Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill) [similar]

Meksika Sok. No: 5 B Alsancak / 5253 Sk. No:1 Yıldızburnu, Çeşme

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

SO/US (Live) 17 Ocak Çarşamba - 21.00

Canlı performanslarını, bir veya daha fazla kişiye ses işleme tekniklerini kullanarak deneyimleyen, ürettikleri müzikte Bass Gtr, Electric Gtr, Drum, synthesizer, electronic sample ve virtual instruments kullanan SO/US; Jazz, Electro, Downtempo, Minimal, Dub, Berlin Tech, Berlin Minimal Tech, Detroit Tech House, Progressive, Techno, IDM, Glitch, Trance, Chill Step, Psy Step, Rock, Punk gibi akımlardan besleniyor. Bob Moses, DarkSide, Jan Blomqvist, Gorillaz, İncredible Polo, Howling, Beady Bell, Faithless gibi oluşumları coverlarına yer veren grup canlı performansıyla 17 Ocak Çarşamba akşamı saat 21.00'da Edit'te sahne alıyor, kaçırmayın!

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

@flamingodsmusic , ülke sınırları içindeki ilk performansını 21 Nisan’da, Epic Fair'da verecek! @epicfairlive
Epic Fair'in sınırlı sayıdaki 'erken dönem biletleri' @mobilet ‘te

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

Multi enstrümantalist ve farklı kültürlerden gelen 4 üyeden oluşan, Bahrain ve Londra merkezli Flamingods Epic Fair'de!

Müziklerinde Nepal, Tayland, Endonezya, Türkiye, Japonya ve Tanzanya gibi geniş bir alandan keşif ve denemeler barındıran grup, dünyanın farklı kültürlerinden etkileniyor.
Son EP'leri Kewali'i Moshi Moshi etiketi ile Mayıs 2017'de çıkaran ve birçok ülkede ve festivalde boy gösteren Flamingods, 2018'de çıkaracakları yeni albümleri için çalışmalarını sürdürüyor.
21 Nisan'da İzmirli müzikseverler ile buluşacak Flamingods, ülke sınırları içindeki ilk performansını Epic Fair'da verecek! @epicfairlive
Epic Fair'in sınırlı sayıdaki 'erken dönem biletleri' @mobilet ‘te

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

Epic Fair sınırlı sayıdaki “erken dönem biletleri” Mobilet’te satışta! @mobilet
21 Nisan için gün yüzüne çıkan ikinci isim Gaye Su Akyol.
Yeni isimler geliyor. 👀

#epicfair2018 #mobilet #gayesuakyol @epicfairlive

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

Ömürhan Alptekin’in resimlerinin içerisindeki gizli hayalkırıklığı, kişinin yalnızlığa kaçıp kendini açıklanamaz mutsuzluk ve melankoli ile sarmasıyla betimlenmiştir. Genellikle yaşam ile ölüm arasında-sınırda, riskli durumları ele alan sanatçı, düşünsel altyapısını yabancılaşan ve yalnızlaşan bireyin kendini hedef alma halinden yola çıkarak oluşturmuştur. Sanatçının çalışmalarındaki bu riskli durumlar, kimi zaman kişinin kendine yöneltmiş olduğu bir saldırganlık halini de içerir. Alptekin’in melankoli ve acı kavramı üzerinden kadın bedenini yorumladığı çalışmalarını, serginin adını aldığı ‘Weltschmerz’ yani ‘dünya ağrısı’ anlamına gelen kelime ile açıklamak mümkündür. Almanca bir kelime olan Weltschmerz, gerçeklik ve idealler arasındaki çelişkilerden kaynaklanan mutsuzluk ve umutsuzluk duygularını, insanın doğasından kaynaklanan saf kötücüllüğü, hayatın anlamsızlığını tanımlamaktadır. Fiziksel gerçekliğin, zihnin taleplerini tatmin etmesi hiçbir zaman mümkün olmadığı Weltscherz düşüncesine göre, dünyadaki kötülükler ve sorunlar için herhangi bir çözüm yoktur. Bu kelime dünyanın bu acı halini kabul edişi temsil eder ve bu hal karşısında da hissizliği... Bu kötümser bakış açısından kaynaklı acı, güçsüzsüzlük, kaçma-uzaklaşma isteğine, Alptekin’in mürekkeple biraraya gelmiş kadın figürlerinde rastlarız. Sanatçının, bu temalar çerçevesinde yapmış olduğu çalışmalarını, 17 Ocak günü Edit’te gerçekleşecek ‘Weltschmerz’ başlıklı sergide görebilirsiniz.

