AŞK-I ' AZAM (@aski__azam) [similar]

Gözyaşı dökülen KURAN'ın sayfalarında Uykusuz gecelerin GÖZ nuru vardır TALEBE'nin çektiği her kitapta HAFIZ olmanın gruru vardır.

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

Evlilik geçici duygular ve imkanlar üzerine değil, İmân ve Ahlak güzelliği üzerine kurulmalıdır.

#Sevmek #bu #kadar #güzelse #kim #bilir #sevmeyi #yaratan #ne #kadar #güzeldir

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

Ruhun gidasi muzik olsaydi mezar tasinda ruhunda Fatiha yerine ruhuna müzik yazilardı AZIZIM😊

#kuran #huzurum

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

بِسْـــــــــــــــــــــ ـمِ اﷲِارَّتْمَنِ ارَّتِي
Yeni haftaya yeni güne ayet ile baslayalim 😊
#ayet #hadis #dua #kuranikerim #huzurum #mutlulugum #namaz

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

Hayırlı sabahlar😄

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu, Bu yazı hanımlara ithafen yazılmış olsa da erkek ve hanım kardeşlerim sizden ricam sonuna kadar okumanızdır. Sevgili kardeşim, bir Müslüman hanım sadece evleneceği dindar eşine sevgisini sunmalıdır. O Allah’a yakınlaştıkça, hanımı onu daha çok sevmelidir... Peki ya sen? Sen onu niçin seviyorsun? Tatlı aşk sözleri için mi? Hiç şüphen olmasın ki bunlar şeytanın fısıltılarından başka bir şey değildir. Sana evlenme sözü verdiği için mi? Eğer gerçek bir erkekse ve seni gerçekten istiyorsa evine gelmeli, seni velinden istemelidir, sana yaklaşmamalıdır.

Hiç kendine sordun mu acaba seni gerçekten mi seviyor? Eğer gerçekten sevseydi, seni cehennemle yüz yüze getirmezdi. Gerçek aşk evlilik ile gelen helalinle birlikte Cennet’te olmak için dua etmektedir. Sevgilinle geçirdiğin binlerce dakika, Allah’ın adı ile helalin olan eşinle geçirdiğin bir saniyeden daha kıymetli olabilir mi? Ona bu ihaneti yapmaya nasıl gönlün elveriyor? İstemez misin gözlerinin içine sevgiyle bakan ilk ve son erkek eşin olsun?

Hiç düşündünmü o sevdiğini sandığın adam kendi kardeşi, ablası için bunu ister miydi? Gerçek bir erkek nasıl mahremini kıskanır ise senin de birilerinin kardeşi/kızı olduğunu düşünerek sana yaklaşmazdı. Eğer kardeşinin sevgilisi olmasını kıskanmıyor ise onun ne kadar değersiz olduğunu görebilirsin. Peki kendi kardeşini kıskanıp da seninle olmakta hiçbir sakınca görmeyen bir erkeğin gözündeki değerini hiç düşündün mü?

Sevgili kardeşim, o adam bu dünyada seni ne kadar çok severse sevsin, ahirette senden binlerce kez nefret edecek ve hiç tanımamış olmayı dileyecektir. Evet senden nefret edecektir. Bu ilişki için seni suçlayacak ve Allah’a onun yerine seni ateşe atması için yalvaracaktır! ‘O gün Allah’a karşı gelmekten sakınanlar dışında, dost olanlar birbirine düşman olurlar.’ Kur’an-ı Kerim, Zuhruf Suresi, 67. Ayet Meali.

Böyle bir aşkı mı istiyorsun? Dünyada şeytanın fitnesi ile hissettiğin geçici bir heves olup, ahirette nefrete dönüşecek bir aşkı(!) mı? Allah’ı seviyor musun kardeşim? Çünkü bir mü’min’in kalbinde iki aşk aynı anda bulunamaz: Allah aşkı ve haram aşk.

