tebrik ediyorum 👏🏻)
.
📚
.
☕️
.
🎼
.
📚
.
#emelinkütüphanesi #kitaponerisi #kitapdünyası #kitapdunyasi #kitapdostu #bookclub #booklover #bookstagram #kitap #kitapoku #kitaplik #kitapaşkı #kitapblog #kitapblogu #kitapblogger #kitaplariyikivar #kitapheryerde #kitaphayattir #kitapdostu #kitapsaati #kitapsızasla #kitapsevgisi #kitapdünyam #kitapaşkı #kitapkahve #kitapcandir

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

#okudumbitti .
17 yaşındaki Tatyna ile Kızıl Ordu subayı Alex bir otobüs durağında karşılaştıklarında hayatları sonsuza kadar değişti. Hayat karşılarına bir sürü engel koydu, onları bir çok kez sınadı ama yine de aşk kazandı. Ama kaderin onlarla henüz işi bitmemişti. Tatyana ve Alex yoklukla sınanacaklardı.
Bronz Atlı'yı okumaya başladığımda ilk defa bir kitapta, hele ki daha yeni başlamışken, üstelik ana karakterden nefret etmeye başladığımı yazmıştım. Bunun sebebi Alex'in Tatyana'ya karşı bazı hareketleriydi. Her ne kadar bu davranışlarının sebebi biraz Tatyana olsa da çok ileri gittiğini düşünmeden edemedim. Ancak daha sonra Alex, Tatyana ve ailesi için öyle fedakarlıklar yaptı ki onu affetmemek artık mümkün değildi. Aslında Tatyana da çok masum değildi bu konuda ancak hafifletici sebepleri vardı. Bir kere yaşı küçük, tecrübesiz ve aşıktı. Aşkın laftan anlamaz hali yüzünden yanlışlar ve hatalar yaptı.
Kitapla ilgili ağırlıklı olarak olumlu yorumlar okuduğum, okuyanların çok etkilendiğini bildiğim için beklentim çok yüksek olarak başladım. Ancak kısa bir süre sonra ne yazık ki olumsuz düşüncelere kapılmaya başladım. Öncelikle kitabın fazla uzun olduğunu düşünüyorum. Günlük hayata dair detaylar gereğinden fazlaydı. Savaşta yaşanan açlık, ailelerini ve dostlarını kaybetmeleri, ya da ölümün onları bulma ihtimali anlatılırken duyguları okuyucuya geçirme konusunda, aynı dönemi anlatan başka kitaplarla karşılaştırdığımda daha az başarılı olduğunu söylemek zorundayım.
Ancaakkk yazar kitap boyunca bizden sakladığı o duygu yoğunluğunu kitabın sonuna saklamıştı ve yaşanan olayları, hissedilen acıları, yaşadıkları aşkı, fedakarlıkları öyle güzel kaleme almıştı ki o dakikadan sonra kitaptan etkilenmemek artık mümkün değildi. Kitabın başından beri tüm gereksiz fedakarlıklarıyla yok artık dedirten Tatyana gösterdiği cesaret, etrafına verdiği pozitif enerji ve zekası sayesinde beni kendine hayran bıraktı. Başlarda Alex'e olan nefretim sonradan yaptığı büyük fedakarlıklar, Tatyana'ya hissettiği aşk ve onu korumak için gösterdiği çaba sayesinde kalmadı. Çok hüzünlü bir şekilde biten hikaye sayesinde okuyan tüm arkadaşlarım ve ben etkisinden çıkmakta oldukça zorlandık. 👇🏻

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

...
Dün güzel bir hediye aldım. Gazeteci-yazar Meltem Yılmaz'ın ilk kitabı olan Soraya. Sevgili kitap dostum @svlsln ın yorumundan sonra merak ettiğim ve okumak istediğim bir kitaptı. Böylece güzel bir tesadüf yaşamış oldum. Soraya 2015 yılında Berlin Film Festivali'nin edebi eserleri sinemaya uyarlama programı olan Books at Berlinale için 130 edebi eser arasından programa seçilen 11 eserden biri. Beni bu kitapla buluşturan @meltemyilmazkitaplari ve @destekyayinlari na teşekkür ederim. En kısa zamanda okuyup düşüncelerimi sizinle paylaşmayı planlıyorum. O zamana kadar fikir edinebilmeniz için arka kapak yazısını bırakıyorum.
.
Aşk bütün savaşlardan daha güçlüdür çünkü daha yakıcıdır...
Henüz yirmi yaşındaki güzeller güzeli Şoray'a, şehirleri öfke ve kan kokan Suriye'deki acımasız savaştan kaçıp kendisine yepyeni bir gelecek yazmak umuduyla sığınmıştı Türkiye'ye...
Kaderinin kalemi başkalarının elinde olan Şoray'a, kendisinden otuz yaş büyük evli bir adamla evlenmeye razı olduğunda onu savaştan çok daha ölümcül bir gelecek bekliyordu aslında: AŞK...
.
📚
.
📚
.
📚
.
📚
.
#soraya #meltemyılmaz #destekyayınları #emelinkütüphanesi #kitaponerisi #kitapdünyası #kitapdunyasi #kitapdostu #bookclub #booklover #bookstagram #kitap #kitapoku #kitaplik #kitapaşkı #kitapblog #kitapblogu #kitapblogger #kitaplariyikivar #kitapheryerde #kitaphayattir #kitapdostu #kitapsaati #kitapsızasla #kitapsevgisi #kitapdünyam #kitapaşkı #kitapkahve #kitapcandir

