(@apeironcollective) [similar]

Subculture music collective & events platform. Independent organization assistance in Izmir.

(@apeironcollective)

Multi enstrümantalist ve farklı kültürlerden gelen 4 üyeden oluşan, Bahrain ve Londra merkezli @flamingodsmusic , 21 Nisan'da İzmirli müzik severler için ülke sınırları içerisindeki ilk performansını @epicfairlive 'de verecek!

Müziklerinde Nepal, Tayland, Endonezya, Türkiye, Japonya ve Tanzanya gibi geniş bir alandan keşif ve denemeler barındıran grup, dünyanın farklı kültürlerinden etkileniyor.
Son EP'leri Kewali'i Moshi Moshi etiketi ile Mayıs 2017'de çıkaran ve birçok ülkede ve festivalde boy gösteren Flamingods, 2018'de çıkaracakları yeni albümleri için çalışmalarını sürdürüyor.

#epicfair2018 #flamingods

(@apeironcollective)

Afro-pop’un efsane ismi Orlando Julius ve Londralı psych funk, jazz grubu The Heliocentrics'de @epicfairlive 'da sahne alacak!

60’larda başladığı müzik kariyerinde, geleneksel Afrika müziğini; pop, soul ve R&B ile harmanlayan Orlando Julius Afro-pop’un yaratıcılarından biri olarak gösteriliyor. Nijeryalı müzisyen 1966’da çıkardığı Super Afro Soul ile üne kavuşur ve o dönem Birleşik Devletler’de funk müziğin gidişatını değiştiren aktörlerden biri olur. 2000 yılında albümün dünyada yeniden basılması ile uluslararası bir müzisyen haline gelir.

Kariyeri boyunca sayısız kayıda imza atan müzisyen, 2014 yılında Londralı psych funk ve jazz grubu The Heliocentrics ile stüdyoya girer ve Jaiyede Afro albümünü yayımlar. Albüm sonrası dünyanın birçok şehrinde ve festivallerinde sahne alan Orlando Julius & The Heliocentrics, 21 Nisan’da İzmirli müzikseverler ile Epic Fair’de buluşacak.

#epicfair2018 #orlandojulius #theheliocentrics

(@apeironcollective)

@epicfairlive 'de sahne alacak isimleri paylaşmaya başlıyoruz. Yerli ve yabancı konukları ile bu sene 2 farklı mekanda 3 ayrı sahnede gerçekleşecek festivalin konuklarından birisi Gaye Su Akyol.

2014’te yayımlanan ilk albümü Develerle Yaşıyorum’la Klasik Türk Müziği makamlarını, rock’ın alt türleriyle buluşturup modernize eden; bunu yaparken, sörf, psikedelik, Anadolu öğelerini şarkılarına ekleyerek uzay çağına retro bir giriş gerçekleştiren Gaye Su Akyol, kozmik canlı performanslarıyla da hayran kitlesini genişletmeyi başardı.

Ülkemizin en önemli mekân ve festivallerinde sahne almasının yanısıra, sınırlarını genişleterek Roskilde’den Sziget’ye, Japonya’dan Portekiz’e Dünya’nın dört bir yanında konserler veren Akyol, 2016 Kasım ayında Almanya menşeili Glitterbeat Records ve Ali Güçlü Şimşek’le birlikte kurdukları bağımsız plak şirketi “Dunganga Records” ortaklığıyla yayımlanan ikinci uzunçaları Hologram İmparatorluğu’yla yılın en iyi albümlerinden birine imza attı. Pitchfork, The Guardian, Rolling Stone, The Wire başta olmak üzere en prestijli medya kuruluşlarının övgü dolu kritiklerine yer verdiği Hologram İmparatorluğu, Gaye Su Akyol’un BBC World tarafından “İstanbul’un yeni sesi” tanımıyla taçlandırılmasını sağladı.
Türler arası zaman yolculuğuna çıkaran müziğiyle Gaye Su Akyol, 2018 baharında yayımlanacak yeni albümünün kayıtları sürerken 21 Nisan’da İzmirli müzikseverler ile Epic Fair’de buluşacak.

#epicfair2018 #gayesuakyol

(@apeironcollective)

@agab.ando hazırlıklarını tamamlamak üzere. Akşam hepinizi @izperformance a bekliyoruz. #apeironcollective

(@apeironcollective)

İç Anadolu‘nun ayazında asimile olmuş hip hop tınılarını, iç gıcıklayan soul ruhu ve goblinleri zıplatan rock sounduyla harmanlayan @agab.ando , yarın ilk defa İzmirli dinleyicileri ile @izperformance 'da buluşuyor.

#apeironcollective

(@apeironcollective)

Türkiye'deki en köklü punk gruplarından birisi olan @cemiyettepisiyorum , bu akşam iki yıl aradan sonra İzmirli dinleyicileri ile buluşacak.
#apeironcollective

(@apeironcollective)

Yakında yayınlayacakları albüm sabırsızlıkla beklenen @theringojets ve İzmirli dinleyicileri ile ilk defa buluşacak olan @alyorkmusic bu akşam 21:30'da İz Performance'da.
#apeironcollective

(@apeironcollective)

Ekim-Kasım programında ilgililer ile İz Performance'da görüşmek üzere.
@theawaydays @theringojets @alyorkmusic @cemiyettepisiyorum @agab.ando #apeironcollective

(@apeironcollective)

The Away Days'in ilk İzmir performansı için hazırlıklar bitmek üzere. 21:00'de görüşürüz
#apeironcollective

(@apeironcollective)

Son dönemlerde yurtdışında sahne aldıkları festivaller ve yabancı basında buldukları yer ile adından sıkça bahsedilen İstanbullu Indie / Dream Pop / Shoegaze grubu The Away Days, 26 Mayıs Cuma günü İz Performance'da ilk defa İzmirli dinleyicileri ile buluşacak.
#apeironcollective

(@apeironcollective)

Bu akşam 21:00'de, jazz soslu disco & funk seçkisi Quinoa, İz Performance'da. #apeironcollective

(@apeironcollective)

#epicfair2017 kapanışını @babazula yapıyor. Muhteşem enerjiniz için teşekkürler!

(@apeironcollective)

@islandman_ performansını sonlandırırken sahneyi BaBa ZuLa'ya devrediyor. #epicfair2017 #kendinehasfestival

(@apeironcollective)

@jakuz1 İzmir'de ilk defa Epic Fair sahnesinde. #epicfair2017 #kendinehasfestival

(@apeironcollective)

Sahneyi Kim Ki O devraldı, Epic Fair tüm hızıyla devam ediyor. #epicfair2017 #kendinehasfestival

(@apeironcollective)

Kübana Gazinosu'nun atmosferi ve herkesin enerjisi muhteşem! Kaçıran arkadaşlar çok üzülecek, hepinizi bekliyoruz.
#epicfair2017 #kendinehasfestival

(@apeironcollective)

@babazula hazırlıklarını tamamlıyor, kapı açılışına çok az kaldı. Yakında görüşmek üzere. #epicfair2017

(@apeironcollective)

Uzun süredir heyecanla beklediğimiz gün geldi. Epic Fair bugün saat 14:00'de başlıyor!

@babazula , @islandman_ , @jakuz1 , Kim Ki O, @palmiyeler , @bantmag , @kerceya ve @frst12 gün boyu Kültürpark Kübana Gazinosu'nda sahne alacaklar.

#epicfair2017 #kendinehasfestival
More...