Sevgili kardeşim, çok geç olmadan uyan!!!

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

Idam cezası geri gelsin diyenler burdami?
#idam #istiyoruz

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

Oysa ki o sadece 3 yaşında idi.. Tek sucu çocuk olup susmak mıydı ? Nerede Adalet ? nerede Muslumanlik ? Nerede Allah korkusu ? Hatırlıyor musunuz !! " Bir çocuğun kuşu oldu diye baş saglıgına giden PEYGAMBER EFENDİMİZİN ümmetinden midir ? " Tecavüz eden.. #istirmardegilcinayet
#cocuksusuyorsasensusma
#idam
#istiyoruz

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

Salıverin duâ kuşlarını;
Mazluma rahmet, Zalime azap olsunlar
Dualarda buluşma umidi ile 🌹HAYIRLI CUMALAR 🌹

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

Bir Ali olsun yüreğinizde Fatıma'sına meftun … Bir( H.z. Muhammed) (s.a.v) olsun içinizde;
Aişe 'sine Kördüğüm …

#ask #hzmuhammed #gibi #aişesine #kördügüm #olmaktır

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

****TESETTÜR NASIL OLMALIDIR **** Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla,

Elhamdülillah müslümanız. Dinimizin emirlerinden birisi de tesettürdür.Öyleyse bu zamandaki müslüman kadınlarda görülen tesettürsüzlük nedir? Veya tesettür sorunu nedir? İnsanlar doğası gereği giyinir. Peki bir soru soralım tesettürlü olmak mı,yoksa giyinmek mi?Pek çoğumuz bu suali tam anlamıyla idrak etmemiştir\edememiştir. Mü’min kadınlar tesettürlüdür! Onlar mücahidedir!

Bizim yıllardır süregelen tesettür davâmız bu mu idi,bu hâle mi gelecekti… Zira bazı kızlarımız\kadınlarımız başörtüyü sadece baş örtmek olarak algılamış olmalılar ki sokakta ya da başka yerlerde gördüğümüz bu kızlar yahut kadınlar giyinmiş çıplak olarak ortada geziyorlar.. Bir hadisle yazımıza devam edelim; ‘Cehennemliklerden iki grubu henüz ben görmedim. Bunlardan biri,ellerinde inek kuyruğu gibi kırbaçlarla insanları dövenlerdir. Bir diğeri de, GİYİNMİŞ ÇIPLAK kadınlardır. Eğirtip kıvırtarak gezerler. Başları deve hörgücü gibi yapılmıştır. Bunlar,kokusu şu kadar mesafeden hissedilebilecek olan cennete giremeyecekler,kokusunu bile hissedemeyecekler.’ Müslim, Cenne, 13\2128
“Giyinmiş çıplaklığın ise ancak şu anlamda ele alınması mümkün olabilmektedir: ‘Görünürde var olan ama giyinmenin gereğini gerçekleştirmeyen bir kıyafet’ ile giyinmiş bayanlar bulunacaktır.”Bu benzetmenin en açık anlaşılabilen anlamı budur. Hadisi şerif, net bir şekilde kadınların giyinmesi konusunu cehennem ve cennet ile çok yakın bağlantılı bir konu olarak bize göstermektedir. Normalde giyinme yani tesettür, imana dair konulardan değildir. Amele dair konulardan biri olduğu hâlde hadiste, cennete girmek ve hatta cennetin kokusunu hissetmek gibi bir çeşit mübalağa seviyesi ile ifade edilmiştir. Tesettür ,Müslim hadisindeki maksadı gerçekleşmedikten sonra kadının üzerindeki kıyafetin, kadının cennet umudunu eriten bir sorun durumuna gelmektedir.(1) Hâl böyle iken sokaklarda gördüğümüz kızlarımız başlarına herhangi bir örtü geçirip,Batılıların kovboy pantolonunu giyip deve hörgücüyle ortada geziyorlar
Devamı yorumda👇👇