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

#bronzatlıfidanı .
...
....
Bronz Atlı @okumacemberiolusturalim etkinliği için seçtiğim ikinci kitap. Başta 824 sayfa olması her ne kadar gözümü korkutmuş olsa da kitabı okumaya oldukça hevesli bir iki arkadaşım ve okuduğum bir sürü olumlu yorumla birlikte ben de heyecanlandım. Kitabı birkaç kişi okumayı planlarken harika birşey oldu, kalabalık ve kalabalık olduğu kadar keyifli bir fidan grubu haline geldik. 😍😍 Ben biraz geç kalarak dün gece okumaya başlayabildim. Okuduğum kadarıyla kitapla ilgili hissettiğim savaş zamanında geçmiş olması sebebiyle hüzün 😔😔Çünkü konusu benzer kitaplardan neler okuyacağımı tahmin edebiliyorum. Ancak itiraf etmeliyim ki ilk defa bir kitapta hele ki daha yeni başlamışken üstelik ana karakterden nefret etmeye başladım. 🙈🙈 Fikrimin değişmesi ve hikayenin geri kalanını keyifle okumayı dileyerek devam ediyorum. Sabahtan beri ana karakter hakkında konuşup başlarını ağrıttığım talihsiz fidan grubu arkadaşlarım;
@kahve_kitap_aski .
@kahve_kokankitaplar .
@kitap.perisi_ .
@svlsln .
@kitapvelinam .
@dendenak .
@yirtiksayfa .
@kitap_sevdam .
@mutlubirhayat_blog .
@kitapli_kiz .
@dilarabook .
@ftmbingol82 .
@daisy_lover_bookish__ .
@byzmn72 .
@kitapvehuzurrr .
.
📚
.
📚
.
📚
.
📚
.
#bronzatlı #bronzatlıfidanı #pegasusyayinlari #emelinkütüphanesi #kitap #fidan #yenikitabim #okumayabaşlıyorum #okumayadevam

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

#okudumbitti📚 .
...
....
@okuyan_kadinlar_kulubu nün #herayınbiribiryayınevi etkinliği için Yapı Kredi Yayınları'ndan seçtiğim kitabım Kuyacaklı Yusuf bitti.
Yusuf, annesi ve babası eşkıyalar tarafından öldürüldüğünde, küçük yaşına rağmen olağanüstü bir soğukkanlılık göstermişti. Oraya tahkikata giden kaymakam Selahattin Bey çocuğun bu haline çok üzülmüş ve ondan kendisi ile gelmesini istemişti. Yusuf, kaymakam ve onun eşi Şahinde ile yaşamaya başlamış ama hiç bir zaman kendini onların yanına ait hissedemedi. Kaymakam'ın kızı küçük Muazzez onun önemsediği tek şeydi. Evet Muazzez Yusuf'un dünü değildi ama bugünüydü ve geleceği olacaktı. .
.
Kuyucaklı Yusuf Sabahattin Ali'nin okuduğum ikinci kitabı. İlk kitabında olduğu gibi yine hikayenin başından sonuna kadar içinde barındırdığı hüzünden, Yusuf'un o durgun ve soğuk haline rağmen yerini yurdunu bulamamış o mahzun halinden çok etkilendim. Bazen Yusuf'un fazlaca iyi niyeti, ve etrafındaki olayları ısrarla anlamaz halini, hayatından riyayı uzak tutmak istemesi ve bunu aklına getirmek istememesine yorarak onu anlamaya çalışsam da beni oldukça kızdırdı. Yine hüzünle biten bu hikaye oldukça güzeldi. Sabahattin Ali'nin dosdoğru, yalın ve etkileyici anlatımından bahsetmeme gerek var mı bilmiyorum. Kitaplığınızın olmazsa olmazları arasında yer alması gereken bir kitap...
.
📚
.
📚
.
📚
.
📚
.
#kuyucaklıyusuf #sabahattinali #yapıkrediyayınları #emelinkütüphanesi #kitaponerisi #kitapdünyası #kitapdunyasi #kitapdostu #bookclub #booklover #bookstagram #kitap #kitapoku #kitaplik #kitapaşkı #kitapblog #kitapblogu #kitapblogger #kitaplariyikivar #kitapheryerde #kitaphayattir #kitapdostu #kitapsaati #kitapsızasla #kitapsevgisi #kitapdünyam