Ömürhan Alptekin

1992’de İzmir’de doğan Ömürhan Alptekin, 2015 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl Resim Ana Sanat Dalı'nda yüksek lisans eğitimi almaya başladı. Üniversite yıllarından bu yana mürekkep tekniğini benimseyen sanatı, melankoli, acı ve kadın temaları üzerinde duraktadır. Mixer, Artnivo, Sanatonline gibi platformlarda, sanatçı ve yazar olarak yer alan Alptekin, İstanbul, İzmir, Bitola gibi kentlerde çeşitli sergilere katıldı. Alptekin şu an İzmir’de yaşıyor ve çalışıyor.

Sergi Açılışı : 17.01.08 - 19.00

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

Epic Fair'de sahne alacak isimleri sırasıyla paylaşmaya devam ediyoruz. Yerli ve yabancı konukları ile bu sene 2 farklı mekanda 3 ayrı sahnede gerçekleşecek festivalin bir diğer konuğu, @gayesuakyol @epicfairlive #epicfair2018

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

21 Nisan için gün yüzüne çıkan ilk isim Orlando Julius & The Heliocentrics.
Epic Fair sınırlı sayıdaki “erken dönem biletleri” Mobilet’te satışta! @mobilet
Yeni isimler yakında. 👀 @epicfairlive
#epicfair2018 #mobilet #orlandojulius #theheliocentrics

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

Epic Fair, yerli ve yabancı konukları ile bu sene 2 farklı mekanda 3 ayrı sahnede!

Festivalin gün yüzüne çıkan ilk ismi Afro-pop’un efsane ismi Orlando Julius ve Londralı psych funk, jazz grubu The Heliocentrics!

60’larda başladığı müzik kariyerinde, geleneksel Afrika müziğini; pop, soul ve R&B ile harmanlayan Orlando Julius Afro-pop’un yaratıcılarından biri olarak gösteriliyor. Nijeryalı müzisyen 1966’da çıkardığı Super Afro Soul ile üne kavuşur ve o dönem Birleşik Devletler’de funk müziğin gidişatını değiştiren aktörlerden biri olur. 2000 yılında albümün dünyada yeniden basılması ile uluslararası bir müzisyen haline gelir.
Kariyeri boyunca sayısız kayıda imza atan müzisyen, 2014 yılında Londralı psych funk ve jazz grubu The Heliocentrics ile stüdyoya girer ve Jaiyede Afro albümünü yayımlar. Albüm sonrası dünyanın birçok şehrinde ve festivallerinde sahne alan Orlando Julius & The Heliocentrics, 21 Nisan’da İzmirli müzikseverler ile Epic Fair’de buluşacak.

Epic Fair ‘erken dönem biletleri’ yarından itibaren Mobilet’te! @epicfairlive
#epicfair2018 #orlandojulius #theheliocentrics

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

3. senesinde, 3 ayrı sahnede, yabancı ve yerli isimlerin performansı ile Epic Fair, 21 Nisan'da Kültürpark Kübana ve Ada Gazinosu'nda! Erken dönem biletleri yakında Mobilet'te. @epicfairlive @publikopr @apeironcollective

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

Edit yılbaşı programı tahmin edeceğiniz üzere aile sıcaklığında geçiyor. Saat 20.00'da başlayacak yemeğin ardından 2001 yılında plak toplayarak dj'lige adım atan, Grandmaster Flash ve Afrika Bambaata gibi hip hop kültürünün oluşmasına zemin sağlayan usta isimlerle aynı kabini paylaşan Dj No Frost kabine geçecek.

EDİT & CHILL YILBAŞI MENÜSÜ

AÇIK BÜFE •Kuru Etli, Izgara Hellim Peynir Şişleri
•Ispanaklı, Chia Tohumlu Tavuk Salatası
•Cheddar ve Fırınlanmış Sebzelerle Bruschetta
•Baharatlı Havuç Cipsi, Cevizli ve Taze Otlu Yoğurt Sos Eşliğinde
•Çıtır Mücver Topları
ARA SICAKLAR •Pesto Sos ve Bergama Tulum ile Fırınlanmış Enginar Kalbi
•Dana Kaburga ve Otlu Muska Böreği