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

14 şubat mi?
Sererim seccademi
Kilarim namazımi
Millet aşk görsün

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

Ulû’l-Azm (Azm Sahibi) Peygamberler: 
Kur’an-ı Kerim’in azm sahibi olarak tanımladığı peygamberler vardır ki Allah (cc), Resulü Muhammed’e (asm) mücadelelerindeki sabırlarında onlara uymasını emretmiş ve şöyle buyurmuştur: “(Ey Resûlüm!) O hâlde, ülü’l-azm (sebat sâhibi) peygamberlerin sabrettiği gibi, (sen de) sabret! Ve onlar (o inkâr edenler) hakkında acele etme! Onlar va‘d olunup durdukları (azâbları)nı görecekleri gün, sanki (dünyada) sâdece gündüzün bir saati kadar kalmış gibidirler. (Bu) bir tebliğdir! Hiç fâsıklar topluluğundan başkası helâk edilir mi?” (Ahkâf, 35) 
Azmleri kuvvetli, imtihanları ağır ve mücadeleleri gayet zor olduğu için “Azm Sahibi Peygamberler” diye isimlendirilmişlerdir. Bunlar; 
Hz. Muhammed (asm) 
Hz. Nuh (as) 
Hz. İbrahim (as) 
Hz. Musa (as) 
Hz. İsa (as)
Ülülazm Peygamberlere verilen unvanları *Muhammed aleyhisselama Habibullah denir.
*İbrahim aleyhisselama Halilullah denir.
*Musa aleyhisselama Kelimullah denir.
*İsa aleyhisselama Ruhullah denir. Kelimetullah da denir.
*Nuh aleyhisselama Neciyullah denir.
Bu bes Peygamber, diğer Peygamberlerden daha üstündür. Hepsinin üstünü Peygamber efendimiz Muhammed aleyhisselamdır.
Habibullah, Allahü teâlânın sevgilisi demektir. Çünkü en çok Onu seviyordu. Kâinatı Onun için yarattı.

Kelimullah, Allahü teâlânın kendisi ile konuştuğu kimse demektir. Kelim, kendisine söz söylenen, kendisiyle konuşulan

Halilullah, Allahü teâlânın dostu demektir. Çünkü bunun kalbinde, Allahü teâlânın sevgisinden başka, hiçbir mahlukun sevgisi yoktu.

Neciyullah, hep Allahü teâlâ ile meşgul olan, ilahi feyizlerle sevinç bulan kimse demektir.

Peygamber efendimiz hariç diğerleri bir kavme bir millete gönderildi. Peygamber efendimiz ise bütün âlemlere gönderildi. Diğer peygamberlerin hepsi, Muhammed aleyhisselamın geleceğini, kendi ümmetlerine müjdelediler. Miracda hepsine imam olup namaz kıldırdı.

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

HAYIRLI SABAHLAR 😊 * İbâdet içinde en büyük namaz…
Onunla yapılır Allah’a niyaz
Hem sevabı çoktur, hem de ucuzdur,
Kılmayan huzursuz, hem de nursuzdur
#ALLAH#namaz#huzur

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

HAYIRLI SABAHLAR 😊

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
1- Andolsun kuşluk vaktine
2- ve dindiği zaman o geceye ki,
3- Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı!
4- Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır.
5- ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın!
6- O, seni bir yetim iken barındırmadı mı?
7- Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı?
8- Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi?
9- Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! 10- El açıp isteyeni de azarlama!
11- Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

Asker oğlunun babasına yaptığı süpriz😢😢😢😭😭

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

"Zulmedenlere meyletmeyin; sonra size ateş dokunur, cehennemde yanarsınız. Sizin ALLAH Teâlâ’dan başka dostlarınız yoktur. Sonra O’ndan da yardım göremezsiniz!” (Hud Sûresi: 113)

AŞK-I ' AZAM (@aski__azam)

Sen asıl yârın Allah olduğunun farkına varmadın mı hâlâ
@hfz.sevdam_
More...