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

#alıntı #iyigeceler🌙 .
...
....
Burcu, Deryal'in kalktığını fark etti. Genç adam bir süre durakladı ve iç çekti. Elbiseleri hışırdadı ve ayaklarından çıkan ses ondan adım adım uzaklaşmaya başladı. Deryal adımlarını onun hayatından sonsuza dek çıkmak için atıyordu. Burcu'nun aniden soluğu kesildi. Kulağına çalınan her ayak sesi kalbini de söküp götürüyormuş gibi hissetti. Biraz önce tamamlandığını hissettiği parçası ondan koparılıyormuş gibi hissetti. Onu seviyordu. Hastalığı Derya'di. Ama Burcu ilacının da Deryal olduğunu anlamıştı. Hıçkırmaya başladı. Kapı açıldı.
''Gitme!'' Burcu'nun bedeni hıçkırıklarıyla sarsılıyordu. ''Bırakma beni'' Deryal'in adımları durdu. Burcu ona dönmedi. Hıçkırmaya devam ederken ''Seni seviyorum,'' dedi.
.
💓İyi Geceler 💓
.
@selviatici @nemesiskitap .
🎼
.
🎼
.
🎼
.
🎼
.
#kimliksiz #selviatıcı #nemesiskitap #emelinkütüphanesi #iyigeceler #müzik #kitapvemüzik

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

...
Hayatımda olmasını istediğim şeyler;
Kitap,
Kitaplar,
Kitap okuyabilmek için rahat bir sandalye,
Kitap için para,
Kitap okuyan bir arkadaş,
Kitap okumak için zaman,
Kitap için raf,
Kitap okurken içmek için çay ve kahve.
.
Bol kitaplı, musmutlu bir hafta sonu olsun 🙋💓🌸💓
.
📚
.
📚
.
📚
.
📚
.
#günaydın #haftasonu #emelinkütüphanesi #kitaponerisi #kitapdünyası #kitapdunyasi #kitapdostu #bookclub #booklover #bookstagram #kitap #kitapoku #kitaplik #kitapaşkı #kitapblog #kitapblogu #kitapblogger #kitaplariyikivar #kitapheryerde #kitaphayattir #kitapdostu #kitapsaati #kitapsızasla #kitapsevgisi #kitapdünyam #kitapaşkı #kitapkahve #kitapcandir

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

#alıntı #emanet ...
....
Çünkü son sözlerin henüz söylenmediğinin farkında bir yetişkindi artık. Anlamıştı ki, sonsuz vedalara, hırçın tavırlar, aceleci ve kırıcı sözler yeterli olmuyordu. Ağır ağır, acıyarak, acıtarak ve kanatarak açmak gerekiyordu yarayı. Sonra kapatmak belki...Yaşayarak öğreniyordu insan. Zaman, kin ve öfkenin sivri köşelerini törpülüyordu. Ecel bu kadar yakınına geldiğinde, ömrün geçmişini de geleceğini de anlamsız kılıyordu. Haberi aldığı andan beri tek dileği vardı Cihan'ın. Sonsuza dek kapanmadan önce gözlerine bir kez oğul olarak bakmak, orada sevgiyi görmek, bedeni soğumadan önce baba sıcaklığının ne olduğunu tatmak...
.
📚
.
📚
.
📚
.
📚
.
#emanet #fatmaerdek #ephesusyayinlari #emelinkütüphanesi #kitapcandir #kitapcanavarı #kitapsızolmaz #kitaplardankesitler

Emel'in Kütüphanesi (@emelin.kutuphanesi)

Yeni ay, yeni gün ve yeni kitap... Bugün #herayınbiribiryayınevi etkinliği için seçtiğim kitabıma başlıyorum. Aynı zamanda @okumacemberiolusturalim etkinliğindeki ilk kitabım. Herkese keyifli okumalar 🙋
.
📚
.
📚
.
📚
.
📚
.
#kuyucaklıyusuf #yapıkrediyayınları #emelinkütüphanesi #okumakgüzeldir #okuokuttur #kitapkahvekeyfi #kitaplariyidir #kitapsizasla
More...