SALATA •Ekşi Elmalı Yeşil Salata

ANA YEMEKLER •Kibrit Patates Yatağında Gravy Soslu Dana Bonfile, Çiğ Bademli Erimiş Ispanak, İstiridye ve Kestane Mantarı Izgarası Eşliğinde
veya
•Tane Hardal ve Taze Otlarla Marine Edilmiş Fırında Somon Fileto,
Kızarmış Havuç Yatağında Badem Kaplamalı Biberiyeli Çıtır Patates Püresi, Haşlanmış Brokoli Eşliğinde

TATLI •Balkabağı Soslu Haşhaşlı Revani

İki İçki Dahil Fiyat: 180 TL
Rez. 0232 422 41 97

Program 20.00'da başlayacaktır.

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

SO/US (Live) 20 Aralık Çarşamba - 21.00

Canlı performanslarını, bir veya daha fazla kişiye ses işleme tekniklerini kullanarak deneyimleyen, ürettikleri müzikte Bass Gtr, Electric Gtr, Drum, synthesizer, electronic sample ve virtual instruments kullanan SO/US; Jazz, Electro, Downtempo, Minimal, Dub, Berlin Tech, Berlin Minimal Tech, Detroit Tech House, Progressive, Techno, IDM, Glitch, Trance, Chill Step, Psy Step, Rock, Punk gibi akımlardan besleniyor. Bob Moses, DarkSide, Jan Blomqvist, Gorillaz, İncredible Polo, Howling, Beady Bell, Faithless gibi oluşumları coverlarına yer veren grup canlı performansıyla 20 Aralık Çarşamba akşamı saat 21.00'da Edit'te sahne alıyor, kaçırmayın!

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

SO/US (Live) 13.12.2017 - 21.00

Canlı performanslarını, bir veya daha fazla kişiye ses işleme tekniklerini kullanarak deneyimleyen, ürettikleri müzikte Bass Gtr, Electric Gtr, Drum, synthesizer, electronic sample ve virtual instruments kullanan SO/US; Jazz, Electro, Downtempo, Minimal, Dub, Berlin Tech, Berlin Minimal Tech, Detroit Tech House, Progressive, Techno, IDM, Glitch, Trance, Chill Step, Psy Step, Rock, Punk gibi akımlardan besleniyor. Bob Moses, DarkSide, Jan Blomqvist, Gorillaz, İncredible Polo, Howling, Beady Bell, Faithless gibi oluşumları coverlarına yer veren grup canlı performansıyla 13 Aralık Çarşamba akşamı saat 21.00'da Edit'te sahne alıyor, kaçırmayın!

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

4. Yaşımızı @songsfromabreeze ile kutluyoruz, Cuma akşamı 21.00’da başlayacak konseri, kaçırmayın.

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

Edit &Chill 4. Yaşını kutluyor! Cuma akşamı saat 21.00’da @songsfromabreeze konseri ile başlayıp @tamervaris ile devam ediyoruz, uğrayın! Rez. 0232 422 41 97

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

APERITIVO

Bir akşam saati / iş çıkışı ritüeli İtalya'dan sonra Edit'te!
Her Salı18:00-21:00 arası şarabınızın ve kokteylinizin yanında aperatifler bizden!

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

#Repost @publikopr (@get_repost)
・・・
Publik Market, 23 Aralık’ta Edit’te kuruluyor! Çevrende üreten insanlar var, onlar neler yapıyor merak ediyorsan ve alışveriş alışkanlıklarını değiştirmek istiyorsan Publik Market’e uğra. 🚶🏼🚶🏼‍♀️ Konuk markalar, müzik ve sokak lezzetleri için takipte kal. @publikmarket @publikopr
#publiko #publikmarket

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

Modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyoruz.

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

İzmir için Edit Burger vakti ✨

Edit - Eat, Drink & Chill (@editandchill)

Destekçileri arasında yer aldığımız ve bu yıl 18. kez seyircisiyle buluşacak olan İzmir kısa film festivali, Türkiye’nin bu alanda düzenlenen en büyük etkinliklerinden biri olma özelliğini hala koruyor. 7-12 Kasım 2017 tarihlerinde Alsancak Fransız Kültür Merkezi, İzmir Sanat Merkezi ve üniversite salonlarında gösterilecek filmler dışında atölye ve diğer etkinlikler için etkinlik sayfasına göz atabilirsiniz.
9 Kasım Perşembe akşamı 20.00'da ise Edit'te konukların da yer alacağı festival partisi gerçekleşecek.
More...